Turnaj mistryň: Pegulaová jako první v semifinále, zdolala světovou jedničku

0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Americká tenistka Jessica Pegulaová se stala první semifinalistkou Turnaje mistryň. Devětadvacetiletá hráčka porazila v mexickém Cancúnu světovou jedničku Bělorusku Arynu Sabalenkovou 6:4, 6:3 a zajistila si triumf ve skupině Bacalar. V boji o druhé postupové místo se udržela Jelena Rybakinová z Kazachstánu, jež zdolala náhradnici za zraněnou Karolínu Muchovou Řekyni Mariu Sakkariovou 6:0, 6:7, 7:6.

Nasazená pětka Pegulaová vyhrála na Turnaji mistryň i druhý zápas a stále neztratila ani set. V utkání s vítězkou letošního Australian Open si pomohla pěti esy a 14 vítěznými míči. Sabalenková doplatila na 29 nevynucených chyb.

Po vítězství Rybakinové nad Sakkariovou získala Pegulaová jistotu postupu mezi nejlepší čtyřku. Moskevská rodačka Rybakinová se utká o druhé postupové místo s loňskou finalistkou Turnaje mistryň Sabalenkovou.

Tenisový Turnaj mistryň v Cancúnu (tvrdý povrch, dotace 9,000.000 dolarů):

Dvouhra:

Skupina Bacalar:

Pegulaová (5-USA) - Sabalenková (1-Běl.) 6:4, 6:3, Rybakinová (4-Kaz.) - Sakkariová (8-Řec.) 6:0, 6:7 (4:7), 7:6 (7:2).