19. února 2009 • 14:27

Kraus vyhrál závod Světového poháru

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

AKTUALIZOVÁNO - Český skikrosař Tomáš Kraus dnes vyhrál závod Světového poháru v norském Vossu. Obhájce celkového vítězství si druhým triumfem v sezoně pojistil průběžné vedení v seriálu.

Dvojnásobný mistr světa a trojnásobný vítěz SP Kraus má nyní v čele náskok 123 bodů před Rakušanem Andreasem Mattem, jenž dnes skončil třetí.Nejlepší český skikrosař postoupil v Norsku do vyřazovacích kol z kvalifikace devátým nejrychlejším časem.

"Půjde se mi dobře spát, konečně jsem po delší době zase vyhrál," řekl Kraus. Většinou se mu daří v evropských závodech. "Asi je to tím, že mi vyhovují těžší tratě," dodal.

Právě ve Vossu se lyžaři museli vyrovnat s náročnou tratí, v níž se kvůli nepevnému podkladu dělaly díry a koryta. Kvalifikaci kvůli tomu nedokončili například spolufavorité Enak Gavaggio a Ted Piccard z Francie.

Ze čtyř následujících jízd nevyhrál jen ve čtvrtfinále, v němž obsadil druhé místo za Rakušanem Thomasem Zangerlem. Pořadí si však vyměnili jak v semifinále, tak v rozhodující finálové jízdě.Druhý český reprezentant Zdeněk Šafář nedokončil už osmifinálovou jízdu a celkově byl klasifikován jako devatenáctý.