Schönfelder ukončil lyžařskou sezonu | iSport.cz
8. ledna 2009 • 16:07

Schönfelder ukončil lyžařskou sezonu

Autor: ČTK
Dario Cologna
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap
SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje? SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Rakouský slalomář Rainer Schönfelder přerušil kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům sezonu a na neurčitou dobu si od lyžování úplně odpočine.Dvojnásobný bronzový medailista z olympijských her v Turíně na své internetové stránce uvedl, že odpočinek může trvat i rok.

Jednatřicetiletý Schönfelder se zranil hned v úvodu sezony na konci října v Söldenu, od té doby laboruje s poškozenou nervovou tkání na noze v místech, kde končí lyžařská bota.

"Kdy a jestli vůbec se ty nervové struktury obnoví, neumí nikdo říct. Odhady hovoří o šesti měsících, ale i o celém roce," uvedl Schönfelder. "Tělo mi říká: 'Jseš na maximu'," dodal.

Po 25. místě v obřím slalomu v Söldenu se Schönfelder marně pokoušel vrátit mezi elitu. Třetí muž z olympijských závodů ve slalomu a v kombinaci bodoval už pouze 23. místem těsně před Vánoci ve slalomu v Alta Badii.

V dalších pěti startech se buď nekvalifikoval do druhého kola, nebo upadl, jako naposledy v úterý v záhřebském slalomu.

 

MS v ragby

 

MS v ragby 2019 (20. 9. - 2. 11. 2019, Japonsko)
Program Program play-off Speciál k MS Pravidla a slovník pojmů

Články odjinud


Články odjinud