Šafářová na senzaci nedosáhla, ve čtvrtfinále končí na Sereně

Lucka Šafářová kladla světové jedničce odpor pouze v prvním setu
Lucka Šafářová kladla světové jedničce odpor pouze v prvním setuZdroj: EPA
ČTK, iSport.cz
Tenis
Začít diskusi (0)

TURNAJ V CHARLESTONU | Lucie Šafářová vypadla na tenisovém turnaji v Charlestonu ve čtvrtfinále. Se světovou jedničkou Serenou Williamsovou z USA v pátek prohrála 4:6, 1:6. Vítězka bude o finále bojovat na zelené antuce se svou sestrou Venus.

 Utkají se už počtyřiadvacáté, avšak od roku 2009 spolu nehrály. Druhou semifinálovou dvojici vytvoří Srbka Jelena Jankovičová a Švýcarka Stefanie Vögeleová, která nečekaně vyřadila turnajovou dvojku Caroline Wozniackou z Dánska.

Ve zhuštěném programu kvůli čtvrteční nepřízni počasí nastoupila šestá nasazená Šafářová ke čtvrtfinálovému zápasu krátce poté, co v třetím kole porazila ve třech setech Rumunku Soranu Cirsteaovou.

V repríze loňského finále na obhájkyni titulu Williamsovou nestačila, uhrála nicméně o čtyři gamy víc než před rokem.

Šestadvacetiletá Šafářová postoupila do čtvrtfinále turnaje WTA po více než dvou měsících, s patnáctinásobnou grandslamovou vítězkou Williamsovou ale prohrála i šestý vzájemný zápas. Ve čtyřhře si spolu s Francouzkou Kristinou Mladenovicovou zahrají semifinále.

Dvouhra - čtvrtfinále:

S. Williamsová (1-USA) - Šafářová (6-ČR) 6:4, 6:1,
Vögeleová (Švýc.) - Wozniacká (2-Dán.) 3:6, 6:4, 6:3.

Semifinálové dvojice:

S. Williamsová - V. Williamsová (5-USA),
Jankovičová (9-Srb.) - Vögeleová.

Čtyřhra - čtvrtfinále:

Mladenovicová, Šafářová (Fr./ČR) - Kingová, Raymondová (3-USA) 7:6 (7:5), 6:1.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů