Djokovič poprvé proti „svému“ Vajdovi. Netěší se, na rozchodu něco nesedí

Vajda nyní trénuje krajana Alexe Molčana
Vajda nyní trénuje krajana Alexe Molčana
Vajda nyní trénuje krajana Alexe Molčana
Vajda nyní trénuje krajana Alexe Molčana
Devítinásobný šampion Australian Open Novak Djokovič
Srbský tenista Novak Djokovič
Srbský tenista Novak Djokovič
14
Fotogalerie
Roland Garros
Začít diskusi (0)

PŘÍMO Z PAŘÍŽE | Poprvé se potkali v roce 2006. Právě v Paříži během Roland Garros proběhly první námluvy, že by mohl Marián Vajda trénovat devatenáctiletého nadějného Srba Novaka Djokoviče. A zbytek je historie. Jeden tým tvořili s menšími přestávkami až do letoška. Djokovič s Vajdou v týmu vyhrál dvacet grandslamů a 85 ze svých celkových 87 titulů. Ve středu ale poznají zatím nepoznané – slovenský trenér bude koučovat proti muži, který ho bere jako člena rodiny.

V březnu bylo oznámeno, že se definitivně rozešli. „Marián se už jako hráč hodně nacestoval. Pak trénoval Dominika Hrbatého a další. Se mnou strávil patnáct let. Je už z cestování unavený, to je důvod našeho rozchodu,“ vysvětloval později Djokovič, jenž razí teorii, že se musí stále vyvíjet a během kariéry k Vajdovi přivedl ještě jiné kouče jako Todda Martina, Borise Beckera, Andre Agassiho a naposledy Gorana Ivaniševiče.

Na zdůvodnění rozchodu však něco nesedí, jelikož Vajda, jenž prý nechce cestovat, už v květnu přijal práci u nejlepšího slovenského tenisty Alexe Molčana. Čtyřiadvacetiletý Slovák hned po pár týdnech postoupil do finále v Lyonu, momentálně figuruje potetovaný prešovský rodák na kariérním 38. místě žebříčku. A především bude dalším soupeřem Novaka Djokoviče.

Ten ujišťuje, že je mezi ním a Vajdou vše v nejlepším pořádku. „Před pár dny jsme si psali, v Paříži jsme se i potkali,“ prozradil srbským reportérům. Když se prý podíval na pavouk Roland Garros a viděl, že může ve 2. kole na Vajdova svěřence narazit, neměl radost.

„To musím přiznat. Molčan je pro mě soupeř jako každý jiný, ale ještě nikdy jsem nehrál zápas, kdy by Marián seděl v soupeřově boxu. Vůbec se na to netěším,“ pravil obhájce titulu.

Teď má před sebou jiskřivý úkol. Musí zdolat slovenského tenistu, jenž dostane rady od muže, který ho zná líp než kdokoliv jiný. 

Online přenos - Roland Garros 2022

Zprávy ze dne 24. května 2022

Důležitý moment
Jan Jaroch, redaktor Sportu
24. května 2022 · 17:29

Jo Wifried Tsonga právě odehrál poslední zápas kariéry. Osmý nasazený Casper Ruud ho zdolal ve čtyřech setech, Tsonga se loučí ve 37 letech. Už před posledním míčkem zápasu se Tsonga dojetím rozplakal. Velký borec a skvělý hráč, finalista Australian Open 2008, který měl podobný úděl jako Tomáš Berdych - byl zakletý v éře tenisových superhdinů.

Důležitý moment
Jan Jaroch, redaktor Sportu
24. května 2022 · 17:22

Tereza Martincová prohrává s Američankou Shelby Rogersovou 4:6, 3:6 a narozdíl od loňska se do druhého kola nepodívá.

Důležitý moment
Karolína Plíšková
24. května 2022 · 16:40

Pokud neudělá na Roland Garros díru do světa, vypadne v červenci Karolín Plíšková z elitní desítky žebříčku. Za zákaz pro Rusy a Bělorusy potrestala WTA Wimbledon odebráním bodů. Letos se hraje „zadarmo“, KP nemá šanci obhájit 1300 bodů za loňské finále. „Debilita, nesouhlasím s tím, co WTA udělala,“ zlobila se světová osmička. „Tak musím vyhrát Paříž, no…“ rozesmála se vzápětí poté, co postoupila přes domácí Tessah Andrianjafitrimovou. Více čtěte ZDE>>>

Důležitý moment
Jan Jaroch, redaktor Sportu
24. května 2022 · 16:25

Jiří Lehečka dřel, zase ukázal talent. V hezkém zápase ale prohrává s favoritem Davidem Goffinem 4:6, 6:4, 4:6, 4:6. 

Jan Jaroch, redaktor Sportu
24. května 2022 · 16:17

Slovák Alex Molčan postupuje přes Federica Coriu do 2. kola Roland Garros a čeká ho Novak Djokovič. To znamená, že Molčanův trenér Marián Vajda bude poprvé bojovat proti svému letitému svěřenci, jenž s ním letos ukončila spolupráci. Pikantní mač. 

Začít diskuzi

Doporučujeme

Všechny příspěvky z Isport.cz máte již zobrazené.
Vyberte si z nabídky nebo pokračujte na další články z jiných titulů.

Články z jiných titulů