Erbanová opět nejrychleji v sezoně a opět čtvrtá, Sáblíková poslední

Karolína Erbanová při závodě SP v Calgary
Poláci trénovali na Čechy i s Lewandowským. Grosicki si spletl Podolského s Poborským Poláci trénovali na Čechy i s Lewandowským. Grosicki si spletl Podolského s Poborským
Plekanec trénoval na Kladně. Jasno bude do čtrnácti dnů, ujišťuje útočník Plekanec trénoval na Kladně. Jasno bude do čtrnácti dnů, ujišťuje útočník

Rychlobruslařka Karolína Erbanová skončila počtvrté v sezoně čtvrtá v závodu na 500 metrů ve Světovém poháru. V Salt Lake City si stejně jako v pátek vylepšila nejrychlejší čas sezony, který má nyní hodnotu 37,18, ale opět nestačila na stejnou trojici soupeřek. Z vítězství se radovala na nejkratší trati doposud neporažená Nao Kodairaová z Japonska, kterou doprovodily na stupně vítězů Korejka I Sang-hwa a další Japonka Arisa Goová.

V závodu na 1500 metrů se představily Nikola Zdráhalová a Martina Sáblíková, které shodně zaostaly za časy z minulého týdne v Calgary. Zdráhalová obsadila patnácté místo, zkušenější Sáblíková byla dvacátá. Z vítězství se radovala další Japonka Miho Takagiová. Zdráhalová pak nastoupila ještě ve finále závodu s hromadným startem a dojela desátá.

Pětadvacetiletá Erbanová se na pětistovce představila v předposlední rozjížďce s Vanessou Herzogovou z Rakouska, kterou dokázala porazit. Oproti pátku si o dvě setiny sekundy vylepšila čas, ale v průběžném pořadí jí patřilo druhé místo za Goovou.

Následně se na ovál postavily Kodairaová a I Sang-hwa, které si i přes komplikace s opakovaným startem zajistily první a druhé místo. Úřadující mistryně světa Kodairaová ovládla časem 36,54 i sedmou pětistovku v sezoně. Od třetího místa Erbanovou tentokrát dělilo třináct setin sekundy.

Trojnásobná olympijská vítězka Sáblíková si start v elitní divizi A na trati 1500 metrů vybojovala před týdnem v Kanadě, představila se hned v první rozjížďce a zajela čas 1:57,55. Oproti Calgary byla o dvě sekundy pomalejší a nakonec skončila v divizi A poslední.

Zdráhalová startovala v páté rozjížďce a s časem 1:56,30 byla průběžně šestá. Následně ji ale všechny další rychlobruslařky až na Lotte van Beekovou z Nizozemska předstihly. Patnácté místo je druhým nejlepším výsledkem Zdráhalové na trati 1500 metrů v SP, lépe dopadla jen v Calgary, kde byla devátá.

Z vítězství se radovala Takagiová, která ani na čtvrté patnáctistovce v sezoně nenašla přemožitelku. Druhá skončila Marrit Leenstraová z Nizozemska a třetí Ruska Jekatěrina Šichovová.

Program olympiády: Rychlobruslení na ZOH 2018 »

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)