8. října 2022 • 16:40

SESTŘIH: Krejčíková v Ostravě zlomila Rybakinovou! Ve finále nechá srdce

Autor: Miroslav Mazal
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Šmicerovo království Chabry: Jak v pralese bafuňaří fotbalová legenda
Tomáš Hertl svým šestým hattrickem v NHL zavelel k obratu San Jose na hřišti Islanders
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vítězná série Barbory Krejčíkové už visela na vlásku, česká tenistka však v semifinále hvězdně obsazeného turnaje WTA 500 v Ostravě předvedla famózní obrat. Po vítězství nad Jelenou Rybakinovou 3:6, 7:6 (4), 6:4 slavila postup do finále Agel Open, v němž se střetne se světovou jedničkou Igou Šwiatekovou z Polska. „Hrozně moc mi tady pomáhají diváci. Je to super pocit, když mě žene celá hala,“ děkovala vítězka za podporu.Šampionka z minulého týdne z podniku v Tallinnu si přivezla do Ostravy skvělou formu a bez ztraceného setu zvládla souboje s Američankami Shelby Rogersovou a Alyciou Parksovou. V semifinále sice prohrála s Jelenou Rybakinovou první sadu 3:6, pak však zavelela k obratu.

Klíčovým momentem byla 11. hra druhé sady. Krejčíková napáchala dvě dvojchyby, přidala i chybu z triviálního úderu na síti. Game přesto získala na svoji stranu a zajistila si tiebreak. V něm už nad skvěle podávající soupeřkou (17 es) dominovala.

„Očekávala jsem, že bude servírovat dobře, nebyla jsem z toho frustrovaná. Čekala jsem na příležitosti a jsem ráda, že se nějaké naskytly,“ vyprávěla Krejčíková ve studiu O2 TV Tenis.

V Ostravě nechám srdce, slíbila Krejčíková po vydřeném postupu do finále
Video se připravuje ...

V rozhodujícím setu se obě hráčky spoléhaly na první servis. Ten jako první zradil kazašskou reprezentantku. Rybakinová po nevídané chybě na síti ztratila za stavu 4:4 podání a Krejčíková pak zápas doservírovala.

Česká tenistka zapsala osmou výhru během necelých dvou týdnů a pro nedělní finále potřebuje načerpat energii. „Udělám co nejlepší regeneraci, abych byla na zítřek ready. Nechám tady zase srdce,“ dodala Krejčíková.

V nedělním finále (od 14.30) narazí na Igu Šwiatekovou. Světová jednička zdolala reprezentantku Ruska Jekatěrinu Alexandrovovou 7:6 (7:5), 2:6  6:4.

SESTŘIH: Krejčíková zdolala Parksovou a je v semifinále. Neztratila ještě ani set
Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud