Přenos se aktualizuje automaticky

Commerzbank-Arena má pro letošní sezónu již splněno, další zápas se zde odehraje až v ročníku 2014/15. Z mé strany je to vše, přeji Vám krásný sobotní den.
Statistiky zápasu:

Střely celkem: 6 – 21
Střely na branku: 5 – 13
Držení míče: 54% – 46%
Rohové kopy: 3 – 5
Ofsajdy: 1 – 1
Fauly: 18 – 13
Žluté karty: 2 – 1.
Domácí kotel se ještě emotivně loučí se svým trenérem Arminen Vehem, pro kterého to dnes bylo poslední domácí utkání na lavičce Eintrachtu Frankfurt.
Loučení s domácími diváky se Eintrachtu nepovedlo podle představ, domácí celek po zásluze odchází ze zápasu proti Leverkusenu bez bodu. Ty putují na konto Bayeru, který díky brankám Gonzala Castra a Emreho Cana zvítězil 2:0.
Konec zápasu.
90+2
Utkání se při kombinaci Leverkusenu už jen dohrává, všichni čekají na závěrečný hvizd hlavního rozhodčího, kterým v tomto zápase byl Jochen Drees.
90+1
Sidney Sam se ještě dožaduje odpískání pokutového kopu, byl sám proti Trappovi a zezadu ho povalil jeden z obránců, díky kterému se k míči dostal vyběhnutý gólman Eintrachtu.
90
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Gonzalo Castro, přichází Andrés Guardado.
89
Ještě se bude kopat rohový kop Bayeru Leverkusen, hosté ho rozehrají na jistotu a nakrátko. Bude se také šetřit čas, u střídaček již čeká připravený Andrés Guardado.
88
U balónu je stále Leverkusen, který si v poklidu hlídá své dvougólové vedení, se kterým se smířil už také Frankfurt.
87
Z akce tří útočníků Leverkusenu proti stejnému počtu obránců se nic nevyklubalo, Kempf srazil míč na autové vhazování.
86
Poměrně hodně diváků se už vydalo ze stadiónu pryč, na tribunách se objevuje dost volných sedaček. Ale je to pochopitelné, na nějaký zvrat to už nevypadá.
85
Bastian Oczipka byl v obklíčení hned tří protihráčů, i proto se mu centr do vápna vůbec nepovedl. Následuje odkop od branky Bernda Lena.
84
U balónu jsou častěji určitě domácí, kteří nyní budou rozehrávat přímý kop po faulu Larse Bendera.
83
V posledních minutách to vypadá, že oba týmy se uspokojili s dosavadním výsledkem. Jak Frankfurt, tak ani Leverkusen se nesnaží o bezhlavé útočení.
82
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Sebastian Jung, přichází Stefano Celozzi.
81
Derdiyok podle sudích nebyl v ofsajdu, ze samostatného úniku ale žádná střela nebyla. Výborně ho ve spolupráci s Trappem zastavil Marc-Oliver Kempf.
80
I přes nepříznivý stav si domácí kotel užívá poslední minuty této sezóny, poslední utkání Frankfurt odehraje na hřišti soupeře.
79
Vlající praporek pomezního rozhodčího zastavil útočnou akci Eintrachtu Frankfurt, kterému už moc času na vstřelení dvou gólů nezbývá.
78
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Heung-Min Son, přichází Sidney Sam.
77
Žlutá karta pro bosenského obránce Emira Spahiče, který se na půlící čáře provinil faulem na Joselua.
76
Rosenthal byl podle rozhodčích ve vápně odzbrojený čistě, což se pochopitelně vůbec nelíbí fanouškům ani hráčům Eintrachtu.
75
Za pomoci lékařů švýcarský hrot Leverkusenu odkulhal za pomezní čáru, nad jeho dalším působením v zápase visí otazník.
74
V nepříjemně vyhlížející pozici se na trávníku Commerzbank Arény ocitl Eren Derdiyok, který nepříjemně přepadl přes zasahujícího Marca Russe.
73
Žádný tlak Frankfurtu se nekoná, čehož hosté využívají k pohodové kombinaci s míčem na vlastní polovině, ofenzivní hráči Eintrachtu se ani neuchylují k nějakému aktivnímu napadání.
72
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Carlos Zambrano, přichází Pirmin Schwegler.
70
