23. července 2016 • 04:56

Zabijeme tvojí rodinu! Slovenskou jedničku naštvaly drsné hrozby fanoušků

Autor:
TOP VIDEA
NEJ zábava bundesligy: Fanoušci se v Leverkusenu bavili po svém, utkání sledovala i myš NEJ zábava bundesligy: Fanoušci se v Leverkusenu bavili po svém, utkání sledovala i myš
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nečekaně se nechal vyřadit s outsiderem. Přesto současný nejlepší slovenský tenista Martin Kližan nečekal tolik zloby od fanoušků a také neúspěšných sázkařů, která se objevila na jeho Facebooku. Po prohře s krajanem Andrejem Martinem na turnaji v chorvatském Umagu 6:3, 5:7 a 2:6 se rozhodl na ně ještě v noci vážně zareagovat. Jeho výpověď vyvolala ohlas na celém Slovensku.


REKLAMA
digi tv

Více než zklamání z porážky ovládlo 28. nejlepšího hráče světa rozčarování ze způsobu, jakým na něj reagovali fanoušci na jeho facebookovém profilu. Proto neotálel a poslal jim vzkaz, který začal psát v 1:28 v noci. Nejdřív začal popisovat fyzickou zátěž, jakou musel podstoupit. „Právě jsem přišel na pokoj, přičemž nejdřív jsem dnes prohrál zápas trvající 2 hodiny a 26 minut. Potom hodina pauza a další zápas ve čtyřhře trvající 1 hodinu a 31 minut. Pro někoho něco nemožného, pro mě běžný pracovní den,“ konstatoval.

Pak popsal další okolnosti, které přispěly k porážce s hráčem, jenž se nachází téměř o sto příček níž na světovém žebříčku. Přičítá ho vyčerpání z předchozího týdne a dřívějším zdravotním potížím v letošní sezoně. „Byl jsem mimo hru téměř čtyři měsíce, pokud nepočítám skreč na Roland Garros a menší přípravný turnaj v Popradu. Po čtyřech měsících frustrace a bolesti jsem se dostal na kurty a začal makat. Vyhrál jsem obrovský turnaj v Hamburku, po kterém jsem byl pro každého hrdina – el fantastico. Tak jako jsem ten turnaj vyhrál, mohl jsem klidně prohrát v prvním kole a už bych nebyl hrdina, ale hanba národa,“ upozorňoval na jednoduché odsudky některých fanoušků.

Těch našel na Facebooku několik desítek. Jejich ostrost ho zaskočila. „Zabiju tě, když tě uvidím. Zabiju tvojí rodinu, mámu, otce a všechny. Když tě potkám, zbiju tě a okradu, abys mi vrátil, co jsem kvůli tobě prohrál,“ citoval některé ostré urážky, které si o sobě přečetl.

Ty vedly Kližana k úvahám, proč a koho reprezentuje. „Jde o to, že by to měla být naše čest, jak všichni říkají. A teď je tu otázka: Čest kvůli čemu? (…) Lid, který se po každé nějaké výhře bije do prsou, že se něco podařilo vyhrát a všichni jsou pyšní na to, že jsou Slováci. Když se náhodou něco nepodaří, tak hanlivě, urážlivě, vulgárně pokazují na člověka, který prohrál. Tak to bere i většina médií, které pouštějí lidem informace, jak jsme zklamali, jaká je to potupa a hanba.“

Uprostřed noci po vyřazení na chorvatském turnaji těžko hledal důvody, proč dál Slovensko zastupovat třeba při Davis Cupu, nebo na olympijském turnaji. „Někdy se zamýšlím, zda se tuhle krásnou krajinu, bohužel plnou těchto sraček, vyplatí reprezentovat. Věřte mi, že nejsem jediný sportovec, který to takto vidí,“ uzavřel Kližan svůj příspěvek.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, tenis, Kližan, fanoušci
 Klasická verze
Mobilní verze