2. září 2008 • 19:43

Na podpatcích byla nejrychlejší blondýna

Autor: kml
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

FOTOGALERIE - Ráno spěchají ve slušivém kostýmku do práce, ale v úterý vynechaly. Dámy na vysokém podpatku si to v centru Sydney rozdaly v závodě na 80 metrů.

Na startu se sice objevilo i několik mužů, ale skončili hluboko v poli poražených.  Do cíle doběhla nejrychleji osmnáctiletá Brittney McGloneová, která využila atletického tréninku.

Na startu bylo rušno

Blonďatá servírka ze sydneyské kavárny letos běžela na atletickém světovém šampionátu juniorů 400 metrů překážek a zároveň na stejné trati drží australský juniorský rekord.

Ve slušivém růžovém tílku si tak s přehledem doběhla pro prémii odpovídající v přepočtu téměř 70 tisícovkám korun.

V cíli se mohla radovat spolu s dalšími 260 účastníky netradičního závodu ze zápisu do Guinnessovy knihy rekordů. Počet australských běžců překonal o více než stovku účastníky podobné akce v Nizozemsku.