Hořký návrat Krejčíkové. Proč jste na mě bučeli? vyčetla Francouzům
Loni se vyhřívala v přízni pařížského publika. A letos, když oslabená a nerozehraná potřebovala jeho podporu ještě víc, ji Barbora Krejčíková nedostala. Samozřejmě, čelila domácí sokyni Diane Parryové a počítala s tím, že bude hrát proti celému stadionu. I tak jí některé momenty zápasu zalezly pod kůži.
Jako když si po prohrané druhé sadě vybrala pauzu na toaletu a odskočila si do šatny. Parryová se mezitím snažila udržet rozehřátá, na hlavu v teplákách se vracející Krejčíkové se sneslo bučení. Nebylo nijak dlouhé, ale významné.
„Vůbec nevím, co se stalo. Nevím, proč bučeli. Myslím, že za cokoliv, co udělám, na mě lidé dřív nebo později začnou bučet. To je prostě život,“ opáčila dotčeně Krejčíková. Už loni při mistrovském pochodu se držela praxe odejít před třetím setem do šatny a nikdo se nad tím příliš nepozastavoval.
Na loňském US Open ale tenhle (zlo)zvyk tak „zpopularizoval“ Stefanos Tsitsipas, že ATP i WTA sáhly ke změně pravidel. Na toaletu lze odejít jen jednou za zápas a pauza navíc nesmí být delší než tři minuty. Další dvě minuty dostanete k dobru, pokud se i převlékáte. To aby tenisté i tenistky nečelili obvinění, že přestávek využívají spíš k vyvedení protivníků z tempa než k odskočení na záchod.
Krejčíková je svou rutinou v tenisovém světě známá, letos v Austrálii už dostala napomenutí, protože přetáhla pauzu před třetím setem zápasu s Jelenou Ostapenkovou.
Tentokrát v Paříži pravidla neporušila, přesto slyšela bučení. A nejen to, osazenstvo Chatrierova stadionu se radovalo i z jejích dvojchyb, což Češka registrovala. „Není to poprvé, co se mi něco takového stalo. Ale řekla bych, že dneska se vším, čím jsem si procházela, to bylo opravdu velmi náročné. Musela jsem se ale popasovat s hrozně moc věcmi. Ať už s mojí hrou, aby bylo všechno v pohodě, aby mě nezačala bolet ruka, se soupeřkou, s diváky… Bylo toho na mě v prvním zápase po návratu zkrátka moc.“
Zprávy ze dne 22. května 2022
Uns Džabúrová, jedna ze spolufaoritek turnaje a multisportovní talent
Jak dopadly české tenistky za poslední léta, když obhajovaly finále či vítězství na grandslamu?
Petra Kvitová: 2011 Wimbledon titul......2012 Wimbledon čtvrtfinále
Petra Kvitová: 2014 Wimbledon titul......2015 Wimbledon 3. kolo
Lucie Šafářová: 2015 Roland Garros finále…..2016 Roland Garros 3. kolo
Karolína Plíšková: US Open 2016 finále…..US Open 2017 čtvrtfinále
Petra Kvitová: 2019 Australian Open finále.....2020 Australian Open čtvrtfinále
Markéta Vondroušová: Roland Garros 2019 finále…..Roland Garros 2020 1. kolo
A ještě stokrát škoda neúčasti Markéty Vondroušové, která šla na menší zákrok s levým zápěstím. Byl jsem přesvědčený, že letos měla z Češek asi největší šanci.
Celkem je v hlavní soutěži 11 českých zástupců, 3 muži a 8 žen. Holky mají třetí největší zastoupení z celého světa.
- USA 16
- Francie 13
- ČESKO 8
- Rumunsko 7
- Belgie, Čína, Španělsko 5
Na tréninku Sebastiana Kordy se včera činil i velký brácha Radek Štěpánek. Sebiho doprovází v Paříži, tak uvidíme, kolik štěstí přinese.