Sakala bude trénovat slovinské skokany | iSport.cz
17. května 2011 • 09:37

Sakala bude trénovat slovinské skokany

Autor: ČTK
Sakala bude trénovat slovinské skokany
TOP VIDEA
Olomouc - Sparta: Úvodní čestné buly obstaral Karlos „Terminátor“ Vémola Olomouc - Sparta: Úvodní čestné buly obstaral Karlos „Terminátor“ Vémola
Neuvirth hlásí návrat na Spartu: Nechci byt škodná mezi brankáři Neuvirth hlásí návrat na Spartu: Nechci byt škodná mezi brankáři
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývalý mistr světa v letech na lyžích Jaroslav Sakala bude trénovat slovinské skokany. Napsaly to dnešní Lidové noviny, podle nichž se někdejší kouč české ženské reprezentace v Lublani dohodl na dvouleté smlouvě.



Jedenačtyřicetiletý Sakala má podle deníku značné dluhy a žije ve skromných podmínkách pod skokanskými můstky ve Frenštátu pod Radhoštěm. "Tahle práce ale nebude jen o penězích," řekl. "Mě třeba překvapilo, jaký zájem mají ve Slovinsku o moje tréninkové plány. Tím spíše, že u nás doma je přehlížejí," dodal.

Přesto tvrdí, že jeho volba nebyla snadná. "Nechtělo se mi opouštět Frenštát a klub, v němž dodnes pomáhá Jiří Raška. Navíc se mi tady práce líbí, opravujeme můstky, přibývají nám v klubu děti," poznamenal.

U české reprezentace naopak před časem pracoval slovinský trenér Vasja Bajc. Pod jeho vedením získal Jakub Janda dvě medaile z mistrovství světa a v roce 2006 se stal vítězem Světového poháru.

Související články
 
Články odjinud


Články odjinud