Tenistka Barbora Krejčíková postoupila do čtvrtfinále French Open, Sloane Stephensovou porazila jasně 6:2, 6:0 a zahraje si první grandslamové čtvrtfinále ve dvouhře. Pomstila tak Karolínu Plíškovou a Karolínu Muchovou, které Američanka předtím vyřadila. Pařížský turnaj pokračuje dalšími osmifinále jak v ženském, tak mužském pavouku, nepříjemnost odvrátil třeba Novak Djokovič. Sledujte naši online reportáž s komentáři a postřehy tenisového experta Sportu Jana Jarocha.
Zprávy ze dne 3. června 2021
Rozjetá Barbora Krejčíková k sobotnímu zápasu s turnajovou pětkou Elinou Svitolinovou: „Ona je favoritka, ona tam půjde s tím, že mi má ukázat, že na ni nemám. Já tam půjdu pokorně, jiná asi nikdy nebudu, mám to tak v sobě. Sebevědomí nebudu mít takové, jako třeba jiné holky. Hlavně si to půjdu užít a budu se snažit předvést svůj nejlepší tenis. To je jediné, jak to můžu ovlivnit. Ale cítím se líp a líp, hraju pořád s holkama, které jsou přede mnou, nikdo ode mě nic neočekává. Zatím je to bez tlaku, a když se na téhle vlně udržím, můžu s kýmkoliv hrát a kohokoliv porazit.“
Karolína Plíšková nepostoupila přes 3. kolo na pěti posledních grandslamech. Naposledy semifinále Australian Open 2019.
Zatím moc hezký turnaj pro české tenistky, už čtyři jsou ve 3. kole - Vondroušová, Siniaková, Muchová, Krejčíková. A stokrát škoda zranění Petry Kvitové, když v turnaji odvrátíte mečbol a přežijete, většinou se pak hodně daří.
Barbora Krejčíková řádí dál - 6:2 proti Alexandrovové. První set na fiftýny: 28:13.
Ashleigh Bartyové je velká škoda, světová jednička a velká sympaťačka skrečuje zápas 2. kola, poraněné stehno nevydrželo.

Kurt číslo 11 bude patřit Češkám. Hned po Martincové vyrazí do boje Barbora Krejčíková, čerstvá šampionka ze Štrasburku a vítězka osmi z posledních devíti utkání. Soupeřku bude mít velmi zdatnou – Jekatěrinu Alexandrovovou, nasazenou Rusku už léta žijící v Říčanech u Prahy. Potkají se znovu po týdnu, při cestě za štrasburským titulem ji Krejčíková zdolala 7:6, 6:1. V celkové vzájemné bilance však vede Ruska 3:1 na zápasy.
I český fanoušek si přijde na své. Organizátoři vzorně spolupracovali, i když pochybuji, že by brali v potaz, že čeští hokejisté hrají večer čtvrtfinále s Finskem. Utkání všech čtyř českých tenistek přijdou ale na řadu velmi brzy, takže s hokejem se křížit nebudou. Znovu má být příjemné počasí, teploty přes 25 stupňů, srážky nakonec hlášeny nejsou.
Dobrý den, ahoj. Pátý den French Open začíná. Rafael Nadal má dnes pětatřicáté narozeniny. Oslaví je prací. Od deváté hodiny večerní nastoupí ve 2. kole při night session proti domácímu Richardu Gasquetovi. Na centrkurtu Philippa Chatriera se před ním představí Roger Federer v zápase dvou grandslamových šampionů s Marinem Čiličem. Hodně zábavné zápasy na tak brzkou fázi turnaje.

Zprávy ze dne 2. června 2021
Supervizor na kurtu, Katka s ním diskutuje. Snad vychladne, protože s horkou hlavou tenhle zápas těžko vyhraje.
Zajímavá statistika, černá pro franouzský mužský tenis: z 18 borců na startu prošli do druhého kola jen 3.