2. srpna 2015 • 22:25

Furt zdržuješ, furt! řval Fognini. Sedni si a mlč, uzemnil ho Nadal

Autor:
Fabio Fognini nemá respekt ani před Rafaelem Nadalem
TOP VIDEA
SESTŘIH Premier League: Manchester City - Newcastle 3:1. Agüero nasázel hattrick SESTŘIH Premier League: Manchester City - Newcastle 3:1. Agüero nasázel hattrick
Sparta - Vítkovice: Na díru v ledu nepomohl ani hasičský přístroj, hráči museli zpátky do kabin Sparta - Vítkovice: Na díru v ledu nepomohl ani hasičský přístroj, hráči museli zpátky do kabin
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nezklame! Italský tenista Fabio Fognini už několikrát v minulosti ukázal, že emocemi a ostrými výrazy na adresu soupeřů či rozhodčích rozhodně nešetří. Respekt horkokrevný tenista nemá ani před velkými jmény. Ve finále turnaje v Hamburku se o tom mohl přesvědčit i Rafael Nadal. 


REKLAMA
digi tv

Byla to bitva se vším všudy. Utkání se hrálo pouze na dva sety, přesto trvalo přes dvě a půl hodiny. Bývalá světová jednička Rafael Nadal nakonec bojovného soupeře udolal dvakrát 7:5 a připsal si svůj 67. turnajový triumf. 

Jeho osmadvacetiletý soupeř se o titul rval statečně, kromě skvělých úderů se však vytasil i s jinou metodou. Při střídání stran si u hlavního rozhodčího stěžoval na údajné příliš dlouhé Španělovy prodlevy před podáním.

"Už jsem vám to říkal před zápasem. Nadal furt zdržuje. Dělá to pořád a udělal to zase. Narušuje mojí hru," žaloval ve španělštině u sudího.  Devítinásobného šampiona z French Open však nerozhodil. "Běž si sednout a klidni se," vykázal Nadal gestem svého soupeře zpět na lavičku.

VIDEO: Fognini se pustil do Nadala

Jasné gesto antukového krála na Fogniniho zabralo, Ital se vrátil na své místo a pokračoval ve hře. Utkání nakonec po bojovném výkonu prohrál, na pozápasovém rozhovoru si však už počínal zcela klidně. "Odehrál jsem tady skvělé zápasy, byl to výborný týden. I dnes jsem hrál dobře, ale nestačilo to," říkal.

Důvod k spokojenosti měl v nepříliš dobře probíhající sezoně i Rafa. "Byl to strašně těžký zápas. Bojoval jsem o každý míč, ale vždy, když jsem se dostal do náskoku, Fabio reagoval výborně a vyrovnal. Bylo to psychicky velmi náročné utkání, jsem šťastný, že jsem ho zvládl," říkal Nadal.

Desátý tenista světa získal svůj 47. antukový titul a ztrácí již jen dva na rekord někdejší argentinské hvězdy Guillerma Vilase. Fogniniho porazil po dvou letošních porážkách poprvé, celkovou bilanci s Italem si zlepšil na 4:2 ve svůj prospěch.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze