Ledecká by mohla jet na SP 2019 ve Špindlerově Mlýně obří slalom | iSport.cz
2. května 2018 • 21:38

Ledecká by mohla jet na SP 2019 ve Špindlerově Mlýně obří slalom

Autor:
TOP VIDEA
UFC v Praze: O2 arena bouří, hlavním tahákem je u fanoušků Pudilová UFC v Praze: O2 arena bouří, hlavním tahákem je u fanoušků Pudilová
Zlín - Bohemians: Sudí ofsajd neviděli, Vacek si obešel Bartošáka i Dostála a zvýšil na 2:0! Zlín - Bohemians: Sudí ofsajd neviděli, Vacek si obešel Bartošáka i Dostála a zvýšil na 2:0!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Lyžařky pojedou při závodě Světového poháru ve Špindlerově Mlýně, který se uskuteční v březnu 2019, slalom a obří slalom. Program tak bude stejný jako před osmi lety a domácí hvězda Ester Ledecká by se mohla představit v obřím slalomu, v němž startovala už na letošní olympiádě v Koreji. Uvažovalo se, že by se ve Špindlerově Mlýně jel tentokrát paralelní obří slalom, ale ten bude ve Svatém Mořici. Novinářům to řekl šéf ženské části SP Mezinárodní lyžařské federace (FIS) Atle Skaardal.Jeho tým byl dnes v krkonošském středisku na inspekci, která pravidelně předchází všem podnikům elitního seriálu. Probíraly se především detaily zaměřené například na bezpečnostní opatření nebo televizní pokrytí. "Většina věcí, o kterých jsme mluvili, není nic nového pro organizační tým, protože má zkušenosti s pořádáním velkých závodů," řekl Skaardal.

Funkcionáři FIS si prošli oba závodní svahy i cílový prostor. "Chceme, aby to byla velká aréna. Hraje to roli ze sportovního pohledu, ale také pro diváky, aby si to užili," doplnil někdejší norský lyžař.

Do Špindlerova Mlýna se Světový pohár vrátí po osmi letech. V roce 2011 byla největší domácí hvězdou slalomářka Šárka Záhrobská. Tentokrát by ji měla zastoupit dvojnásobná olympijská vítězka Ledecká, i když její oblíbené rychlostní disciplíny se ve Špindlerově Mlýně jet nemohou.

"Také pro FIS je skvělé mít domácí hrdinku v závodě. Obří slalom zatím nebyl její nejsilnější disciplínou. Doufám, že bude v dobré formě a zúčastní se obřího slalomu, což by bylo rozhodně velmi pozitivní pro tento závod," řekl na její adresu Skaardal.

Ledecká už po sezoně hovořila o tom, že by se českým fanouškům ráda představila. Dnes to potvrdil i David Trávníček, šéf agentury Sport Invest, která Ledeckou zastupuje.

"Startovat v rodné zemi na Světovém poháru je vždycky čest pro toho sportovce, takže v plánu to je. Nicméně ten závodní kalendář se teprve tvoří," řekl Trávníček. Očekává, že účast Ledecké by do Špindlerova Mlýna přilákala spoustu fanoušků.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud