Anglický ligový pohár -  ONLINE PŘENOS -  Chelsea : Bournemouth - 20. prosince 2017   20:45

Chelsea
Chelsea
13' Wilian  • 90+2' Morata
2:1
(1:0)
Bournemouth
Bournemouth
90' Gosling
Chelsea
Morata, Hazard, Bakayoko, Clarke-Salter, Eduardo, Sterling, Hudson-Odoi
Mason – Lennard, Wilkes
Stamford Bridge, London
Bournemouth
Ake, Pugh, Ramsdale, Wilson, Cook, Hyndman

Z mé strany už je to pro tento zápas všechno, přeji příjemný zbytek večera.
Zápas skončil, po neuvěřitelně dramatickém závěru se z postupu do semifinále Carabao Cupu raduje Chelsea. Domácí vedli od prvního poločasu 1:0 po brance Wiliana, ale ve druhém poločase se ocitli pod velkým tlakem. Hosté hráli velmi dobře, ale vždy selhávali v koncovce, nedokázli ve svých šancích trefit branku. Štěstí se na ně usmálo až v 90. minutě, kdy se prosadil Gosling. Jenže pak hosté ztratili koncentraci a Chelsea hned z první akce zásluhou Moraty vyrovnala a odvrátila hrozbu prodloužení.
90+6'
90+6'
Caballero ale dokázal míč ze vzduchu sebrat a tohle už by pro Chelsea mělo být dobré.
90+5'
To je neuvěřitelný závěr. Hosté kopou rohový kop, ve vápně už je připravený i Boruc.
90+5'
Je z toho jen další autové vhazování hostů.
90+5'
Ital ale fauloval a Bournemouth má ještě jednu šanci nakopnout míč do vápna soupeře.
90+4'
Chelsea dokázala odvrátit míč a Zappacosta ho vyváží na útočnou polovinu.
90+4'
Golsing se hnal do další šance, ale míč mu hráči Chelsea ukopli. Bournemouth však bude mít autové vhazování.
90+3'
Morata dostal za nemístné oslavy žlutou kartu.
90+2'
Chelsea právě vstřelila branku!
Neskutečné, Chelsea se vrací zpět do vedení! Hazard našel patičkou ALVARA MORATU a ten dokázal i s trochou šestí propálit Boruce.
90+1'
Nastavovat se budou čtyři minuty.
90'
Bournemouth právě vstřelil branku!
Hosté házeli dlouhý aut až do šestnáctky. Ibe našel lépe postaveného DANA GOSLINGA a ten umístil svou střelou nechytatelně k tyči.
89'
Londýňané ale už o míč přišli a Boruc už ho dlouhým nákopem posílá na druhou polovinu hřiště.
88'
Blíží se úplná závěr tohoto utkání, Chelsea nyní zkušeně drží míč na svých kopačkách.
87'
Cook se probíjel z pravé strany do vápna, ale k centru ani zakončení se nedostal, pouze fauloval Ampadua.
85'
Rohový kop hostům mířil na zadní tyč, ale tam se nikdo z červenočerných k zakončení nedostal.
84'
Další centr Bournemouthu mířil na Wilsona, ale ten si v souboji o míč pomohl faulem, takže se k míči znovu dostanou Blues.
82'
Smith byl v souboji o míč s Fabregasem pozdě a dostává žlutou kartu.
81'
Wilson z pravé strany posílal střílený centr před bránu, Caballero dokázal jednou rukou na ten míč dosáhnout.
80'
Rozhodčí Mason si všiml drobného faulu uprostřed hřiště, rozehrávat budou hosté.
79'
Na druhé straně se pak do zajímavé střelecké pozice dostal Jordan Ibe, ale vystřelil těsně vedle pravé tyče Caballerovy branky.
78'
Fabregas dostal míč proti noze, ale se střelou zaváhal a to se mu vymstilo, protože pak už u něj byli obránci soupeře a střelu mu nedovolili.
77'
Cook vypálil z dálky, ale jeho střela byla nepřesná, takže Caballero zůstal znovu bez práce.
76'
Žlutou kartu dostává Francis (AFC Bournemouth).
75'
Amapadu dnes pracuje v obraně Chelsea velmi dobře, znovu dokázal odvrátit standardní situaci hostů.
74'
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Arter, přichází Cook.
73'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Batshuayi, přichází Morata.
72'
Žlutou kartu dostává Surman (AFC Bournemouth).
71'
Dluhý nákop Chelsea měl najít Hazarda, který si zabíhal za obranu, ale Belgičan se k míči nedostal.
70'
Chelsea se snažila dostat se do vápna hostů za pomocí krátkých přihrávek, ale tento její úmysl jí nevyšel.
69'
Ve vápně byl přistrčen Kenedy, ale píšťalka rozhodčího znovu mlčí.
68'
Chelsea se snaží uklidnit svou hru tím, že si vyměňuje míč na vlastní polovině a zapojuje do kombinace i brankáře.
67'
Hazard sebral míč Fraserovi, ale domácí zase velmi rychle míč ztratili, vybojoval ho Mousset.
65'
Bournemouth ve druhém poločase jasně přehrává Chelsea, která se v podstatě pouze brání.
64'
Do zajímavé střelecké pozice se prokličkoval Gosling, ale nezamířil přesně, takže Caballero nemusel zasahovat.
63'
Žlutou kartu dostává Zappacosta (Chelsea FC).
62'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Pedro, přichází Bakayoko.
61'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Wilian, přichází Hazard.
60'
Mousset si našel prostor ve vápně, ale jeho zakončení bylo sraženo jen na další rohový kop.
59'
Smith se snažil skluzem centrovat z pravé strany, ale vybojoval jen další rohový kop.
58'
Se Zappacostou to nevypadá dobře a pravděpodobně bude muset střídat.
57'
Fraser trefil loktem do obličeje Zappacostu, ten si žádá ošetření.
56'
Fraser posílal kolmici do šestnáctky a hledal Ibeho. Ale jeho úmysl vystihl Amapadu a Chelsea zachránil.
55'
Centr letěl na přední tyč, tam měla Chelsea situaci pod kontrolou.
54'
Ibe s Fraserem zlobili Chelsea na levé straně a vybojovali rohový kop.
52'
Kenedy už je naprosto v pořádku, protože mu nedělalo problém sprintovat podél levé postranní čáry. Akce Chelsea ale nakonec skončila u Fabregase.
51'
Už se znovu pokračuje ve hře, míč drží hráči Bournemouthu.
50'
Ve vápně Chelsea zůstává ležet Kenedy a musí být ošetřen.
49'
Do dobré příležitosti se dostal Simpson, ale v dobré pozici nedokázal dobře zakončit.
49'
Fraser vybojoval další rohový kop. Bournemouth Chelsea na začátku druhé půle zatápí.
47'
Fraserův míč vypadal nebezpečně, ale k zakončení se nakonec nikdo z hostů nedostal.
46'
Amapadu odvrátil míč na rohový kop, první v podání hostů v dnešní zápase.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
První poločas skončil, Chelsea od začátku potvrzuje roli favorita a vede 1:0. Hosté byli většinu času na balónu a připravili si také více šancí. Jendu z nich dokázal už ve 13. minutě Wilian. Do několika náznaků příležitostí se pak dostal Batshuayi, ale útočníkovi Chelsea nikdy zakončení ideálně nevyšlo.
45+2'
45+1'
Od Kenedyho šel míč za postranní čáru, z v blízkosti svého pokutového území budou vhazovat hosté.
45+1'
Nastavovat se budou dvě minuty.
45'
Domácí už teď opravdu vůbec nikam nespěchá, snaží se dohrát poločas s míčem na kopačkách.
43'
Závěr poločasu se odehrává v poklidném tempu, prim hrají obrany obou týmů.
42'
Domácí rozehrávají další akci rozvážně, kombinují mezi členy trojčlenné obrany.
41'
Kenedy spolu s Batshuayiem postupovali dopředu do otevřené obrany Bournemouthu. Prvně jmenovaný zvolil střelu, ale ta mu vůbec nesedla, míč skončil vedle.
40'
Fabregas chtěl vyvézt míč, ale málem se mu to nepovedlo. Měl štěstí, že od Frasera, který mu míč vzal, šel míč do autu.
39'
Blíží se konec poločasu a Chelsea svého soupeře nechává hrát, její napadání není až tak aktivní.
39'
Žlutou kartu dostává Fabregas (Chelsea FC).
38'
Nyní si pro změnu Fabregas stěžoval, že byl faulován, ale ani tentokrát rozhodčí nepískal.
