Neumannová se soustředí na MS | iSport.cz
9. ledna 2007 • 00:00

Neumannová se soustředí na MS

Autor: ČTK
Kateřina Neumannová
TOP VIDEA
iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali? iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali?
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
VŠECHNA VIDEA ZDE

V poslední sezoně se Kateřině Neumannové zatím příliš nedaří. Ve Světovém poháru se trápí a je více než pravděpodobné, že prestižní lyžařskou soutěž již nevyhraje.Lyžařka Kateřina Neumannová vzdala své úsilí o celkové prvenství ve Světovém poháru. Ve svém úterním vydání to napsala MF Dnes, podle níž olympijská vítězka z Turína nyní vynechá závody v Otepää i v Davosu a soustředí se na mistrovství světa. Neumannová Světový pohár nikdy nevyhrála, v letech 2002 a 2005 byla v konečném pořadí druhá. Nyní po Tour de Ski ztrácí na vedoucí Finku Virpi Kuitunenovou 390 bodů. "Ideální šanci na vítězství ve svěťáku měla v letech 2001 či 2002, když ještě vyhrávala sprinty. Teď to bylo mnohem těžší. Ale s tím jsme počítali," řekl její trenér Stanislav Frühauf. Podle něj se Neumannová smiřovala s porážkou ve Světovém poháru už od prosince. "Nenabrala v úvodních sprintech velké bodové zisky. Začínala chápat, že to asi nepůjde," řekl kouč. Poté navíc přišla nemoc. "Podcenili jsme to, měla jít hned na větší vyšetření. Místo toho se v ní nemoc tloukla tři týdny a já ji ještě o Vánocích prohnal na Šumavě," dodal Frühauf. Veškeré síly v poslední sezoně kariéry tak nyní běžkyně vloží do přípravy na mistrovství světa, které se koná na přelomu února a března v Sapporu. "Už na podzim jsme si říkali: když to nebude vypadat na vítězství ve svěťáku, sezonu rozstřelíme a vrhneme se na Sapporo. A to se také stalo," uvedl Frühauf. Neumannová na šampionátu plánovala pouze jediný individuální start na trati deset kilometrů volnou technikou; v této disciplíně obhajuje předloňský titul z Oberstdorfu. Teď se chystá i na skiatlon, v úvahu přichází také sprint. "Ale klasickou třicítku tam nepoběží, to určitě ne," prohlásil Frühauf.

Témata: 
Články odjinud


Články odjinud