4. června 2018 • 04:58

Jelínek: Plíšková je perfekcionalistka. Jágr s tím měl velké problémy

Autor:
TOP VIDEA
TOP góly 12. kola: Ultimátní bomba Považance. Bude gólem roku? TOP góly 12. kola: Ultimátní bomba Považance. Bude gólem roku?
SE SIMONOU... a Patrikem Bartošákem u tatéra! Kdo odcházel (ne)potetovaný? SE SIMONOU... a Patrikem Bartošákem u tatéra! Kdo odcházel (ne)potetovaný?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Marian Jelínek má svůj termín: hysterie výkonů v ženském tenise. Na výkyvy si podle něj prostě musíme zvyknout i u Karolíny Plíškové. Do téhle kategorie patří sobotní skličující debakl ve 3. kole Roland Garros proti Marie Šarapovové (2:6, 1:6). Prý k němu napomohl i fakt, že je česká jednička perfekcionistkou, a pokud se turnaj nevyvíjí jejím směrem, má tendence se takovému pocitu poddat. „Proti Šarapovové už šla na kurt s hlavou skloněnou,“ všiml si. Zkušený trenér porovnal psychické rozpoložení Plíškové a Jaromíra Jágra a vyjádřil se i dalším překážkám, které bude muset česká jednička v dalších měsících překonat.Jeden opravdu špatný den v práci, z něhož by nebylo moudré vyvozovat dalekosáhlé závěry. Tak je podle Mariana Jelínka třeba chápat krach jeho hráčky v Paříži. Mentální kouč naopak vidí, jak se Plíšková systematicky posouvá kupředu.

V jakém mentálním rozpoložení byla Plíšková během Roland Garros?
„Celý turnaj nebyl ideální od samého začátku. Nehrála dobře, bojovala s nepohodou, nepodávala výkony, které by si představovala. To viděli všichni. Ale v čem to je, těžko říct, protože příprava v Česku byla velmi dobrá. Jsou věci mezi nebem a zemí. Jde o vrcholový sport, holt se to takhle sešlo. Ale já bych neřekl, že to je propadák.“

Celý turnaj Karolína hovořila hodně defétisticky, zdálo se, že na zápas se Šarapovovou už šla s hlavou skloněnou. Měl jste z ní také ten pocit?
„Ano, vnímám to stejně. Nebyla to ona, ta hladová hráčka. Ale proč k tomu došlo? Nevím. Den před zápasem mi taková nepřipadala. A těsně před ním jsem s ní už nebyl v kontaktu.“

Má rezervu v tom, že je perfekcionistka, a pokud se věci nedaří, poddá se tomu pocitu?
„Rezervy máte vždycky ve všem. Buďme objektivní. A je dobré je hledat a snažit se je odstraňovat. Souhlasím, že tohle je u Káji jedna z nich. Když se věci nevyvíjí podle představ, podléhá tomu. Ale to má řada sportovců. Jarda Jágr jako mladší, když mu nevyšla první třetina,

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 11. kola Fortuna ligy »

12. kolo Fortuna ligy:

Bohemians 1905 - Plzeň (pá 19.10., 18:00), Olomouc - Zlín (so 20.10., 15:00), Slovácko - Teplice (so 20.10., 17:00), Baník - Karviná (so 20.10., 17:00), Příbram - Jablonec (so 20.10., 17:00), Dukla - Opava (ne 21.10., 15:00), Liberec - Slavia (ne 21.10., 17:00), Sparta - Boleslav (po 22.10., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze