Ve Špindlu se opět pojede světově | iSport.cz
10. října 2008 • 16:12

Ve Špindlu se opět pojede světově

Autor: ČTK
Renate Götschlová
TOP VIDEA
Trpišovský: Skvělý terén, dobrá kombinace. Bylo hodně místa
Vondrášek po debaklu: Není o čem. Slavia celý zápas lepší, červená přísná
VŠECHNA VIDEA ZDE

Už za tři roky se do Špindlerova Mlýna vrátí nejlepší lyžařky světa. Mezinárodní lyžařská federace počtvrté zařadila nejznámější české středisko do kalendáře SP.Od rozdělení Československa hostil Špindlerův Mlýn vrcholné závody ve slalomu a obřím slalomu v prosinci roku 2005, podruhé letos v lednu a do třetice se "bílý cirkus", jak se závodům SP v alpských disciplínách přezdívá, přesune do Krkonoš v atraktivním termínu uprostřed týdne od 11. do 12. března roku 2011.

"Jsme moc rádi, že jsem ten termín dostali, protože to vypadalo, že máme tak na pět let utrum," řekl na dnešní tiskové konferenci za organizační výbor Aleš Krýzl ze Skiklubu Špindl. Oba dosavadní závody SP se ve Špindlerově Mlýně jely na přelomu roku, kdy mají organizátoři často problémy se sněhem a v lednu i s přeplněným střediskem turisty.

"Nakonec nám dali termín, který s námi vůbec nekonzultovali," poznamenal Krýzl. "Sice nebudeme mít závod po dvou letech, ale po třech, ale i za to jsme rádi," dodal. Těší jej, že účastníci a diváci nebudou mít problém s dopravou jako v týdnu po Silvestru. "Takže březen je v tomto směru naprosto vyhovující," uvedl Krýzl.

Světový pohár ve slalomu a obřím slalomu se pojede krátce po mistrovství světa v Garmisch-Partenkirchenu a nedlouho před finále seriálu. "Zástupci mezinárodní federace měli koncepci, aby závodili muži i ženy najednou, ale na to má finance jen pár středisek," vysvětlil Krýzl, jak jednání s FIS probíhala. Loni při termínové schůzi Špindlerův Mlýn termín neměl, dostal jej na zasedání v Curychu.

Tlak na FIS vyvíjel on sám, Svaz lyžařů České republiky, předseda Českého olympijského výboru Milan Jirásek jako dlouholetý člen Mezinárodní lyžařské federace a osobní dopis na FIS poslal prý dokonce i předseda vlády Mirek Topolánek.

"Naštěstí se nám podařil závod Světového poháru letos v lednu," vypíchl funkcionář, co také pomohlo. "Vykázal vysokou sledovanost, na německé ARD měl nejvyšší sledovanost ze všech ženských závodů v celé sezoně a včetně mužských závodů byl v této televizi druhý za slalomem v Kitzbühelu," řekl Krýzl.

Rozpočet lednového závodu byl kolem dvaceti milionů, ale o ekonomické rozvaze kolem SP v roce 2011 ještě Krýzl hovořit nechtěl. "Teď netušíme, co se bude dít," řekl. Podepsanou mají pouze smlouvu na televizní práva, o marketingu se bude teprve jednat. "Technické věci máme osahané," poukázal na zkušenosti s pořádáním závodů.

Ve Špindlerově Mlýně chtějí pořadatelé i další závody SP. První volný termín je 19.-20. prosince 2012 na super-G a superkombinaci. "Šli bychom do toho," řekl Krýzl. Hlavním problémem však bude přesvědčit zástupce FIS, že červená sjezdovka ve Svatém Petru má dostatečné parametry pro superobří slalom.

Články odjinud


Články odjinud