Van Gerwen znovu šipkařským králem! Potřetí vyhrál MS, závodil i v Praze | iSport.cz
2. ledna 2019 • 09:35

Van Gerwen znovu šipkařským králem! Potřetí vyhrál MS, závodil i v Praze

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje? SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje?
Kouč Sparty Krupp: I vloni jsme dobře odstartovali. Přijde Neuvirth? Kouč Sparty Krupp: I vloni jsme dobře odstartovali. Přijde Neuvirth?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mistrem světa v šipkách je potřetí v kariéře Michael van Gerwen. Devětadvacetiletý Nizozemec potvrdil na šampionátu v Londýně roli největšího favorita a ve finále porazil 7:3 domácího Brita Michaela Smithe.Světová jednička Van Gerwen navázal v komplexu Alexandra Palace na své triumfy z let 2014 a 2017. Třetím titulem se osamostatnil na druhém místě historických tabulek za legendárním čtrnáctinásobným šampionem Philem Taylorem.

"Lepší pocit než tenhle asi mít nemůžu. Hodně jsem kvůli to dřel," uvedl Van Gerwen. "Samozřejmě jsem byl trochu nervózní. Myslím, že teď potřebuju dovolenou, zasloužil jsem si ji," dodal. Za triumf dostal šek na 500.000 liber (14 milionů korun), pětinu z celkové dotace 2,5 milionu liber.

Van Gerwen měl drtivý nástup do finále a ujal se vedení 4:0. Smith ve svém prvním duelu o titul dokázal následně snížit na 2:4, ve zbytku zápasu už ale uhrál jen jeden set. Vítězný Nizozemec na konci listopadu závodil i v Praze, když vyhrál exhibiční turnaj Prague Darts Masters.

Loňský šampion Rob Cross přišel o šanci na obhajobu porážkou už v osmifinále. Na 26. mistrovství světa organizace PDC startoval po jedenácti letech také Čech, Karel Sedláček vypadl hned v prvním kole.

Šipkařská elita bavila Prahu. Nabitá hala sledovala triumf Van Gerwena

Hlavní organizátor šipkařské exhibice: Hvězdy? Jednání trvalo pět minut

 
Články odjinud


Články odjinud