Smutná dojela v Norsku na druhém místě, zvítězila Kowalczyková

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Kateřina Smutná skončila druhá v dálkovém běhu na lyžích Birkebeinerrennet v Norsku. Závod na 54 kilometrů klasicky vyhrála stejně jako loni dvojnásobná olympijská vítězka a mistryně světa Polka Justyna Kowalczyková. Česká lyžařka zaostala za čtyřnásobnou vítězkou Světového poháru o více než tři minuty.

V mužské kategorii ovládl závod, který se běhá tradičně s batohem se zátěží 3,5 kilogramu, Nor Andreas Nygaard. Vítěz nedávného Vasova běhu ve finiši dvou závodníků, kteří ujeli ostatním o dvě minuty, porazil krajana Torda Asleho Gjerdalena. Dvacátý doběhl s odstupem přes jedenáct minut jako nejlepší z Čechů čtyřiačtyřicetiletý Stanislav Řezáč, který v minulosti Birkebeinerrennet čtyřikrát vyhrál.

V průběžném pořadí seriálu Ski Classics Smutná o něco snížila svou ztrátu na Švédku Brittu Johanssonovou Norgrenovou, která dnes obsadila čtvrté místo stejně jako před dvěma týdny ve Vasově běhu. Smutná, která byla ve slavném závodu ve Švédsku třetí, ztrácí na sedminásobnou vítězku z této sezony 205 bodů. Do konce seriálu zbývají dva závody. Mezi muži vede Gjerdalen o 62 bodů před Nygaardem. Řezáč si polepšil na 15. místo.

Birkebeinerrennet, závod Ski Classics v dálkovém běhu na lyžích v Lillehammeru (54 km):

Muži: 1. Nygaard 2:33:13,6, 2. Gjerdalen -2,9, 3. A. Aukland (všichni Nor./Santander) -2:01,6, ...20. Řezáč (ČR/Silvini Madshus) -11:19,9, 23. P. Novák (ČR/Vltava Fund Craft) -11:37,6, 35. Pliska (ČR/Silvini Madshus) -14:38,0.

Průběžné pořadí: 1. Gjerdalen 1250 b., 2. Nygaard 1188, 3. Pedersen (Nor./BN Bank) 1039, ...15. Řezáč 398, 38. Ročárek (ČR/Vltava Fund Craft) 219, 40. Pliska 213, 43. P. Novák 196, 45. Šrail (ČR/Bauer Ski) 189.

Ženy: 1. Kowalczyková (Pol./Trentino Robinson Trainer) 3:06:10,7, 2. Smutná (ČR/Bauer Ski) -3:04,9, 3. Slindová (Nor./Koteng) -3:54,7, ...24. Kocumová (ČR/Silvini Madshus) -24:51,3.

Průběžné pořadí: 1. Johanssonová Norgrenová (Švéd./Lager 157) 1510, 2. Smutná 1305, 3. Korsgrenová (Švéd./Aare) 1145, ...16. Bícová (ČR/Vltava Fund Craft) 270, 18. Kocumová 247, 22. Zelenková (ČR/Silvini Madshus) 187.