Jan Jaroch
2. března 2018 • 17:44

Vydra o Kvitové: Jde po velkém titulu. Víra ji zachránila i při přepadení

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
FAKTA MS: Nigérijský rychlík Musa a brazilský happy end FAKTA MS: Nigérijský rychlík Musa a brazilský happy end
PĚT důvodů vysokého umístění Filipa Zadiny na draftu NHL PĚT důvodů vysokého umístění Filipa Zadiny na draftu NHL
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sérii 13 vítězných zápasů si Petra Kvitová přibalí do tašky, až v neděli zamíří za Atlantik. Pokud přidá ještě dvě výhry, zapíše vůbec nejdelší vítěznou šňůru kariéry. Českou tenistku nejprve klání v kalifornském Indian Wells, pak přelet do miamského dusna. Ač tenhle dvojboj v minulosti nemilovala, letos na něj zamíří jiná Kvitová. Připravená jako nikdy, silná, ctižádostivá. Alespoň tak líčí vzestup posledních měsíců tenistčin kondiční trenér David Vydra. Ten v rozhovoru pro deník Sport popisuje, co stojí za aktuálním vzestupem dvojnásobné wimbledonské vítězky. Také prozradil, že podle něj definitivně nechala za sebou následky přepadení a chválí přítomnost fyzioterapeutky.


REKLAMA
digi tv

Absolvovala nejlepší přípravu v kariéře. A také prožívá jeden z nejlepších startů do sezony. Skóre Petry Kvitové na začátku března zní: 2 tituly, 14 výher a jen 2 porážky. Lepšími čísly se mohla chlubit jen jednou v životě, na startu velkého roku 2011. A všichni víme, co se v něm událo. Vyhraný Wimbledon a Turnaj mistryň orámovaly excelentní sezonu, kterou by ráda letos napodobila.

Naposledy Petra prohrála v půlce ledna. Tušíte, co se s ní děje?
„Má konečně čistou hlavu. Vždycky, když měla čistou hlavu, hrála super.“

Od čeho vyčistila hlavu? Od přepadení?
„Ano. Sice nemůžu mluvit za ni, ale mně se zdá, že už je definitivně za ní, co se stalo.“

Také vypadá dobře připravená.
„Všichni říkají, že zhubla. (smích) Nachystaná byla už před Austrálií, teprve v únoru to prodala. A kdyby to nepřišlo v únoru, přišlo by to později.“

Když jsme se spolu bavili loni na US Open po strhujícím leč prohraném čtvrtfinále s Venus Williamsovou, říkal jste, že porážka byla spravedlivá, jelikož v tu dobu na to Kvitová ještě jednoduše neměla. Teď už podle vás je na úrovni, s níž se dají vyhrávat grandslamy?
„Jak znám Peťu, tak si myslím, že nachystaná na grandslam je. Samozřejmě se to nemusí nikdy povést, ale všechno do sebe zapadá. Tenisově na to má určitě, mentálně taky, a když se podíváte na zápřah, který absolvovala v poslední době, tak i kondičně je připravená. Fakt není kam couvat. Teď už to chce zaútočit jenom na grandslam. Bylo by srabácký se vymlouvat, je jasný, že teď se jde po velkém titulu.“

Pokračování článku patří k placenému obsahuStaňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze