2. prosince 2016 • 14:54

Sáblíková ve formě. V Astaně vyhrála třetí závod SP na 3000 metrů

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Rychlobruslařka Martina Sáblíková vyhrála i třetí závod Světového poháru na trati 3000 metrů a upevnila si vedení v seriálu, kterému kraluje již jedenáctou sezonu. V Astaně porazila druhou Annu Jurakovou z Ruska téměř o sekundu, třetí skončila Miho Takagiová z Japonska.

Trojnásobná olympijská vítězka měla před startem v Kazachstánu menší problémy s otékajícím pravým kolenem, na jejím výkonu se to ale viditelně neprojevilo. Po úvodní dvoustovce byla sedmá, po 600 metrech již druhá a na metě 1400 metrů se dostala do čela. Ve druhé polovině trati již jen mírně zvyšovala náskok.

Devětadvacetiletá Sáblíková si připsala 45. individuální triumf v SP, trojku ovládla potřicáté. Aktuálně má v průběžném pořadí seriálu náskok 110 bodů na Nizozemku Antoinette de Jongovou, která byla v Kazachstánu pátá.

V divizi B dvacetiletá Nikola Zdráhalová získala 15 bodů za páté místo, což je její nejlepší výsledek v kariéře. Časem 4:10,55 si navíc o více než dvě sekundy zlepšila osobní rekord. Sáblíková triumfovala výkonrm 4:02,90.

Světový pohár v rychlobruslení v Astaně:

Ženy:

3000 m: 1. Sáblíková (ČR) 4:02,90, 2. Juraková (Rus.) 4:03,84, 3. Takagiová (Jap.) 4:05,68, ...divize B: 5. Zdráhalová (ČR) 4:10,55.

Průběžné pořadí SP (po 3 ze 6 závodů): 1. Sáblíková 300 b., 2. De Jongová (Niz.) 190, 3. Juraková 185, ...27. Zdráhalová 20.