Djokovič po zásahu sudí: Úprk z kurtů, pak na letiště | iSport.cz
7. září 2020 • 06:49

Úprk z kurtů, pak na letiště. Djokovič po zásahu sudí: Moc se omlouvám

Autor: jj
Vstoupit do diskuse
8
TOP VIDEA
iSport podcast: Přestali hráči věřit Kozlově cestě? Ustoupil Baník z přebudování týmu?
MOMENTY 5. kola: Sparta stoprocentní, Fillo smolařem, liberečtí náhradníci selhali
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bez bodů do žebříčku, bez odměny za osmifinále US Open (250 000 dolarů, 5,5 milionu korun), zato s velkou ostudou opustil Novak Djokovič americký grandslam. Poté, co trefil čárovou sudí do krku a byl vyloučen v koncovce úvodní sady zápasu 4. kola proti Španělovi Carreňo Bustovi. Následně odjel spěšně z Flushing Meadows černým osobním autem. A za pár desítek minut již ESPN hlásila, že byl viděn na newyorském letišti JFK.Srbský tenista vynechal tiskovou konferenci, za své chování se omluvil alespoň na sociálních sítích. „Jsem z téhle situace zdrcený a prázdný. Zajímal jsem se, jak je čárové rozhodčí a turnaj mi vzkázal, že je díky bohu v pořádku. Velmi se omlouvám, že jsem ji vystavil takovému stresu. Tak nechtěně. Tak špatně,“ kál se Djokovič, jenž v sezoně zatím vyhrál všech 26 svých utkání a jediný, kdo ho dokázal porazit, byl on sám.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

This whole situation has left me really sad and empty. I checked on the lines person and the tournament told me that thank God she is feeling ok. I‘m extremely sorry to have caused her such stress. So unintended. So wrong. I’m not disclosing her name to respect her privacy. As for the disqualification, I need to go back within and work on my disappointment and turn this all into a lesson for my growth and evolution as a player and human being. I apologize to the @usopen tournament and everyone associated for my behavior. I’m very grateful to my team and family for being my rock support, and my fans for always being there with me. Thank you and I’m so sorry. Cela ova situacija me čini zaista tužnim i praznim. Proverio sam kako se oseća linijski sudija, i prema informacijama koje sam dobio, oseća se dobro, hvala Bogu. Njeno ime ne mogu da otkrijem zbog očuvanja njene privatnosti. Jako mi je žao što sam joj naneo takav stres. Nije bilo namerno. Bilo je pogrešno. Želim da ovo neprijatno iskustvo, diskvalifikaciju sa turnira, pretvorim u važnu životnu lekciju, kako bih nastavio da rastem i razvijam se kao čovek, ali i teniser. Izvinjavam se organizatorima US Opena. Veoma sam zahvalan svom timu i porodici što mi pružaju snažnu podršku, kao i mojim navijačima jer su uvek uz mene. Hvala vam i žao mi je. Bio je ovo težak dan za sve.

Příspěvek sdílený Novak Djokovic (@djokernole),

Přesto jasně neuvedl, že s diskvalifikací souhlasí. „Musím vnitřně pracovat se svým zklamáním a obrátit ho v lekci, abych se zlepšil jako hráč i člověk. Omlouvám se US Open a všem zúčastněním za své chování. A jsem vděčný svému týmu a rodině, že jsou mi oporou. A také fanouškům, kteří při mně stojí. Děkuji a moc se omlouvám,“ ukončil Djokovič svůj vzkaz.

 

Vstoupit do diskuse
8
Články odjinud


Články odjinud