Atmosféru skokanského Turné čtyř můstků netvořily jen boje senzačního rakouského mladíka Thomase Dietharta proti legendám Ammannovi a Morgensternovi. Zajímavá show se odehrávala i v hledišti. Především rakouští skokané jsou zvyklí, že mají v publiku své rodiny nebo rovnou celé fankluby. Jak o sobě nejvěrnější příznivci dávali vědět?
DIETHART: KLAN RŮŽOVÉHO PRASÁTKA
Růžová plyšová hračka ve tvaru prasátka se stala symbolem letošního Turné. Maskota pro štěstí při závodech svíral Gernot Diethart, otec rakouské vítězné komety. Šampion Turné Thomas Diethart se na vrchol vítězných listin dostal naprosto nečekaně, a možná i proto ho v publiku nepodporoval oficiální fanklub, ale jeho nejbližší rodina.
SCHLIERENZAUER: Bufet na cestách
Partička v modrých bundách se většinou tváří dost důležitě a nepodceňuje catering. Na německé závody si s sebou bere občerstvovací bufet, veškeré jídlo mají s sebou. V Innsbrucku se zase dívají ze speciální zóny. Na závody chodí ve velkém počtu, ale příliš se neprojevují. „Zajímavé je, že jak na Turné, tak v Planici si Schlieriho táta stoupne vždy vedle Koudelkových. Už si děláme srandu, že se Koudyho bojí,“ líčí skokanský manažer Jan Baier.
MORGENSTERN: Žluťásci
Ze skupinky ve žlutých bundách, která fandí Thomasi Morgensternovi vypadla závodníkova přítelkyně Kristýna, s kterou se na jaře rozešel tři měsíce po narození jejich dcery Lilly. Spolek jeho fandů ale zůstal veselou usměvavou kopou. „Vždycky si to užívali. I když to nevyšlo, nálada zůstávala dobrá. Morgiho táta někdy zakroutí hlavou, ale zůstává hodně nad věcí,“ říká Baier.
KOFLER: Rodinná záležitost
Vítěze Turné 2010 podporuje malá skupinka, kterou tvoří především rodina v čele závodníkovou přítelkyní Miriam s jejím tatínkem. Svého skokana podporují také prostřednictvím plakátu s fotografiemi a nápisem „Andi Fliiiiiiiiiieg!“