Slalomáře ve Val d'Isere nepustil na svah příliš silný vítr | iSport.cz
9. prosince 2018 • 10:40

Slalomáře ve Val d'Isere nepustil na svah příliš silný vítr

Podmínky pro slalom byly nevhodné
TOP VIDEA
Volá pan Křetínský. Podívejte se na Vrbovu scénku po výhře Plzně Volá pan Křetínský. Podívejte se na Vrbovu scénku po výhře Plzně
DVOJROZHOVOR Rosický a Koller o MS. Co řekli o Hronkovi? Přiveze český tým medaili? DVOJROZHOVOR Rosický a Koller o MS. Co řekli o Hronkovi? Přiveze český tým medaili?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kvůli příliš silnému větru zrušili francouzští pořadatelé těsně před startem dnešní slalom Světového poháru mužů ve Val d'Isere. Vedení Mezinárodní lyžařské federace FIS usoudilo, že podmínky na svahu byly neregulérní a nebezpečné. Ředitel závodů FIS Markus Waldner oznámil, že by závod mohl být ve Francii nahrazen v první polovině ledna."Udělali jsme všechno, ale ani přesunutí startu nepomohlo. Pořád nahoře foukalo přes 100 kilometrů v hodině. Bezpečnost závodníků má nejvyšší prioritu a závod by nebyl fér," řekl Waldner. "Kalendář je nacpaný, ale mezi Záhřebem (6. prosince) a Adelbodenem (12. a 13. prosince) je skulinka," dodal k možnému termínu náhradního závodu.

Startovní listinu 74 slalomářů měl ve Val d'Isere uzavřít člen českého B-týmu Martin Štěpán a povětrnostní podmínky ho připravily o debut ve Světovém poháru. Muži už v této sezoně přišli o zahajovací obří slalom v Söldenu, kde závod znemožnilo husté sněžení a vítr. Jako náhrada se pojede 20. prosince v jiném rakouském středisku Saalbachu-Hinterglemmu.

Sobotní obří slalom se ve Val d'Isere uskutečnil podle plánu a 60. vítězství v kariéře v něm oslavil Rakušan Marcel Hirscher. Příští týden měly ve francouzském středisku startovat ženy v kombinaci, sjezdu a superobřím slalomu, ale pořadatelé už v pondělí kvůli nedostatku sněhu program odvolali. Lyžařky se místo toho představí 18. a 19. prosince ve Val Gardeně.

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko. Favority skupiny A jsou Kanada, USA a Finsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud