Hořký návrat Krejčíkové. Proč jste na mě bučeli? vyčetla Francouzům

Smutek Barbory Krejčíkové po vyřazení v 1. kole Roland Garros
Barbora Krejčíková skončila při obhajobě už v 1. kole Roland Garros
Duel Barbory Krejčíkové s Diane Parryovou se hrál pod zataženou střechou
Barbora Krejčíková v prvním kole Roland Garros
Domácí Diane Parryová se raduje z triumfu nad Barborou Krejčíkovou
Domácí Diane Parryová se raduje z triumfu nad Barborou Krejčíkovou
Diane Parryová mává fanouškům po triumfu na Barborou Krejčíkovou
18
Fotogalerie
Roland Garros
Vstoupit do diskuse (9)

Loni se vyhřívala v přízni pařížského publika. A letos, když oslabená a nerozehraná potřebovala jeho podporu ještě víc, ji Barbora Krejčíková nedostala. Samozřejmě, čelila domácí sokyni Diane Parryové a počítala s tím, že bude hrát proti celému stadionu. I tak jí některé momenty zápasu zalezly pod kůži.

Jako když si po prohrané druhé sadě vybrala pauzu na toaletu a odskočila si do šatny. Parryová se mezitím snažila udržet rozehřátá, na hlavu v teplákách se vracející Krejčíkové se sneslo bučení. Nebylo nijak dlouhé, ale významné.

„Vůbec nevím, co se stalo. Nevím, proč bučeli. Myslím, že za cokoliv, co udělám, na mě lidé dřív nebo později začnou bučet. To je prostě život,“ opáčila dotčeně Krejčíková. Už loni při mistrovském pochodu se držela praxe odejít před třetím setem do šatny a nikdo se nad tím příliš nepozastavoval.

Na loňském US Open ale tenhle (zlo)zvyk tak „zpopularizoval“ Stefanos Tsitsipas, že ATP i WTA sáhly ke změně pravidel. Na toaletu lze odejít jen jednou za zápas a pauza navíc nesmí být delší než tři minuty. Další dvě minuty dostanete k dobru, pokud se i převlékáte. To aby tenisté i tenistky nečelili obvinění, že přestávek využívají spíš k vyvedení protivníků z tempa než k odskočení na záchod. 

Krejčíková je svou rutinou v tenisovém světě známá, letos v Austrálii už dostala napomenutí, protože přetáhla pauzu před třetím setem zápasu s Jelenou Ostapenkovou.

Tentokrát v Paříži pravidla neporušila, přesto slyšela bučení. A nejen to, osazenstvo Chatrierova stadionu se radovalo i z jejích dvojchyb, což Češka registrovala. „Není to poprvé, co se mi něco takového stalo. Ale řekla bych, že dneska se vším, čím jsem si procházela, to bylo opravdu velmi náročné. Musela jsem se ale popasovat s hrozně moc věcmi. Ať už s mojí hrou, aby bylo všechno v pohodě, aby mě nezačala bolet ruka, se soupeřkou, s diváky… Bylo toho na mě v prvním zápase po návratu zkrátka moc.“

 

Online přenos - Roland Garros 2022

Zprávy ze dne 26. května 2022

Karolína Plíšková
26. května 2022 · 12:58

Přemožitelka Karolíny Plíškové je nejníže postavená hráčka, která porazila tenistku z TOP 10 světového žebříčku na Roland Garros od roku 1988.

 

Důležitý moment
Karolína Plíšková
26. května 2022 · 12:22

Hmmm… Karolína Plíšková prohrává s žebříčkově nejhůř postavenou účastnicí 2. kola Leoliou Jeanjeanovou (227.) 2:6, 2:6.

Karolína Plíšková v duelu s Francouzkou Jeanjeanovou
Karolína Plíšková v duelu s Francouzkou Jeanjeanovou

Zprávy ze dne 24. května 2022

Důležitý moment
Karolína Plíšková
24. května 2022 · 16:40

Pokud neudělá na Roland Garros díru do světa, vypadne v červenci Karolín Plíšková z elitní desítky žebříčku. Za zákaz pro Rusy a Bělorusy potrestala WTA Wimbledon odebráním bodů. Letos se hraje „zadarmo“, KP nemá šanci obhájit 1300 bodů za loňské finále. „Debilita, nesouhlasím s tím, co WTA udělala,“ zlobila se světová osmička. „Tak musím vyhrát Paříž, no…“ rozesmála se vzápětí poté, co postoupila přes domácí Tessah Andrianjafitrimovou. Více čtěte ZDE>>>

Důležitý moment
Karolína Plíšková
24. května 2022 · 13:10

Cirka hodinu to trvalo, ale nakonec se Karolína Plíšková rozehrála k solidnímu výkonu. Andrianjafitrimovou poráží 2:6, 6:3, 6:1 a vyhrává čtvrtý z posledních pěti mačů. Ve čtvrtečním 2. kole čeká další divoká karta z Francie Leolia Jeanjeanová, šestadvacetiletá tenistka z 226. místa žebříčku. Celkem snový los.

Karolína Plíšková postoupila do druhého kola
Karolína Plíšková postoupila do druhého kola
Karolína Plíšková
24. května 2022 · 11:54

Běhavá Andrianjafitrimová zatím honí Karolínu po kurtu, ta hraje bídně. Zápas začala třemi dvojchybami a ztrátou servisu, což udalo tón celému prvnímu setu - 2:6 v neprospěch české favoritky.

Karolína Plíšková v utkání prvního kola Roland Garros
Karolína Plíšková v utkání prvního kola Roland Garros
Vstoupit do diskuze (9)

Doporučujeme

Články z jiných titulů