Obojživelnice Ledecká triumfuje! Obhájila titul Krále bílé stopy | iSport.cz
19. května 2017 • 21:27

Obojživelnice Ledecká triumfuje! Obhájila titul Krále bílé stopy

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
Ochutnávka z pohledu za kulisy hokejové Plzně. Jak se připravují brusle na zápas? Ochutnávka z pohledu za kulisy hokejové Plzně. Jak se připravují brusle na zápas?
SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje? SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Potřetí ve čtyřech letech vyhrála anketu o Krále bílé stopy snowboardistka. Ester Ledecká, světová šampionka v paralelním obřím slalomu, stříbrná v paralelním slalomu a vítězka Světového poháru, ale letos udělala další výrazný krok i v lyžařské kariéře. Možná i proto je pořád pod časovým tlakem. Na vyhlášení dorazila na poslední chvíli.„Přejížděli jsme z ledovce, vstávala jsem asi ve čtyři ráno a trochu jsem to přetáhla. Řekla jsem si, že chci ještě dvě jízdy a to byl možná důvod, proč jsme tu tak pozdě,“ líčila Ledecká. „Chytli jsme strašnou dopravní kalamitu, asi třikrát jsme stáli půlhodiny na místě, tak jsem se snažila dát do kupy, co nejrychleji to šlo.“

Ledecká na galavečeru v holešovickém klubu Jatka 78 převzala cenu v tradiční anketě podruhé za sebou a vyrovnala se tak třem legendám historie – běžkařkám Květě Jeriové-Peckové, Kateřině Neumannové a slalomářce Šárce Strachové.

Za sebou má téměř dokonalou sezonu. Na mistrovství světa v Sierra Nevadě získala dvě medaile a zároveň obhájila celkové vítězství ve Světovém poháru. Co je nejvíc?

„To je hrozně těžké rozhodnutí, pro mě jsou všechny ty úspěchy strašně cenné. Myslím, že to všechno je na stejné úrovni a vážím si to toho,“ líčí Ledecká.

V sezoně také zářila na sjezdovkách a ve Svatém Mořici se poprvé v kariéře zúčastnila světového šampionátu ve sjezdovém lyžování. Novinkou v jejím týmu je bližší spolupráci s bývalým reprezentantem Ondřejem Bankem.

„Ten se přidá na pár přípravných ledovců a pak na nějaké závody, chtěl by jezdit se mnou víc než vloni. Už na prvním kempu byl a pilovali jsme techniku a jsem hrozně ráda, že ho mám a pustil se do toho se mnou,“ řekla Ledecká. „Myslím, že se pomalu oťukáváme a víme, co na každého trochu platí.“

Ledecká se v současnosti věnuje testování nového materiálu a čeká ji jarní fyzická příprava.

„Teď probíhá testování a vše kolem, což je strašně nutné a důležité, protože pak můžu odjet s klidnou hlavou na tu fyzickou přípravu, na kterou se taky hrozně těším, takže to funguje a jde, jak má,“ pochvaluje si Ledecká.

Zatím však stále nemá jasno o konturách svého olympijského programu. V jeho současné podobě by kvůli kolizi se snowboardingem musela vynechat lyžařské rychlostní disciplíny.

„Bohužel nemám informace, ale budu to sledovat,“ slibuje Ledecká

Anketa Král bílé stopy 2017 o nejlepšího lyžaře a snowboardistu Svazu lyžařů České republiky (SLČR):

Celkové pořadí: 1. Ester Ledecká (snowboarding a sjezdové lyžování) 34 b., 2. Šárka Strachová (sjezdové lyžování) 12, 3. Eva Samková (snowboarding) a Viktor Polášek (skok na lyžích) oba 1.

Trenér roku: Marek Jelínek (Samková)Junior roku: Viktor Polášek (skok na lyžích)Akrobatické lyžování: Andrea Zemanová (skikros)

Alpské disciplíny: Šárka StrachováBěh na lyžích: Kateřina SmutnáSeverská kombinace: Tomáš Portyk

Skok na lyžích: Roman KoudelkaSnowboarding: Ester Ledecká

Travní lyžování: Martin Barták

Síň slávy: Jan Weisshäutel st.

 
Články odjinud


Články odjinud