Kempfovi trochu utekl míč od nohy, vše musel řešit zpáteční přihrávkou na Kevina Trappa, který se postará i o následující rozehrávku útočné akce Frankfurtu.
69
Domácí sice mají na lavičce například útočníka Václava Kadlece, hlavní kouč ale k druhému střídání zatím nesáhl.
68
Nedovolených zákroků stále přibývá, nyní z toho plyne přímý kop Leverkusenu. Castro ho rozehrál výborně a svým centrem našel přesně hlavu Rolfese. Ten bohužel pro hosty nenamířil balón do sítě, ale mimo branku.
67
Frankfurtští už jsou dost frustrovaní, což potvrdil také Russ, který zbytečně nakopl balón, za což si vysloužil žlutou kartu.
66
Emre Can při práci s balónem v pokutovém území podklouzl, Frankfurt se poměrně jednoduše vrací k držení balónů a snaze zkorigovat stav zápasu.
65
Nedovoleným zákrokem se uvedl dnešní kapitán Bayeru Lars Bender, standardka Frankfurtu však dopadla jako většina předchozích.
64
Obránci Leverkusenu u rohového praporku zdvojili soupeře, který pochopitelně neměl moc šancí se přes ně prosadit.
63
Hrozící rychlý protiútok Bayeru je dobrovolně pozastavený, hosté se rozhodli vrátit míč zpět až k brankáři Lenovi.
62
Střídající Jan Rosenthal nedovoleně fauloval jednoho z hostujících hráčů. Hra je kvůli ošetřování na pár vteřin přerušena.
61
Čas pro Eintracht plyne nepříjemně rychle, na srovnání stavu případný zisk bodů má Frankfurt už jen třicet minut.
60
Střelecký pokus také v podání Leverkusenu, konkrétně to byl Emre Can, jehož přízemní střele ale chyběla jak potřebná razance, tak také přenost.
59
Skvělý zákrok ze svého repertoáru musel vytáhnout Bernd Leno, který bravurně vyrazil míč na roh po střeleckém pokusu Martina Laniga! Oczipkův roh už tak nebezpečný nebyl.
58
Nyní přišla na řadu hlušší pasáž hry, při které se hraje ve středu hřiště, oba brankáři tedy můžou být na chvíli v klidu.
57
Na poslední domácí utkání v sezóně se přišlo ve Frankfurtu podívat celkem 51 000 diváků.
56
Na druhé straně kopal Oczipka rohový kop, při kterém míč dopadl ideálně na hlavu Joselua. Španělský útočník Eintrachtu však také neuspěl.
55
Tlak Leverkusenu pokračuje, Son přihrál dozadu na Derdiyoka, který trefil pouze před sebou stojícího Zambrana. K dorážce z úctyhodné vzdálení se dostal ještě Boenisch, skóre se ale nemění.
54
Žlutou kartu dostává Carlos Zambrano (Eintracht Frankfurt).
53
O přímé kopy z blízkosti šestnáctek není rozhodně nouze, další z nich přinesl hlavičkový pokus Boenische, kterému chybělo ke vstřelení branky pár centimetrů!
52
Eren Derdiyok jasným gestem děkuje za přihrávku, při které ale stál v postavení mimo hru, které je odpískané vůbec poprvé v celém střetnutí.
51
Ani Sebastian Jung, který na sebe vzal rozehrávku nedokázal vymyslet ohrožení branky soupeře. Naopak po střetu s Lenem zůstává na trávníku ležet Boenisch.
50
Donati si stěžuje u rozhodčího, kterému vysvětluje, že byl držený za dres. Arbitr je nekompromisní a přímý kop si můžou vyzkoušet rozehrát také domácí.
49
Carlos Zambrano fauloval ve vzdálenosti zhruba dvacet metrů od Trappovy branky Bendera, z následného rozehrání se ale bude jenom odkopávat.
48
Nedá se očekávat, že by se Bayer ve druhém poločase bezhlavě hnal do útoky, což se potvrzuje už nyní, hosté kombinují jen u půlící čáry.
47
Místo nějaké kloudné střely se po standardní situaci Leverkusenu u balónu ocitl domácí gólman Kevin Trapp.
47
Italský krajní bek Giulio Donati se bez bázně a hany vydal vpřed, dobře ho však pokryl Lanig, který o pár chvil později také fauloval.
46
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Simon Rolfes.
46
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Marc Stendera, přichází Jan Rosenthal.
46
Začal druhý poločas.
Statistiky po 1. poločase:

Střely celkem: 3 – 12
Střely na branku: 2 – 7
Držení míče: 53% – 47%
Rohové kopy: 1 – 4
Fauly 6 – 5.
Ihned po hvizdu se z tribun ozval hromový pískot, který asi nejlépe vypovídá o výkonu Eintrachtu Frankfurt. Domácí hráči vyslali na branku Bayeru pouze tři střely, naopak hosté zahrozili už dvanáctkrát. První branka zápasu přišla po nenápadné akci, ze které vyplynula přesná trefa Castra, na jehož gól o 11 minut později navázal Emre Can. Domácí mají tedy ve druhém poločase co napravovat, pomoci by jim mohl také český útočník Václav Kadlec, jenž čeká na svou šanci na lavičce náhradníků.
45
První poločas skončil.
45
První poločas se chýlí ke svému konci, hlavní rozhodčí Jochen Drees příliš důvodů k nastavení nemá, i proto se dá očekávat konec úvodní poloviny utkání.
44
Stendera poslal do vápna přízemní přihrávku, která byla opět přečtená pozornou obranu, z následného protiútoku aktivního Brandta už nic nebylo.
44
Trošku zbytečný faul polského obránce Sebastiana Boenische znamená přímý kop Frankfurtu z těsné blízkosti pravé postranní čáry.
43
Ne, domácím se nedaří zhola nic, což potvrdila také Lanigova přihrávka, která byla přečtená stoperem Bayeru Emirem Spahićem.
42
Nepříliš působivý výkon Frankfurtu pokračuje a z ochozů se již ozývá nesmělý pískot, který pomalu ale jistě nabírá na intenzitě.
41
Eren Derdiyok ihned po zpracování míče vypálil, třetí gól Leverkusenu v prvním poločase z toho ale není, tato střela byla dosti nepřesná.
40
Toprak si tam něco vyřizuje s pomezním rozhodčím, jeho kolegové nakonec Russův zákrok na tureckého obránce posoudili jako nedovolený.
39
Ten se rozhodl pouze o centr do vápna, což nakonec nebyla ta nejlepší varianta, stopeři Bayeru odhlavičkovali balón pryč z bezprostředního nebezpečí.
38
Teď ale přichází na řadu zajímavá standardní situace pro Eintracht, po faulu jí rozehraje Marc Stendera.
37
Nechci být zlým prorokem, ale Frankfurtu na případný bodový zisk moc šancí nedávám. Jejich hra je prozatím na slabé úrovni a Leverkusen nemá žádné problémy s bráněním jejich útočných akcí.
36
Leverkusen právě vstřelil branku!
Další chyba nepozorné domácí obrany znamená druhý gól hostujícího mužstva! Nehlídaný Brandt při své střele podklouzl, přesto jeho mírně tečovaná střela trefila tyčku. Trapp reagoval na let míče pozdě, a tak jen přihlížel tomu, jak dorážející EMRE CAN doklepl míč za jeho záda.
34
Marc Stendera se s míčem nepáral a z první ho napálil na branku Lena, který si dráhu letu balónu pohlídal pouze očima, tato střela letěla několik metrů nad jeho branku.
33
Son byl na ose hřiště faulovaný Aignerem a následoval přímý kop. K jeho rozehrávce se postavil Eren Derdiyok, jeho střela ale gólové parametry rozhodně neměla.
32
Více než půlhodina hry je za námi, žádný oslnivý fotbal to rozhodně není, jednu branku jsme ale díky Castrovi už viděli.
31
Perfektní centr z pravé části hřiště přistál na hlavě Martina Laniga, jehož hlavička jen o pár decimetrů nezamířila za záda Lena do sítě.
31
Derdiyok se poctivě vrátil na vlastní polovinu, kde ale fauloval a umožnil Frankfurtu rozehrát standardní situaci.
30
Šikovně se jeden z hráčů Leverkusenu prokličkoval až před šestnáctku Eintrachtu, střela ze sedmnácti metrů ale byla zablokovaná Kempfem.
29
Bezprostřední odpověď domácího Frankfurtu nepřichází, s balónem na kopačkách se opět pyšní obránci Bayeru Leverkusen.
27
Leverkusen právě vstřelil branku!
Rychlá akce Bayeru končí prvním gólem, tohle si obrana Eintrachtu za rámeček nedá! Derdiyok převzal skvělou přihrávku od Bendera, poté ještě přenechal míč lépe postavenému spoluhráči, kterým byl GONZALO CASTRO. Ten z první mírným obloučkem k pravé tyči poslal Leverkusen do vedení.
26
Frankfurt se osměluje, na víc než kombinaci před pokutovým územím to však nestačí.
25
Nadějně vypadající situace z pohledu Frankfurtu žádnou střelou neskončila, Meier na hranici šestnáctky díky dobré obraně Leverkusenu přišel o míč.
24
Castro se zatím nenudí, musí totiž posílat do vápna jeden centr za druhým, ani jeden z nich ale střelu jeho spoluhráče nepřinesl.
23
Zatím největší šance zápasu, ve které se ocitl Gonzalo Castro, jehož střela pravou nohou zadní tyč asi o metr netrefila, Trapp se po balónu jenom ohlédl.
22
Kempf po centru soupeře zahrál na jistotu na další roh, ani z centru Castra však nic kloudného nevzniklo. To samé se dá říci i o centru ze druhé strany, Trapp snadno lapil míč do rukavic.
21
Na druhém konci hřiště rozehrával další ze série rohových kopů Heung-Min Son, který ale ve vápně nikoho nenašel.
20
První rohový kop také pro Eintracht, střela Joselua byla zablokovaná Toprakem, od kterého se míč dostal na již zmíněný rohový kop, jehož exekuce se Stenderovi příliš nepovedla.
19
Kolmá přihrávka na rozběhnutého švýcarského útočníka Derdiyoka zamířila až do zámezí, Frankfurt ale nedokázal přesně rozehrát a rychle odevzdal míč soupeřům.
18
Centr do míst okolo penaltového puntíku žádné ohrožení branky nepřinesl, obrana Frankfurtu dostala balón až na druhou polovinu hrací plochy.
17
Eren Derdiyok se vydal k pravé postranní čáře, u které dokázal vybojovat alespoň rohový kop, k jehož rozehrávce přibíhá Castro.
17
Přihrávka na Marca Stenderu z osy hřiště neměla ideální parametry, resultuje z toho autové vhazování pro Bayer.
16
Kromě třech slabých střel v podání hostujícího týmu se toho v úvodu zápasu příliš zajímavého nestalo. Doufejme, že se to v dalším průběhu utkání změní.
15
Pokus o přenesení hry na levou stranu se Leverkusenu hrubě nevyvedl, centr na Sona byl velice nepřesný a jihokorejský hráč neměl šanci zachytit tuto přihrávku.
14
Snad poprvé v zápase se Frankfurt dostal až do blízkosti pokutového území svého soka, Lanig však ztratil míč a z následného autu domácí nic nevymysleli.
13
Julian Brandt předvedl na pravé straně své rychlé nohy, odražený míč poté přistal na kopačce Sona, který vypálil míč několik metrů nad horní tyč Trappovy svatyně.
12
Domácím to zatím směrem dopředu vůbec nejde, nyní se opět nedostali ani k vápnu soupeře a snadno v zahuštěném středu přišli o balón.
11
Bránící muži v bílém vytlačili hráče Eintrachtu až zpět na svou půlku, do hry se také dostal brankář Kevin Trapp.
10
Vyprodaný stadion bez přestávky podporuje své miláčky, ti se jim ale odměňují pouze krátkými přihrávkami na vlastní polovině.
9
Velice ambiciózní pokus od Emreho Cana, kterému střela ze třiceti metrů příliš nesedla a Trapp s chycením míče neměl sebemenší problém.
9
Frankfurt se s míčem nedostal ani za polovinu soupeře a tak s míčem na noze už opět operují hosté.
8
Trapp se svým odkopem od branky nepospíchá, div že nedostal od sudího alespoň napomenutí.
7
První střelu na branku vyslal Gonzalo Castro, mezi tři tyče ale jen o kousek nezamířil, balón proletěl jen těsně kolem pravé tyčky.
6
Aktivnější jsou zatím hosté, kteří drží míč ve velké vzdálenosti od obou branek, hráči Frankurtu zatím běhají bez míče.
5
Leverkusenu dnes nemůže pomoct stálice v základní sestavě, Kießsling poprvé od prosince roku 2010 musel vynechat soutěžní utkání.
4
Úvod zápasu je velice opatrný, ani jeden z týmů se nikam nežene a na první střelecký pokus stále čekáme.
2
Domácí Russ fauloval jednoho ze soupeřů, následný přímý kop rozehraje hostující Toprak.
1
Předposlední kolo Bundesligy nám začalo, domácí tým v tradiční černo-červené kombinaci dresů. Soupeř z Leverkusenu v bílém.
1
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Eintracht Frankfurt: Trapp – Jung (C), Zambrano, Kempf, Oczipka – Aigner, Lanig, Meier, Russ, Stendera – Joselu.
Náhradníci: Wiedwald – Djakpa, Celozzi, Rosenthal, Schwegler, Kadlec, Waldschmidt.

Bayer Leverkusen: Leno – Donati, Toprak, Spahić, Boenisch – Brandt, L. Bender (C), Castro, Can, Son – Derdiyok.
Náhradníci: Yelldell – Hilbert, Guardado, Rolfes, Öztunali, Sam, Ryu.

Rozhodčí: Jochen Drees.
Vzájemné zápasy

První vzájemné utkání letošní sezóny se v půlce prosince minulého roku odehrálo pochopitelně na půdě Leverkusenu, který ač měl větší procento držení míče, tak nevstřelil ani jednu branku a po gólu Russe odešel poražen 0:1.

Zajímavosti je fakt, že Frankfurt s Leverkusenem odehrál v historii sedmapadesát utkání, z nichž ani jedno neskončilo bezbrankovou remízou.
Bayer Leverkusen

Pětinásobný vícemistr nejvyšší německé soutěže má před sebou jistě zajímavý závěr ligového ročníku 2013/14. Po dvaatřiceti odehraných kolech Bayeru patří čtvrtá pozice, která zaručuje předkolo příštího ročníku Ligy mistrů. Leverkusen však může do nejprestižnější klubové soutěže postoupit i přímo, stane se tak, když tento celek přeskočí třetí Schalke 04, na které tým ze západu Německa ztrácí tři body.
Eintracht Frankfurt

Týmu z hesenského města Frankfurt nad Mohanem už v závěru sezóny o příliš nejde. Dvě kola před koncem soutěže je jasné, že se zachrání, přičemž k místům zaručujícím Evropskou ligu mají svěřenci hlavního trenéra Veha daleko. Domácí hráči se ale jistě budou chtít rozloučit se svými fanoušky dobrým výkonem, momentálně se Eintracht nachází s šestatřiceti body na jedenáctém místě Bundesligy.
Příjemné sobotní odpoledne při sledování textového přenosu ze zápasu nejvyšší německé soutěže. Jedno z utkání předposledního kola Bundesligy se bude konat ve Frankfurtu, který od půl čtvrté bude hostit tým z Leverkusenu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.
34. kolo
Tabulka 2021/2022
Z V R P Skóre B
1. Bayern 34 24 5 5 97:37 77
2. Dortmund 34 22 3 9 85:52 69
3. Leverkusen 34 19 7 8 80:47 64
4. Lipsko 34 17 7 10 72:37 58
5. Union Berlin 34 16 9 9 50:44 57
6. Freiburg 34 15 10 9 58:46 55
7. Köln 34 14 10 10 52:49 52
8. Mainz 34 13 7 14 50:45 46
9. Hoffenheim 34 13 7 14 58:60 46
10. Frankfurt 34 10 12 12 45:49 42
11. Mönchengladbach 33 11 9 13 52:61 42
12. Wolfsburg 34 12 6 16 43:54 42
13. Bochum 33 12 6 15 38:50 42
14. Augsburg 34 10 8 16 39:56 38
15. Stuttgart 34 7 12 15 41:59 33
16. Hertha Berlin 34 9 6 19 37:71 33
17. Bielefeld 34 5 13 16 27:53 28
18. Fürth 34 3 9 22 28:82 18
Články odjinud