Trenérka (42) za sex s hráčem (13) dostala podmínku | iSport.cz
11. listopadu 2010 • 04:59

Trenérka (42) za sex s hráčem (13) dostala podmínku

Autor: bko
Trenérka svedla svého třináctiletého svěřence, u rakouského soudu vyvázla s podmínkou
TOP VIDEA
Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1! Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1!
Pardubice - Sparta Praha: Machala znovu v samostatném úniku, tentokrát však neuspěl Pardubice - Sparta Praha: Machala znovu v samostatném úniku, tentokrát však neuspěl
VŠECHNA VIDEA ZDE

Za svůj sexuální vztah s třináctiletým svěřencem byla trenérka házené Renata C. (42) odsouzena na 22 měsíců s podmínečným odkladem na tři roky. Soud v rakouském Wiener Neustadtu přihlédl k tomu, že obžalovaná se ke všemu přiznala.Je to zvláštní příběh. Chorvatská (původně přinesla rakouská média zprávu, že šlo o Slovenku) trenérka mládežnických týmů házené, sama matka dvou dětí, se sblíží se svým svěřencem, třináctiletým Erwinem U., mimo jiné velmi talentovaným hráčem.

Oba spolu během loňského podzimu začínají trávit více času i mimo tréninky, chodí na večeře, na obědy. Až ona mu jednou v prosinci řekne, že k němu cítí ještě něco víc. On sám ji také tajně miluje, takže její vyznání opětuje.

Nerovný vztah pomalu začíná nabírat na obrátkách a v únoru dojde i k sexuálnímu kontaktu. Tady je zásadní problém. Erwinovi totiž bude čtrnáct (což je v Rakousku věková hranice, pod kterou je sex zakázaný) až za pět měsíců.

„Tato hranice nemá omezovat něčí právo na vlastní sexuální realizaci, ale je prostě určena k ochraně dětí,“ prohlásil u soudu s trenérkou podle serveru oe24.at žalobce Norbert Hauser.

„Dvanáctileté či třináctileté děti mohou být už sexuálně vyspělé, ale mentální vyzrálost a schopnost vše posoudit přichází až později. Proto je tedy skutečnost, že 13letý chlapec dal souhlas k pohlavnímu styku, zcela irelevantní,“ uvedl prokurátor ve své úvodní řeči.

Soudce Alex Baumann nakonec přihlédl k tomu, že Renata nebyla ještě nikdy trestaná, ke všemu se přiznala a na obou stranách byly zapojeny city. „Trest je bezpochyby hodně neobvyklý,“ uvedl Baumann ve svém odůvodnění rozsudku.

„Chtěli jsme ukázat, že společnost neuznává sexuální akt mezi dvaačtyřicetiletým člověkem a třináctiletým dítětem ani v případě oboustranných citů,“ cituje oe24.at Baumanna. Vzhledem k výše uvedeným polehčujícím okolnostem se ale rozhodl trestat pouze podmínečně.

Pikantní je, že i po vypuknutí aféry spolu oba milenci dále udržovali vztah a dokonce spolu i bydleli! „Je to ještě divočejší,“ prohlásil v rozhovoru pro oe24.at chlapcův otec Stefan U., který celou věc ohlásil policii.

„Můj syn žije s tou Renatou v podkrovním bytě v domě mé ex-manželky. Trenérka si tam teď dokonce nastěhovala i svou dceru,“ uvedl Erwinův otec krátce před procesem.

Ale ani po rychlém soudním stání ještě nemá Erwin jistotu, že ho jeho o 28 let starší milá nebude muset na čas nedobrovolně opustit. Renata C. totiž sice rozsudek přijala, ale státní zástupce se na místě proti výši trestu odvolal.

 
Články odjinud


Články odjinud