Čeští skokani skončili v Oslu sedmí, zkrácený závod vyhráli Norové | iSport.cz
9. března 2019 • 16:40

Čeští skokani skončili v Oslu sedmí, zkrácený závod vyhráli Norové

Družstvo českých skokanů na lyžích skončilo na Světovém poháru v Oslu na sedmém místě
Sparta - Karviná: Demolice, 0:3! Kolaps Chipcia a Nity, Wágner přidává třetí úder Sparta - Karviná: Demolice, 0:3! Kolaps Chipcia a Nity, Wágner přidává třetí úder
Fanoušci Kladna v euforii! Extraligu vítali společně s hráči na ledě Fanoušci Kladna v euforii! Extraligu vítali společně s hráči na ledě

Družstvo českých skokanů na lyžích ve složení Viktor Polášek, Lukáš Hlava, Čestmír Kožíšek a Roman Koudelka skončilo na Světovém poháru v Oslu na sedmém místě. Závod, zkrácený kvůli poryvům větru na jedno kolo, vyhráli domácí Norové před Japonskem a Rakouskem.

Češi se i popáté v sezoně vešli do finálové osmičky, druhé kolo ale tentokrát rozhodčí zrušili. Za českým kvartetem zůstali Švýcaři a týmy Ruska a Finska.

Norové zvítězili o 13 bodů a týmový závod SP ovládli poprvé v sezoně. Do vedení je posunul skok Roberta Johanssona, který v závěrečné sérii přistál na 144 metrech a vylepšil rekord můstku na Holmenkollenu.

Naopak poslední skokan závodu Kamil Stoch svůj pokus pokazil a Poláci klesli z prvního na čtvrté místo. Až za nimi skončili mistři světa Němci, kteří doplatili na pád Stephana Leyheho.

V neděli se v Oslu koná soutěž jednotlivců, z páteční kvalifikace do ní postoupili Polášek, Hlava a Koudelka.

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby