Jizerská 50 2018: Bauer se chystá na Jizerskou padesátku: Chci do desítky! | iSport.cz
23. ledna 2018 • 14:42

Bauer se chystá na Jizerskou padesátku: Chci do desítky!

Autor:
TOP VIDEA
Jak vypadá areál ve Špindlerově Mlýně, kde se představí Ledecká a spol.? Jak vypadá areál ve Špindlerově Mlýně, kde se představí Ledecká a spol.?
ANKETA: Brabec do Plzně. Změní se hostování v přestup? Mají mu fanoušci co vyčítat? ANKETA: Brabec do Plzně. Změní se hostování v přestup? Mají mu fanoušci co vyčítat?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Běžec na lyžích Lukáš Bauer už letos srdce fanoušků na olympiádě nepotěší, místo toho se ale se svým laufařským týmem ukáže na Jizerské 50. Třetí únorový víkend představí nejen hvězdy své stáje Ilju Černousova a Kateřinu Smutnou, ale na start půjde osobně. A má vysoké cíle.Start v domácím prostředí Jizerských hor bude pro Bauer Ski Team vrcholem sezony maratonského seriálu Visma Ski Classics. V něm sestava sbírá úspěchy. Rus Černousov skončil před dvěma týdny druhý v Seefeldu na Kaiser Maxmilian Laufu, před týdnem na La Diagonele ve Svatém Mořice byl druhý a třetím místem ho doprovodila Kateřina Smutná.

„Strašně bych si přál, aby jejich forma vygradovala v rámci Jizerské 50,“ říká Bauer. „Před sponzory i fanoušky se chceme ukázat v nejlepším světle.“

Fanoušky v Jizerských horách chce Bauer potěšit svou osobní účastí, kterou v současné sezoně šetří. Reprezentační kariéru sice už ukončil, naplno ho ale zaměstnává manažerské vedení svého týmu. Ve Svatém Mořici pomáhal i jako servisman.

„Tréninků jsem absolvoval v porovnání s předchozími sezonami výrazně méně. Ale nechci mít nižší cíle,“ říká Bauer. „Chci dosáhnout snové mety a dostat se do desítky. Chci se doma dobře prezentovat.“

Kateřina Smutná vloni na Jizerské 50 vyhrála a bude útočit na obhajobu.
„Nemůže mít o moc nižší cíle,“ říká Bauer.

Lyžařský festiival Jizerské 50 se koná od 16. do 18. února, v úvodních dnech proběhnou doprovodné běhy. Celkem už je přihlášeno přes 6400 závodníků, což je oproti loňskému roku nárůst o 750 lidí. V hlavním závodě na 50 kilometrů stále zbývá 500 volných míst. Do 31. ledna je možná online registrace.

Organizátoři připravili pro závodníky i fanoušky u trati mobilní aplikaci pro platformy iOS i Android. Najdou v ní mapu zázemí pro diváky, aktuální informace o dopravě, program včetně doprovodných akcí nebo aktuální výsledky. 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud