Záhrobský: Trest zaslouží šéf svazu! | iSport.cz
22. prosince 2008 • 18:40

Záhrobský: Trest zaslouží šéf svazu!

Autor: ČTK
Petr Záhrobský
TOP VIDEA
Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru
Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bez servítek hodlá bojovat Petr Záhrobský, otec a kouč nejlepší české sjezdařky Šárky Záhrobské, proti lyžařskému svazu, které jej obvinilo z porušování smluv s dodavatelem kombinéz.Vedení svazu chce jeho svěřence potrestat. "Není za co trestat, spíš pan Sobotka by měl být potrestán," prohlásil Záhrobský na dnešním setkání s novináři na adresu předsedy Svazu lyžařů České republiky Lukáše Sobotky.

Už na začátku kariéry své dcery šel Záhrobský svou cestou, která se vedení českého lyžování nelíbila. V posledních letech se situace uklidnila a rodinný klan bez vážnějších problémů se svazem spolupracoval. Konflikt nastal letos v létě, kdy firma Vist neplnila podmínky smlouvy a Záhrobský před novou sezonou kontrakt vypověděl, čímž popudil vedení svazu.

"Záhrobští porušili smlouvu. To je fakt," řekl Sobotka v rozhovoru pro ČTK. "Oblečení mělo přijít nejpozději do 30. září a přišlo den před začátkem Světového poháru v Söldenu," reagoval Záhrobský s odkazem na závod, který se jel na konci října.

Samotnou lyžařku i jejího bratra Petra prý kauza neovlivňuje. "Samozřejmě víme, co se děje, ale neřešíme to. To je na tátovi," shodli se oba. "Já se snažím soustředit hlavně na lyžování a sleduji to jen z povzdálí," uvedla Záhrobská.

Sám si sehnal nového dodavatele, firmu Don Quiet, a to je hlavní jádro sváru. Záhrobský dnes novinářům ukázal smlouvu mezi svazem a firmou Vist, soukromou smlouvu mezi italským dodavatelem kombinéz a Záhrobskými a smluvní ujednání o reprezentaci, které nahrazuje reprezentační smlouvu. Pozdě přišly také platby za faktury. "Nebylo to výjimečné," uvedl Záhrobský.

"Nepopírám, že Vist měl finanční potíže, ale když někdo nedodá loga na kombinézu, jen těžko ji někdo může vyrobit včas," opáčil Sobotka. Podle něj nebude firma Vist po lyžařském svazu chtít žádné finanční náhrady za to, že přišla o největší českou hvězdu. Disciplinární komise zasedne až po skončení sezony.

"Chceme předejít tomu, aby nás Záhrobský obviňoval, že vytváříme na jeho svěřence tlak," řekl Sobotka. Nepopírá, že firma Vist nedodržovala smlouvy, ale Záhrobský měl podle něj vedení svazu o vypovězení smlouvy informovat.

"Řekl to až novinářům krátce před zahájením sezony. Ani Vist už nemá zájem na tom, aby Záhrobští v jejich kombinéze jezdili. Už není cesta zpátky," uvedl Sobotka. Podle Záhrobského laxní přístup svazu poškozuje závodníky.

"My jsme smlouvu chtěli dodržet, ale museli jsme dát Vistu vale. Proč všichni na začátku sezony jezdí v nových kombinézách a čeští lyžaři v odrbaných?" prohlásil kouč. "Nechovali se k mistryni světa dobře. A měli by zaplatit i penále z prodlení, ale to už požadovat nebudu," uvedl Záhrobský. Záhrobský prohlásil, že je připraven se proti případnému potrestání po sezoně bránit i soudně.

"Byl jsme v USA a viděl jsem tam velkého černého a chlupatého medvěda s vyceněnými zuby, ale vycpaného. Do takového stavu by se měl pan Sobotka uvést. Pak by s ním byla možná spolupráce," nebral si Záhrobský servítky. "Ať se jde vycpat," dodal.

 
Články odjinud


Články odjinud