37'
Batshuayi se znovu ve vápně ke střele nedostal, pak si stěžoval, že byl zasažen do obličeje. Ale rozhodčí penaltu nepíská.
36'
Na trávníku se na chvíli ocitl Fraser, ale nemělo by to být nic vážného, Fraser bude pokračovat.
35'
Hosté tentokrát zkusili ohrozit branku Chelsea centrem z levé strany, ale Gosling byl dobře uhlídaný.
34'
Další akce Bounemouthu probíhala po pravé straně, ale hosté se tentokrát k ohrožení branky Chelsea nedostali.
32'
Batshuayi v úvodu zápasu hýří aktivitou. Ale jeho stínem je zatím obránce hostů Cook, který mu i tentokrát neumožnil zakončit.
31'
Po delší době se dostlali do blízkosti pokutového území hosté. Ale obrana Blues si poradila, Bournemouth k šanci nepřipustila.
30'
Chelsea to tentokrát zkoušela jednoduše, nakopávaným míčem na Batshuayie. Ten se k míči ale nedostal.
29'
Pedro už v pokutovém území posunul míč na Batshuayie. Ten z blízka ale nastřelil jen Cook. Poté ještě pálil Cahill, ale branku netrefil.
28'
Chelsea už zase diktuje tempo hry, hosté jsou zatažení za míčem a čekají, co předvede soupeř.
27'
Z pravé strany cpal do pokutového území míč nebezpečně Zapacosta, ale Batshuayi se k zakončení díky dobré práci obrany hostů nedostal.
26'
Akce Chelsea končí, Batshuayi byl přistižen v ofsajdovém postavení.
25'
Drinkwater byl faulovaný uprostřed hřiště, míč připadne Chelsea.
24'
Ibe dostal nečekaně hodně prostoru v pokutovém území, ale se svou šancí nenaložil dobře. Netrefil vůbec branku.
22'
Mousset se dostal do zakončení, jeho hlavička po centru z pravé strany však nemohla Caballera vystrašit.
21'
Nyní to Bourenmouth zkoušel akcí po pravém křídle, ale tady měla Chelsea situaci pod kontrolou.
19'
Naopak domácí se snaží být aktivní. Ale zatím si nenašli cestu do pokutového zemí Chelsea.
18'
Domácí fotbalisté se uklidnili vedoucí brankou a nyní se nemusí nikam vyloženě hnát. Na jejich hře to je vidět.
16'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Defoe, přichází Ibe.
15'
Nešťastně se zranil Arter a bude muset být důkladně vyšetřen, protože dostal ránu do hlavy.
14'
Další gól mohl přidat Pedro, ale v pokutovém území se zamotal do svých kliček.
13'
Domácí jdou velmi rychle do vedení! Po akci Kenedyho se dostal k míči Fabregas, který připravil míč před prázdnou branku pro WILIANA. Ten už se mýlit nemohl.
Domácí zakládají další akci přihrávkami mezi obránci.
10'
Fabregas se dotkl míče rukou, takže akce domácího týmu nemohla dál pokračovat.
9'
Pedro hledal Wiliana, který si nabíhal do vápna, ale Brazilcova přihrávka byla nepřesná.
8'
Chelsea to zkouší po pravé straně přes Williana a Zapacostu. Ale londýnský klub tady prostor neměl, a tak vrátil míč na vlastní polovinu.
7'
Po levém křídle vyvážel míč Mousset, ale přihrávka do vápna mu už nevyšla, míč sebral Zappacosta
6'
Gosling se opředl do míše z dálka, ale branku Chelsea daleko netrefil.
6'
Bournemouth vysunul své napadání a domácí byli nuceni k přihrávce na brankáře Caballera.
5'
Přihrávka Rudigera byla nepřesná, Batshuayi měl k míči daleko. A tak balón ze země sebral brankář hostů Boruc.
4'
Tak už se zase pokračuje ve hře, Defoe se pokouší své zranění rozběhat.
3'
Defoe je na trávníku ošetřován a nevypadá to s ním nejlépe.
2'
Amapadu dostává žlutou kartu za faul na Defoua.
1'
Domácí Chelsea hraje tradičně celá v modré, hosté jsou v černočervených dresech.
1'
Rozhodčí Mason už si dává píšťalku do úst a brzy zahájí zápas.

Chelsea FC: Caballero – Rüdiger, Amapadu, Cahill (C) – Zappacosta, Drinkwater, Fabregas, Kenedy – Willian, Batshuayi, Pedro
Náhradníci: Morata, Hazard, Bakayoko, Clarke-Salter, Eduardo, Sterling, Hudson-Odoi

AFC Bournemouth: Boruc – Smith, Francis (C), Cook, Simpson – Surman – Mousset, Gosling, Arter, Fraser – Defoe
Náhradníci: Ake, Pugh, Ramsdale, Wilson, Cook, Hyndman

Rozhodčí: Mason – Lennard, Wilkes.
Vzájemné zápasy

Chelsea s Bournemouthem se už v této sezoně Premier League utkali, lépe zápas dopadl pro londýnský tým, který na půdě soupeře vyhrál v říjnu 1:0. Jediný gól tehdy vstřelil Eden Hazard. Bournemouth je pro Chelsea oblíbeným soupeřem, ta nad ním vyhrála čtyřikrát po sobě.
AFC Bournemouth

Bournemouth ve dnešním čtvrtfinále určitě favoritem nebude, ale to neznamená, že nemůže překvapit favority, v pohárech takováto vítězství outsiderů ojedinělá. Dá se očekávat, že Chelsea nenastoupí v nejsilnějším složení a to by mohlo hrát ve prospěch Bournemouthu. Ten ale také možná bude opory šetřit, protože v Premier League je až na 16. místě a bojuje o udržení se. Bournemouth už šest utkání čeká na vítězství. Do semifinále se propracoval přes Birmingham (2:1), Birghton (1:0) a Middlesbrough (3:1).
Chelsea FC

Chelsea je ještě ve hře v letošní sezoně ve třech soutěžích a F.A Cup pro ni ještě ani nezačal. V domácí Premier League jsou Londýňané třetí, ale už s čtrnáctibodovou ztrátou na vedoucí Manchester City. V Lize mistrů Chelsea postoupila do osmifinále, které se odehraje na jaře. Aktuální forma Chelsea je celkem dobrá, až na nečekané zaváhání v Premier League s West Hamem, se kterým prohrála 0:1. Do čtvrtfinále Carabao Cupu se Blues dostali postupně přes Nottingham (5:1) a Everton (2:1).
Zdravím a vítám všechny příznivce anglického fotbalu u sledování on-line přenosu utkání čtvrtfinále Carabao Cupu mezi týmy Chelsea FC a AFC Bournemouth.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.