Před střetem se zahraniční konkurencí se bobisté otestovali | iSport.cz
17. července 2012 • 19:49

Před střetem se zahraniční konkurencí se bobisté otestovali

Autor:
Český bobový tým před svou první letošní konfrontací se zahraniční konkurencí: sedící zleva - Hladík, Stokláska, stojící zleva - Vacek, Matoušek, Bohman, Kopřiva, Suchý, Dvořák, Hodač
TOP VIDEA
Čech oznámil, že ukončí kariéru. Jaké jsou okolnosti jeho rozhodnutí? Čech oznámil, že ukončí kariéru. Jaké jsou okolnosti jeho rozhodnutí?
Třinec - Karlovy Vary: Vlastní gól hostů! Hráči Energie si srazili puk do prázdné branky, 3:1 Třinec - Karlovy Vary: Vlastní gól hostů! Hráči Energie si srazili puk do prázdné branky, 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tento víkend absolvovali čeští bobisté letní testy fyzické připravenosti v Liberci. Za týden je čeká první střet se zahraniční konkurencí v sezoně 2012/2013, a sice v německám Ilsenburgu.Testy tradičně obsahovaly silovou část (přemístění, dřep, bench), obecnou rychlostně-dynamickou část, kde je ověřována rychlost (30 metrů s náběhem 1 metr, 30 metrů letmo), odrazová síla (žabák a 10ti skok) a výbušnost (odhody 6 kg koulí) a speciální část testující dovednosti na bobovém trenažéru.

Silovou část zvládl nejlépe Vladimír Hladík, který ve dřepu zdolal hranici 200 kg a v benchpresu 165 kg. Ve dvou zbývajících částech předvedla svá dosavadní letošní maxima většina účastníků, mezi nimiž vynikl jednak ostřílený harcovník a náš dosavadní nejlepší brzdař Jan Stokláska, který předvedl např. 33 metrů 10ti skokem z místa či nejhodnotnější výkon na trenažéru v čase 5,61 s.

Bobisté a železo jdou dohromady: zleva - Vrba, Stokláska, Suchý, Dvořák (sedící), Carda, Bohman, MatoušekBobisté a železo jdou dohromady: zleva - Vrba, Stokláska, Suchý, Dvořák (sedící), Carda, Bohman, Matoušek

Kvalitně se uvedl také nováček týmu Michal Vacek, který byl mezi účastníky nejrychlejším sprinterem, blýskl se žabákem 3,20 metru a 40 metrový úsek s bobovým trenažerem zvládnul za 5,73 s. Mezi piloty se prosadil silák a pilot naší B posádky Vladimír Hladík, následován v těsném zástupu Radkem Matouškem.

V tomto týdnu naši ještě doladí formu ve sportovním zařízení ASK Slavia Praha, která je Mekkou mládežnické atletiky, a kde mají výborné podmínky pro trénink. Navíc zde pro letošní sezonu draftovali několik nadějných posil z tréninkové stáje atletického guru Petra Šarapatky.

V sobotu 21. července pak změří síly se svou zahraniční konkurencí na startovním trenažéru v německém Ilsenburgu. Ve dvojbobech bude Česko reprezentováno posádkou Vrba - Stokláska, Hladík - Vacek. V soutěži čtyřbobů půjde o posádky Vrba - Suchý - Stokláska - Dvořák a Hladík - Matoušek - Kopřiva - Vacek.

Témata:  boby, sport, boby
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud