Skikrosař Kraus má posilu: Pomůže mu bývalý trenér Aleše Valenty | iSport.cz
Martin Hašek
20. listopadu 2014 • 17:20

Skikrosař Kraus má posilu: Pomůže mu bývalý trenér Aleše Valenty

Vstoupit do diskuse
0
Usměvavý skikrosař Tomáš Kraus
TOP VIDEA
Pohřeb Mariána Čišovského: Dojemné loučení s velkým bojovníkem
Barošovy momenty: Liverpool, turecké obrození i pomoc Baníku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zvučnou posilu získat skikrosař Tomáš Kraus do svého realizačního týmu. Připojil se k němu lyžařský trenér Pavel Landa, v minulosti trenér olympijského vítěze v akrobatických skocích na lyžích Aleše Valenty.„Já se bavím a probírám věci s Pavlem Landou už dlouho. My jsme potřebovali k technickému trenérovi někoho, kdo měl zkušenosti se Světovým pohárem a se světovým lyžováním. A přitom dokázal oživit náš tým. To Pavel přesně splňuje,“ pochvaluje si Kraus .

Čtyřicetiletý skikrosař si po jistém váhání prodloužil kariéru a novou motivaci získal spojením s dvěma špičkovými závodníky, Slovincem Filipem Flišarem a Švýcarkou Fanny Smithovou, která poskytla svého kouče Guillaumea Nantermoda.

„Je to náš technický trenér, má čerstvé nápady a pohledy na lyžování a techniku skikrosu. Chtěli jsme někoho, kdo by nás doprovázel po závodech i trénincích, pomáhal s technickými věcmi. I zkušenosti, které Pavel získal při trénování Aleše Valenty se dají přenést do jakéhokoli sportu,“ líčí Kraus.

Pavel Landa má za sebou zkušenosti v baletu na lyžích a z akrobatických skoků, kde pomohl Aleši Valentovi k olympijskému vítězství v Salt Lake City. Krausovi se ale jeho postřehy budou hodit i ve skikrosovém cirkusu.

„Jsou to takové věci, co se týká závodění, soustředění se na jednotlivosti, nebo na všechno. Rozhodně s ním je pohoda na cestách i na závodech,“ říká Kraus.

Landa se k závodnímu lyžování vrací po delší pauze, Valenta skončil kvůli zdravotním problémům kariéru před sedmi lety.

„To je pravda, ale on je pořád přítomný lyžařskému dění, vlastně jsem s ním poslední dva, tři roky probíral spoustu věcí,“ vysvětluje Kraus. „Nabídka přišla od něj a zrovna se to sešlo v době, kdy jsem o někom přemýšlel, takže jsme se dohodli. On je teď trenérem golfu, přes zimu má volněji. Myslím, že náš program nebude tak náročný jako minulé sezony.“

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud