Štafetu sdruženářů na MS vyhrála Francie, Češi se ztrátou desátí | iSport.cz
24. února 2013 • 16:13

Štafetu sdruženářů na MS vyhrála Francie, Češi se ztrátou desátí

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Jason Lamy Chappuis slaví v cíli závodu sdruženářských štafet
TOP VIDEA
Bohemians - Mladá Boleslav: Jindřišek znovu probouzí Ďolíček skvělým trestňákem, 2:1!
INSIDER: Baroše mi připomíná Hložek. Hancko? Chovancovi rozumím
VŠECHNA VIDEA ZDE

Francouzští sdruženáři vyhráli na mistrovství světa soutěž družstev před Norskem a USA. O jejich vítězství v napínavém finiši rozhodl Jason Lamy Chappuis, který těsně porazil Magnuse Moana a získal ve Val di Fiemme už druhé zlato.Český tým ve složení Miroslav Dvořák, Tomáš Slavík, Tomáš Portyk a Pavel Churavý skončil desátý poté, co Churavý na závěrečném úseku štafetu vytáhl z poslední 12. pozice.

Češi byli po skoku na středním můstku předposlední. V běžecké části se Dvořák, Slavík a Portyk propadli na úplné dno, ale Churavý, přestože měl více než půlminutovou ztrátu, dokázal předběhnout štafety Estonska a Ruska. I tak si český tým o příčku pohoršil v porovnání s předloňským MS v Oslu.

Lamy Chappuis zopakoval drtivý závěr ze čtvrtečního závodu jednotlivců, kdy se také radoval až po spurtu s dalšími dvěma konkurenty. Nor Moan sice na stadion a do cílové rovinky přijel s náskokem několika metrů, ale nápor Lamyho Chappuise před cílovou páskou odrazit nedokázal a prohrál o čtyři desetiny sekundy.

Až za třetími Američany dojeli favorizovaní Rakušané, kteří nenavázali na předchozí velké triumfy na MS v Oslu a v olympijském Vancouveru před třemi lety.

Rakouský tým sice po polovině běžeckého závodu na 4x5 km jasně vedl s náskokem 22 sekund, ale Lukas Klapfer na třetím úseku výrazně ztratil. Finišman Mario Stecher už v závěrečném souboji pěti štafet neuspěl a nezopakoval čtvrteční druhé místo z individuálního klání.

Mistrovství světa v klasickém lyžování ve Val di Fiemme:
Severská kombinace - družstva:
1. Francie (Braud, Laheurte, Lacroix, Lamy Chappuis) 57:34,0, 2. Norsko (Graabak, Klemetsen, Krog, Moan) -0,4, 3. USA (T. Fletcher, B. Fletcher, Lodwick, Demong) -4,2, 4. Japonsko -5,7, 5. Rakousko -7,6, 6. Německo -1:07,6, 7. Itálie -1:10,5, 8. Finsko -3:36,8, 9. Slovinsko -4:59,0, 10. ČR (Dvořák, Slavík, Portyk, Churavý) -5:06,7.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud