Vonnová ovládla oba tréninky ve Val d'Isere | iSport.cz
17. prosince 2009 • 14:39

Vonnová ovládla oba tréninky ve Val d'Isere

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Lindsey Vonnová
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Berkovy přehmaty v Edenu, obstál Rejžek v Plzni
RUDEJ FANDA o derby: Heča se parádně vyspal. Mám vzkaz pro Tetteha
VŠECHNA VIDEA ZDE

AKTUALIZOVÁNO - Američanka Lindsay Vonnová potvrzuje, že v současné době nemá ve sjezdu velkou konkurenci. Vítězka Světového poháru vyhrála oba sjezdy sezony a nejrychlejší byla také ve dvou trénincích na sobotní závod ve Val d'Isere.Na sjezdovce La Daille, kde po výhře ve sjezdu v roce 2006 dostala za odměnu živou krávu, porazila ve středu i dnes vždy Rakušanku Elisabeth Görglovou. Jediná Češka na startu Klára Křížová se pohybovala okolo šedesátého místa.

Ve francouzském středisku slavila Vonnová v únoru dva tituly mistryně světa - na sjezdovce Solaise vyhrála sjezd a super-G. "Solaise mám moc ráda, protože je náročná, vyžaduje koncentraci a precizní jízdu. Tahle (La Daille) je lehčí," řekla Američanka.

Na "lehčí" sjezdovku La Daille ale nebudou v dobrém vzpomínat kanadské lyžařky. Během tréninku se po pádu nejdříve zranila ve středu Larisa Yurkiwová a kvůli přetrženým vazům v koleně přijde o olympiádu ve Vancouveru.

O den později utrpěla stejné zranění její reprezentační kolegyně Kelly Vanderbeeková a v této sezoně se už na lyže nepostaví.Na kanadskou reprezentaci se před domácí olympiádou lepí smůla.

Mimo hru je už mistr světa ve sjezdu John Kucera, který si zlomil nohu v super-G v Lake Louise. Zraněný je i Jean-Philippe Roy.Ve Val d'Isere se v pátek jede superkombinace, bez české jedničky Šárky Záhrobské. V sobotu se uskuteční sjezd a v neděli superobří slalom.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud