Výbuch českých skokanů! Na letech v Planici nikdo neprošel z kvalifikace | iSport.cz
21. března 2019 • 12:50

Výbuch českých skokanů! Na letech v Planici nikdo neprošel z kvalifikace

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
Kouč Sparty Krupp: I vloni jsme dobře odstartovali. Přijde Neuvirth? Kouč Sparty Krupp: I vloni jsme dobře odstartovali. Přijde Neuvirth?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Do pátečního závodu v letech na lyžích nepostoupil na finále Světového poháru v Planici z dnešní kvalifikace ani jeden z kvarteta českých skokanů. Ve Slovinsku nestartuje česká jednička Roman Koudelka, jenž ukončil sezonu po nedělním závodu ve Vikersundu.Nejblíže postupu do závodu byl na mamutím můstku v Planici syn bývalého mistra světa v letech Jaroslava Sakaly Filip, jenž po výkonu 206 metrů obsadil 48. pozici. Z kvalifikace šlo do závodu jen čtyřicet skokanů a ne padesát jako při skocích. Další Češi Čestmír Kožíšek, Tomáš Vančura a Lukáš Hlava nepřekonali dvousetmetrovou hranici a obsadili 56., 58. a 62. příčku.

Kvalifikaci vyhrál již jistý vítěz SP Rjoju Kobajaši z Japonska, jenž stejně jako druhý Němec Markus Eisenbichler dolétl na značku 248 metrů.

Čeští skokané tak budou v Planici startovat už jen v sobotním závodu družstev. Nedělní finále je pouze pro nejlepší třicítku průběžného pořadí SP, do níž patří jen absentující Koudelka.

 
Články odjinud


Články odjinud