2. srpna 2015 • 22:25

Furt zdržuješ, furt! řval Fognini. Sedni si a mlč, uzemnil ho Nadal

Autor: pan
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Líp to trefit nešlo! Pastrňákův věšák proti Torontu přímo do šibenice
Češi znají soupeře pro Euro! Tři strašáci, dvakrát do Hamburku, co vstupenky?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nezklame! Italský tenista Fabio Fognini už několikrát v minulosti ukázal, že emocemi a ostrými výrazy na adresu soupeřů či rozhodčích rozhodně nešetří. Respekt horkokrevný tenista nemá ani před velkými jmény. Ve finále turnaje v Hamburku se o tom mohl přesvědčit i Rafael Nadal. Byla to bitva se vším všudy. Utkání se hrálo pouze na dva sety, přesto trvalo přes dvě a půl hodiny. Bývalá světová jednička Rafael Nadal nakonec bojovného soupeře udolal dvakrát 7:5 a připsal si svůj 67. turnajový triumf. 

Jeho osmadvacetiletý soupeř se o titul rval statečně, kromě skvělých úderů se však vytasil i s jinou metodou. Při střídání stran si u hlavního rozhodčího stěžoval na údajné příliš dlouhé Španělovy prodlevy před podáním.

"Už jsem vám to říkal před zápasem. Nadal furt zdržuje. Dělá to pořád a udělal to zase. Narušuje mojí hru," žaloval ve španělštině u sudího.  Devítinásobného šampiona z French Open však nerozhodil. "Běž si sednout a klidni se," vykázal Nadal gestem svého soupeře zpět na lavičku.

VIDEO: Fognini se pustil do Nadala

Jasné gesto antukového krála na Fogniniho zabralo, Ital se vrátil na své místo a pokračoval ve hře. Utkání nakonec po bojovném výkonu prohrál, na pozápasovém rozhovoru si však už počínal zcela klidně. "Odehrál jsem tady skvělé zápasy, byl to výborný týden. I dnes jsem hrál dobře, ale nestačilo to," říkal.

Důvod k spokojenosti měl v nepříliš dobře probíhající sezoně i Rafa. "Byl to strašně těžký zápas. Bojoval jsem o každý míč, ale vždy, když jsem se dostal do náskoku, Fabio reagoval výborně a vyrovnal. Bylo to psychicky velmi náročné utkání, jsem šťastný, že jsem ho zvládl," říkal Nadal.

Desátý tenista světa získal svůj 47. antukový titul a ztrácí již jen dva na rekord někdejší argentinské hvězdy Guillerma Vilase. Fogniniho porazil po dvou letošních porážkách poprvé, celkovou bilanci s Italem si zlepšil na 4:2 ve svůj prospěch.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud