Stříbrný Koudelka: Věřím, že se na nejvyšší stupínek podívám | iSport.cz
12. února 2012 • 22:04

Stříbrný Koudelka: Věřím, že se na nejvyšší stupínek podívám

TOP VIDEA
Sterling ve Wembley hattrickem zničil Čechy. 0:5, nejhorší porážka v české historii Sterling ve Wembley hattrickem zničil Čechy. 0:5, nejhorší porážka v české historii
Jágr o postupu do baráže: Splnili jsme jeden krok, ten nejdůležitější je před námi Jágr o postupu do baráže: Splnili jsme jeden krok, ten nejdůležitější je před námi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Má nové boty a létá mu to v nich náramně. Skokan na lyžích Roman Koudelka si v německém Willingenu připsal nejlepší výsledek v kariéře, když skončil za Norem Bardalem druhý. "Věřím, že když budu pracovat a nic zvláštního se nepřihodí, na nejvyšší stupínek se podívám," řekl Koudelka deníku Sport."Bylo to krásný už od soboty, kdy mi to šlo v soutěži týmů. Začal jsem si hodně věřit a neděle nebyla tak stresující," pochvaloval si nejlepší český skokan.

"Ve středu jsem v Liberci zkusil nové boty a měl jsem problém s nájezdem. Nevěděl jsem, jak je správně našněrovat. Ale vyřešili jsme to a od té doby to šlo jak po másle," těšilo Koudelku.

Ten se prý konečně pořádně dokáže vyrovnat s velkými očekáváními, která na něho okolí klade.

"To nebyli jenom novináři, ale i lidi z mého okolí. Oni si to moc neuvědomovali, ale pro mě to bylo stresující. Ne že by se snažili na mě vyvinout tlak. Asi mě na stupních chtěli vidět. Mě to mrzelo. Sezona byla pro mě zatím docela úspěšná, chyběla jen třešinka na dortu. Jsem rád, že se to povedlo a udělal jsem radost nejen sobě, ale i lidem, kteří mi přáli."

Koudelka tak ani nelitoval, že zrovna nedosáhl na první místo. "Nor Bardal měl po prvním kole náskok deseti bodů. Věděl jsem, že by musel hodně zkazit, abych měl šanci ho porazit," vykládal po závodě český skokan.

"Být první je velký vrchol. Ale já si vzpomínám na našeho bývalého trenéra Ritchieho Schallerta, který říkal, že všechno musí jít krok za krokem. Nemůže to být velký úlet. Věřím, že když budu pracovat a nic zvláštního se nepřihodí, na nejvyšší stupínek se podívám," doufá Roman Koudelka.

Rozhovor s Romanem Koudelkou čtěte v pondělním deníku Sport!

Koudelka slaví životní druhé místo ve Willingenu.
Koudelka slaví životní druhé místo ve Willingenu.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud