To je ode mě pro dnešek z toho zápasu s konstatováním výhry Norska vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne například sledováním některého z textových online přenosů na portálu Onlajny.com. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen florbalového) Onlajnu, na počtenou!
Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 14. N. Jensen (J. T. Wede), 17. N. Jensen (J. T. Wede) – 2. Torp (Straete), 7. Nilsson (Straete), 15. Olesen (Jansson), 54. Olesen (Jansson), 55. Fauskanger (G. Evensen), 59. Fauskanger (Kronberg)

Střely na bránu: 10-27
Vyloučení: 3-3
Využití: 0-1
Diváci: 748
Třetí třetina se dlouho jevila jako bezbranková. Branky nakonec ale přeci jen 3 padly. Všechny z nich padly až v posledních šesti minutách. Nejprve se trefil v 54. minutě přesně Olesen, kterého dvakrát po sobě následoval Fauskanger, který tak učinil konečné skóre 2:6 pro Norsko. Kdyby však dnes nebylo mnoha skvělých zákroků Mika Trolle Wedeho, prohrálo by Dánsko o mnohem více branek. I proto byl vyhlášen stejně jako ve včerejším zápase proti Česku nejlepším hráčem Dánska právě brankář.
Nejlepší hráči zápasu

Dánsko: Mike Trolle Wede
Norsko: Ketil Kronberg
Zásahy brankářů: M. T. Wede – 21, Jelsnes – 8.
60:00
59:47
Diváci obohacují všechny aktéry dnešního zápasu potleskem ve stoje.
59:30
Notové drží míček na svých holích a snaží se dostat do zakončení.
59:00
Probíhá poslední minuta dnešního zápasu.
58:17
Norsko právě vstřelilo branku!
Evensen poslal míček na hůl Fauskangera, který si vyměnil ještě dvakrát míček s Kronbergem, aby následně mohl poslat míček pod horní tyčku Wedeovy brány. Asistence: Ketil Kronberg.
57:55
Jensen se nedokázal prosadit proti dvojí přesile obránců.
57:47
Na holích Dánů se projevuje i v obranné činnosti. Míček se ocitl za mantinely.
57:02
V posledních minutách a vteřinách mají míček na holích převážně hráči Norska. Dvě branky v krátkém sledu v bráně Dánska zřejmě Dány na dobro srazila k zemi.
56:00
Wde musel zakročit proti hned třem střelám soupeře. Žádná z nich ale neskončila za jeho zády.
54:03
K míčku se v předbrankovém prostoru po přihrávce Evensena dostal WILLY FAUSKANGER a ten už si dokázal poradit se zakončením. Asistence: Glen Evensen.
53:36
Využitá přesilová hra! Střela Janssona byla sražena na hůl OLE MOSSINA OLESENA, jeho střela už si ale cestičku do brány přeci jen našla, Wede bez šance zasáhnout. Asistence: Ole Martin Skau Jansson.
52:54
Wede vykopl pokus Fauskangera vysoko nad bránu.
52:31
Norové si po dlouhé době zahrají přesilovku, na 2 minuty je potrestán Steffen Jensem (DEN).
52:11
Wede obdržel od diváků velký potlesk za chycení freestylového zakončení soupeře. Vynikající počin dánského brankáře.
52:00
Jednomu z Dánu sjel v poslední chvíli míček z hole.
51:11
Jelsnes má mnohem více práce, než v předchozích dvou třetinách.
Dnešní utkání sleduje 748 diváků.
50:50
Norsko protečovalo míček až za mantinel. K rozehře se tak dostávají Dánové.
49:54
Jeden z dánských hráčů nedokázal prostřelit Jelsnese mezi nohama při osamoceném úniku.
49:28
Wede se blýskl skvělým zákrokem, když dokázal zlikvidovat střelu soupeře po výborné souhře.
48:54
Norsko hraje v plném počtu, tuto přesilovou hru přežilo jen se štěstím.
48:39
O několik vteřin později zazvonila horní tyč Jelsnesovy brány.
48:19
Síť se rozvlnila, ale bohužel pro Dánsko pouze ta postranní.
48:10
Norové jsou v držení míčku a snaží se nahnat co nejvíce drahocenných vteřinek.
47:35
Jelnsnes schytal ránu z hole Krosgaarda do masky.
47:19
Dánská střela z půle byla sražena mimo hrací plochu.
47:07
Dánsko drží míček na svých holích a jen tak se ho vzdát nehodlá.
46:54
Glen Evensen (NOR) je vyloučen na dvě minuty za faul na pronikajícího protihráče, kterého téměř srazil rukama k zemi. Dánové mají k dispozici další přesilovou hru.
46:51
Střela jednoho z obránců Norska neprošla přes salvu těl, která se před bránou vytvořila.
46:19
Domácí faulují u mantinelu. Wede o chvíli později předvádí jeden ze svých skvělých zákroků.
45:48
Dánové se dvakrát po sobě pouze zastřelovali. Jelsnes se po střelách soupeře vždy pouze ohlédl.
45:44
Stejná situace, jen s rozdílem 24 sekund.
45:20
Míček se po teči norských hráčů ocitl mimo hrací plochu. Rozehrávat bude Dánsko.
44:46
Dánům utekl míček z hole a tak neměli jinou možnost, než faulovat protihráče.
44:16
Fauskanger bude muset seřídit mířidla. Jeho střel směřovala až příliš nad bránu.
43:44
Wede musel napravovat chybu svého obránce, který ztratil na vrcholu brankoviště míček. Norský reprezentant nedokázal přehodit Wedeho tělo.
43:11
Norům neprošla přihrávka skrze tři soupeře. Wede v klidu zachytil a rozehrál sražený míček.
42:56
Oba celky v plném počtu.
42:32
Wede lapil nahozený míček, který nikdo z jeho protihráčů při cestě do náruče netečoval.
41:39
Jelsnes si připisuje veledůležitý a těžký zákrok.
41:28
Dánské hráče míček ne a ne poslouchat.
40:56
Norové jdou do 3 hráčů, naopak Dánové budou hrát ve 4. Na straně Dánska si dvě minuty odsedí Brian Nielsen, na straně Norska je potrestaným Erik Nielsen De Santana.
40:46
Dánové se sice usadili na útočné polovině, ale Jelsnes nemá žádnou práci.
40:17
Norové ušetřili zhruba 17 vteřin času z vyloučení svého spoluhráče.
40:01
Norové vyhrávají úvodní vhazování třetí třetiny.
40:01
Hráči jsou připraveni na buly.
Už jsou zpět také Dánové. Za malou chvíli tak začne třetí třetina.
Norové jsou zpět na hrací ploše, už schází pouze hráči Dánska.
Druhá třetina nenabídla moc radosti ani jednoho celku, i když přeci jen mírně spokojenější mohou býti Norové, kteří si stále drží jednobrankové vedení. Ve 29. minutě měl ale k brance nejblíže Jensen, jenž mohl vstřelit hattrick, jenže si vylámal zuby na Jelsnesovi. O minutu později hráči Dánska nastřelili v této periodě tyč a i kvůli těmto faktům zůstává stav skóre nezměněno – 2:3. Norsko ale začne třetí třetinu ve 4 hráčích v poli, 17 sekund před koncem té druhé byl totiž Torp vyloučen na 2 minuty.

Třetí třetina začne přibližně v 11:27.
Zásahy brankářů po druhé třetině: M. T. Wede – 14, Jelsnes – 3.
40:00
39:48
Lars Erik Torp (NOR) je 13 sekudn před koncem druhé třetiny vyloučen na 2 minuty a bude tak svému týmu chybět na začátku třetí třetiny.
39:21
Wede rozehraje jednu z posledních akcí druhé třetiny.
39:07
Norové se snaží o ohrožení Wedeho, nic takového se ale nestalo. Naopak míček opustil hrací plochu.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:34
Míček se dostal před bránu Jelsnese.
38:07
Obrana Dánska včas zblokovala střelecký pokus Vidara.
37:35
Jelsnes nemusel zasahovat proti střele soupeře z půlící čáry.
37:06
Dánové si užili svojí chvilku s míčkem a nyní už ho mají na holi znovu Norové.
36:34
Dánsku se povedlo po nahození vybojovat míček, i když ho o několik málo vteřin později vyrazil norská obránce mimo hrací plochu.
36:02
Norové mají sice míček více na svých holích, ale pokud nebudou střílet přesně, ohrozit bránu Wedeho nemůžou.
35:19
Dva dánští hráči se srazili u mantinelu, když navzájem do sebe ramenem strčili při domnění, že jde o soupeře. Toho málem Norsko využilo ke vstřelení branky. Jen včasný zákrok Wedeho je zachránil od inkasované branky.
34:50
Zásluhou nohy dánského obránce se dostal míček mimo mantinely.
34:24
Dánsko hraje v plném počtu. Norové předvedli hodně nepovedenou přesilovou hru.
34:07
Jelsnes se musel natáhnout z brankoviště pro odražený míček od nohou soupeřů.
33:54
Nisbeth zaběhl s míčkem až za bránu soupeře a na útočné polovině vybojoval pro svůj celek faul.
33:39
Wede stále nemusel v přesilové hře soupeře zakročit.
33:08
Dánský útočník byl obranou soupeře doslova odstraněn z hrací plochy, když ho vyslali mimo hrací plochu.
33:01
Přihrávka skrze tři soupeře ale svého adresáta nenašla.
32:35
Norové samozřejmě na nic nečekají a rozjíždějí kolotoč před bránou Wedeho.
32:24
Steffen Jensen (DEN) je vyloučen na 2 minuty a oslabuje tak svůj tým, což je velká příležitost hostů dostat se zpět do dvoubrankového vedení.
32:06
Norská brána je opuštěná, neboť je Dánsku signalizováno vyloučení.
31:42
Dánové drží míček na svých holích a nikam se s ním neženou.
30:53
Dánům se nepovedlo včasným navrácením jednoho z obránců soupeře přejít do přečíslení.
30:12
Tentokrát už ano, ale Wede ani nemusel zakročit. Míček letěl těsně vedle jeho brány.
29:56
Norové kombinují na útočné polovině, nikdo se ke střele zatím neodvážil.
29:01
Wede už byl dánskými hráči překonán, jenže cestu míčku do sítě Dánska zastavila tyč!
28:31
Jensen nedokázal vstřelit svůj třetí gól v tváří tvář brankáři Norska. Je ale potřeba říci, že musel míček sklepávat ze vzduchu.
27:48
Hosté se hnali 2 na 1. Jenže poslední dánský obránce dokázal akci Norska zastavit včas.
27:29
Dánové si v přesile dokázali poradit se soupeřem a už jsou s míčkem za polovinou hrací plochy.
27:04
Míček se po přihrávce kapitána hostů Kehla Kronberga odrazil špatně od mantinelu a skončil za mantinelem.
26:36
Na Bjerknesovu střelu musel vytáhnout Wede jeden ze svých nejlepších zákroků. Brankář Dánska však ve druhé třetině stále odolává.
25:48
To se nepovedlo, Glad nedokázal vyhrát souboj u mantinelu.
25:28
Dánsko vystřídalo a její hráči tak mohou založit s míčkem na holi útočnou akci.
24:54
Norové se sice s míčkem dostali na útočnou polovinu, zde ale byli odstaveni soupeřem od míčku.
24:06
Wede znovu v akci. Tentokrát si poradil jak se střelou z vrcholu brankoviště, tak s následnou dorážkou.
23:30
Hosté dvakrát oběhli bránu Wedeho, ale k ničemu jim to nebylo, nedokázali zakončit přesně.
22:57
Nyní už ale míček ztratili, jenže soupeř toho nedokázal využít.
22:44
Norové se usadili na útočné polovině a nechtějí se míčku jen tak vzdát.
21:31
Torpovi vzali soupeři míček z hole v poslední možnou chvíli, neboť už měl napřaženo před prázdnou bránou a putoval na něj míček.
20:54
Wede musel vyrazit střelu Kvisvika, která na jeho bránu mířila z půlící čáry.
20:28
Norové se dostávají k míčku po nepřesnostech na holích soupeře.
20:01
Úvodní vhazování druhé třetiny vyhráli Dánové.
20:01
Vše je připraveno na zahájení druhé třetiny.
Norové se od začátku třetiny ujali aktivity a také to byli právě oni, kdo vstřelil první dvě branky tohoto utkání. Nejprve se ve 2. minutě trefil Torp, aby se do stejné brány o 5 minut později trefil Nilsson. Ve 14. minutě se ale k míčku dostal Jensen a snížil na rozdíl jediné branky. Na to našel velmi rychlou odpověď Olesen, který dal svému celku znovu dvoubrankové vedení. Jenže ani toto vedení Norům příliš dlouho nevydrželo. V 17. minutě utekl Jannik Wede obraně, přihrál na Jensena a ten svým dnešním druhým gólem v utkání stanovil výsledek první třetiny – 2:3.

Druhá třetina začne přibližně v 10:48.
Zásahy brankářů po první třetině: M. T. Wede – 5, Jelsnes – 1.
20:00
19:25
Wede zabránil brance včasným zákrokem, za který si od diváků vysloužil potlesk.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:52
Norové se po zblokované střele přesouvají znovu k míčku.
18:36
Norové i nadále okupují bránu Dánska. Naopak Dánsko se snaží vyčkat na možnost rychlého protiútoku jako v případě předchozí branky.
16:06
Dánsko právě vstřelilo branku!
Jannik Wede adresoval při zavezení míčku na útočnou polovinu svojí přihrávku na hůl NIKLASE JENSENA a tomu už stačilo do přihrávky vložit pouze hůl, aby míček nasměřoval správným směřem. Asistence: Jannik Trolle Wede.
15:19
Dánové své soupeře osekali, což bylo zachytili i mikrofony.
14:45
Norové odevzdali míček soupeři, stejně jako nečekaně i on po chvíli Dánům.
14:41
M. T. Wede není zřejmě v pohodě. Po jednom ze soubojů zůstal ležet v brankovišti a lékař týmu se mu snaží velmi dlouhou chvíli dát dohromady.
14:15
Velká parádička ze strany Norska. OLE MOSSIN OLESEN při zpracování přihrávky od svého spoluhráče použil ke vstřelení brány freestyle. Vše bylo dle pravidlových regulí, branka je uznána. Asistence: Ole Martin Skau Jansson.
13:12
Když dostal NIKLAS JENSEN míček na svojí hůl, nerozmýšlel se a poslal ho na bránu Jelsnese. Míček propadl norskému brankáři až do brány. Asistence: Jannik Trolle Wede.
12:16
Wede měl teď veliké štěstí, ze Kvisvik nedokázal zakončit přesně u jeho levé tyče, kde se ocitl zcela osamocen.
12:04
Nepřesná rozehrávka Norů, po které se dostal míček mimo hrací plochu.
11:58
Ze souboje u mantinelu vyšel jako vítěz Fauskanger.
11:18
Střela Pedersena byla ztečována, takže Wede neměl problém se schováním míčku do svých rukavic.
10:08
Hraje se převážně kolem půlící čáry. Žádná střela na bránu během dvou minut nebyla vyslána.
08:11
Wede nemusel zasahovat proti střele Straeteho od mantinelu.
07:31
Do útočné akce se už znovu ženou Norové.
06:49
Teď to Norové sehráli náramně. Od půlící čáry byl míček vyslán na hůl Krosgaarda, který ještě posunul na lépe postaveného CHRISTOFFERA NILSSONA, který si pohrál s Wedem a poté mu poslal míček do sítě. Asistence: Thomas Straete.
06:39
Nilsson se vykličkoval před bránu, odkud vystřelil směrem na bránu Wedeho, ten zasahovat nemusel, střela byla tečována.
06:11
Podobná situace té gólové na druhé straně, Hedorf ale mířil daleko vedle norské brány.
06:03
Po souboji u mantinelu se míček zpoza spleti těl vydal mimo hrací plochu.
05:49
Norové přišli kvůli nepřesné rozehrávce o míček.
04:58
Norové se snaží napadat rozehrávku soupeře už za bránou Dánska.
04:00
Hra se přesouvá znovu před Wedeho.
01:14
Straete dostal od spoluhráče na půlící čáře míček, poslal ho přes celou šíři hrací plochy na LARSE ERIKA TORPA a ten už dokázal dostat míček za záda Wedeho. Asistence: Thomas Straete.
01:01
Norové kombinují na vlastní polovině.
00:27
Trolle Wede byl prověřen v bráně Dánska střelou od půlící čáry.
00:01
Úvodní vhazování první třetiny vyhrálo Dánsko, to ale ihned odevzdalo míček soupeři.
00:01
Vše je připraveno k zahájení utkání.
Probíhá představování zahajovacích sestav obou celků.
Nyní jsou už ale na řadě s hymnou hráči Dánska.
Hráči Norska si již mohou vyslechnout svojí státní hymnu.
Oba celky v tuto chvíli vchází na hrací plochu.
Světelná show předchází nastoupení obou celků na hrací plochu.

Dánsko: M. T. Wede (Kjaer) – Erichsen, J. T. Wede, Krogsgaard, J. F. Andersen, Skytte, Bendtsen – Hedorf, J. M. Andersen, N. Jensen – S. Jensen, Nielsen, Glad – Cabe, Kristensen, Larsen – Nisbeth, B. Jensen

Norsko: Jelsnes (Ronnmark) – Kvisik, E. Evensen, Vidar, Gustavsen, Martinsen, De Santana, Rognlien, Gidske – Fauskanger, Kronberg, G. Evensen – Torp, Straete, Nilsson – Jansson, Bjerknes, Olesen – Eriksen

Rozhodčí: Dennis Lim, Ismail Sharil (oba SIN).
Vítěz tohoto utkání se střetne v zápase o 5. místo s vítězem zápasu EstonskoLotyšsko. Naopak porážka znamená zápas s poraženým z druhé dvojice.
Poslední zápas z pohledu obou celků:

Česko – Dánsko 5:1 (1:0,4:1,0:0)
Branky a nahrávky:
12. Suchánek, 21. Podhráský (Jendrišák), 26. Tokoš (Sladký), 28. Jendrišák (Deutsch), 32. Jelínek (Ondrušek) – 39. Jensen (Krogsgaard)

Finsko – Norsko 6:1 (3:0,0:0,3:1)
9. Kukkola (Kivilehto), 13. Kapanen (Kukkola), 20. Kapanen (Moilanen), 50. Hyvärinen (Salin), 57. Hänninen (Salin), 60. Kohonen (Koskelainen) – 45. Kronberg
Norsko

Norsko působilo ve skupině B a hned první zápas prověřil připravenost Norů, neboť se střetli s Českem. Zápas byl brankově hodně divoký a bohatý, z vítězství se ale nakonec radovali Češi. Norsko tedy prohrálo úvodní zápas šampionátu 6:7.

V druhém zápase ve skupině čekalo Norsko celek Estonska. Estonci se nechtěli dát lehce, ale nátlaku útočných akcí Norů neodolali. Pro Norsko to tak bylo první vítězství na letošním šampionátu – 4:2.

Vůbec nejtěžší zápas čekal na Nory v posledním utkání ve skupině B, kdy narazili na favorizované Švýcarsko. Ačkoli si Švýcaři drželi velký brankový odstup od soupeře. Norové ještě v závěrečné třetině připadli několik branek a zápas skončil na první pohled divoce 7:10 z pohledu Norska.

Ve vyřazovacích bojích se postavil Norsku do cesty celek z USA, který se umístil na druhém místě jiné skupiny. Jak se ukázalo, Američané nebyli pro Norsko těžkým soupeřem, což potvrdilo hladkou výhrou 6:2.

V úspěch ve čvrtfinále nepředpokládal zřejmě někdo. Jak napovídali papírové předpoklady i historické výsledky, Finsko se ujalo role jasného favorita. Norsko si ze zápasu odneslo prohru 1:6.

Nejproduktivnější hráči:
1. Ole Martin Skau Jansson – 9 bodů (7+2)
2. Ole Mossin Olesen – 8 bodů (2+6)
3. Willy Fauskanger – 6 bodů (6+0)

Procentuální úspěšnost brankářů:
1. Markus Jelsnes – 87,50% (5 zápasů; 2 góly; 14 střel)
2. Christer Ronnmark – 73,56% (5 zápasů; 23 gólů; 64 střel)
Dánsko

Dánsko ve skupině D prošlo s velkou lehkostí. V prvním utkání je čekal nevyzpytatelný soupeř, kterým byla Kanada. Dánové ale ukázali, kdo je v zápase favoritem a zvítězili 2:7.

Druhý zápas byl pro Dánsko zřejmě nejtěžším. Druhý aspirant na prvenství ve skupině však svou roli na turnaji nesplnil a nevyhrál ani jeden zápas. Dánsko zdolalo Rusko 5:1.

Třetí utkání bylo pro Dánsko mírně krizové, Austrálie soupeře velmi trápila hlavně ve druhé třetině, nakonec však tým ze Skandinávie vyhrál 9:5.

Ve čtvrtfinále narazili Dánové na Česko a to byl hodně velký oříšek. Dánsko od samého začátku zápasu tahalo za kratší konec a jen díky skvělému výkonu Trolla v bráně nakonec odešli ze zápasu s prohrou pouze 1:5.

1. Stefan Hedorf – 13 bodů (6+7)
2. Niklas Jensen – 8 bodů (4+4)
3. Brian Nielsen – 5 bodů (5+0)

1. Mike Trolle Webe – 89,65% (4 zápasy; 6 gólů; 52 střel)
2. Anders Kjaer – 61,53% (4 zápasy; 5 gólů; 8 střel)
Přeji příjemné dopoledne všem florbalovým nadšencům! Dnes se na MS mimo jiné odehraje zápas o 5.-8. místo mezi celkem Dánska a celkem Norska. Zápas se odehraje od 10:00 v hale Lisebergshallen Arena.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.