22. listopadu 2017 • 16:15

Pomoc psychologů i mírnější sjezd. Lyžování začíná éru po úmrtí Poissona

Autor:
TOP VIDEA
Euforie i zklamání! Jak prožíval Záhřeb finále MS? Podívejte se na exkluzivní záběry Euforie i zklamání! Jak prožíval Záhřeb finále MS? Podívejte se na exkluzivní záběry
DEBATA SPORTU: Proč Francouzi vyhráli MS? Skvělá generace a nejlepší kádr DEBATA SPORTU: Proč Francouzi vyhráli MS? Skvělá generace a nejlepší kádr
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po tragickém úmrtí francouzského lyžaře Davida Poissona se úvodní sjezd Světového poháru pojede v Lake Louise na méně náročné trati, než se původně plánovalo. Závodní víkend v Kanadě bude zároveň věnován vzpomínce na bronzového medailistu z mistrovství světa 2013.Sobotní sjezd absolvují lyžaři s černými páskami a mezinárodní federace FIS nechala natisknout speciální startovní čísla s Poissonovým jménem. Řada týmů se chystá nastoupit se samolepkami s francouzskou vlajkou na ochranné helmě. V cílovém prostoru budou Poissona připomínat dva bannery.

Poisson měl fatální nehodu na začátku minulého týdne v přípravě v kanadském zimním středisku Nakiska. Při pádu ve vysoké rychlosti jej nezastavily ochranné sítě u trati a narazil do stromu.

"Je jasné, že teď bude éra sjezdového lyžování rozdělena na tu před Poissonovou nehodou a po ní," řekl ředitel závodu Markus Waldner rakouské agentuře APA.

David Poisson zemřel ve věku 35 let na následky zranění
David Poisson zemřel ve věku 35 let na následky zranění

"Normálně se snažíme připravit spíše ostřejší sjezdy, teď jsme ho ale o něco zmírnili, aby závod nebyl příliš těžký a všichni dorazili do cíle zdraví. Pro všechny je to velmi, velmi těžká situace," uvedl Waldner po první poradě týmů v dějišti úvodních rychlostních závodů sezony. Mítink vedoucích výprav začal minutou ticha a bezpečnost pak byla hodinu jeho hlavním tématem.

Funkci mluvčího sportovců prozatím převzal místo otřeseného Francouze Adriena Theauxe rakouský olympijský vítěz ve sjezdu Matthias Mayer. Do dění na závodních svazích by se ale lyžaři z francouzského týmu měli zapojit.

Po kolegově tragédii jim byla poskytnuta psychologická péče a všichni se rozhodli, prý i na přání Poissonovy matky, že to v Lake Louise přinejmenším zkusí. "Kdo ale nakonec zjistí, že se na to necítí, může toho nechat," uvedl mluvčí francouzského týmu Laurent Chretien.

Ode dneška jsou v Kanadě na programu tréninky, ten první byl po nočním sněžení přeložen o hodinu na 21:15 SEČ.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Finále (neděle 15. července, 17:00)
Francie - Chorvatsko (ONLINE zde »)

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Výsledky semifinále MS:
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Výsledky čtvrtfinále MS:
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze