To je pro dnešek vše, příště opět na shledanou.
Borussia Mönchengladbach doma prohrává s FC Augsburgem 1:2. Domácí přitom vedli už od 5. minuty 1:0, to se trefil Raffael. To však bylo v podání domácích po hříchu vše, Augsburg tak soustředěným výkonem mohl skóre otočit. Ve 35. minutě srovnal Altintop, rozhodující okamžik zápasu pak přišel v 82. minutě. To o výhře hostů rozhodl Werner.
90+1
Mlapa si poradil se dvěma obránci a šel proti Manningerovi, ten ho ale dokázal vychytat!
90
Začíná běžet nastavený čas, Augsburg kráčí ke třem bodům.
89
Daems zakončil kombinaci Borussie, míč letí ale vysoko nad branku Manningera.
88
Augsburg brání velmi dobře, Borussi do tlaku stále ne a ne pustit.
86
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Halil Altintop, přichází Dominik Kohr.
86
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Håvard Nordtveit, přichází Amin Younes.
84
Borussia nyní vrhá veškerou svou sílu do ofenzivy, mnoho času ale domácí už nemají.
82
Augsburg právě vstřelil branku!
Tak to je velký obrat v podání Augsburgu, který tak výrazně vykročil k tříbodovému zisku z dnešního vyrovnaného utkání. Hahn nacentroval balon z pravé strany do pokutového území, o úspěšné zakončení se tak mohl postarat nabíhající TOBIAS WERNER!
80
10 minut do konce utkání, jedinými úspěšnými střelci jsou stále jen Raffael a Altintop.
79
Hra je nadále vyrovnaná, rozhodnout může sebemenší chybička.
77
Pěknou akci předvedli hosté, Ostrzolek hlavičkoval na centr z pravé strany, branku ale netrefil.
75
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Raúl Bobadilla, přichází Dong-Won Ji.
74
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Max Kruse, přichází Peniel Mlapa.
73
Nejvýše si však vyskočil Hong, který odvrací balon do bezpečí.
72
Ten bude zahrávat Kruse...
72
Raffaelův pokus ztečoval jeden ze soupeřů na rohový kop...
71
Zhruba 20 minut do konce utkání, zápas se stále blíží remízovému výsledku. Prolomí některý ze soupeřů současný stav?
70
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Patrick Herrmann, přichází Branimir Hrgota.
69
Wernerův technický pokus o vysunutí spoluhráče za obranu nevyšel.
67
Herrmann prověřil Manningera, ten však pohledným zákrokem likviduje šanci domácích na vedoucí gól.
66
Werner bude zahrávat rohový kop hostů.
66
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Jan-Ingwer Callsen-Bracker, přichází Džeong-Ho Hong.
63
Dominguez vypálil ze střední vzdálenosti, Manninger byl ale připraven a tento balon chytá.
62
Kruse držel soupeře za dres, sudí Kircher tak přiřkl balon Augsburgu.
60
Hodina hry je za námi, prozatím hraje Borussia Mönchengladbach s FC Augsburg nerozhodně 1:1.
59
Werner odcentroval do pokutového území soupeře, balon si však stáhl pozorný gólman Stegen.
58
Hosté budou zahrávat zajímavý přímý kop...
56
Augsburg si připravil rychlý útočný výpad středem, následný centr do vápna ale chytá Stegen.
54
Hra je zatím vyrovnaná, stejně tak skóre. Kdo rozhodne?
52
Werner se nyní odpoutal od dvou soupeřů a vypálil, míč ale míjí pravou tyč.
50
Hraje se před vápnem Borussie, Augsburg si ale zatím žádné zakončení nepřichystal.
48
Český záložník Morávek napřáhl ke tvrdé ráně ze střední vzdálenosti, balon jde jen těsně vedle pravé tyče!
47
Balon kontrolují obránci Borussie, kteří zakládají postupný útok.
46
První poločas byl oboustranně vyrovnaný a končí zaslouženou remízou 1:1. Jako první se prosadil už v 5. minutě Raffael, na jehož pohlednou branku odpověděl Altintop o 30 minut později. Rozhodne druhý poločas...
Druhý poločas začne cca v 16:35.
45
44
Vogt s Klavanem uklidňují hru, Augsburg především nechce ztratit balon.
43
Borussia se na pravém křídle neprosadila, tlak domácích však pokračuje.
42
Ze středí vzdálenosti zkusil štěstí Baier, volej mu ale nesedl a balon letí vysoko nad.
41
Altintop po zákroku soupeře značně pokulhává, vypadá to ale, že bude v pořádku.
40
Centr se mu ale vůbec nepodařil, Manninger snadno zasahuje.
39
Raffael bude zahrávat přímý kop domácích.
38
Borussia se snaží hru zklidnit, Stegen s rozehrávkou od brány nikam nespěchá.
37
Balon mají domácí, kteří rozjíždí útočnou akci.
35
Je srovnáno, Augsburg vytěžil z rychlého protiútoku cenné srovnání. HALIL ALTINTOP trefil v pádu centr z pravé strany a uplatnil tak své cenné zkušenosti. Pěkný gól, máme srovnáno.
34
Od brány bude odkopávat Stegen.
33
Nejvýše si naskočil Callsen-Bracker, jeho hlavička je však nepřesná.
32
Roh pro Augsburg...
31
Z následné standardní situace domácí nevytěžili nic.
30
To však změnil Kruse, který tvrdou střelou z pravé strany prověřil Manningera. Ten vyráží balon na roh.
30
Půlhodina hry je pryč, fanoušci v Borussia-Parku se zatím z mnoha šancí těšit nemohli, hra je vyrovnaná a poměrně defenzivně laděná.
29
Od brány rozehrává Stegen, útočnou akci zakládá Borussia.
27
Akce domácího týmu končí, příčinnou byl Arango, který stál v ofsajdu.
25
Poslední minuty patří domácím, Borussia kombinuje na útočné půli a tlačí soupeře.
23
Míč však končí nad břevnem branky Augsburgu, od brány tak bude rozehrávat Manninger.
22
Domácí zahrávali nebezpečný přímý kop, Manninger vyrážel balon na poslední chvíli. Je z toho roh Borussie.
21
Hra zatím postrádá vyšší tempo, nyní kombinuje Mönchengladbach na útočné půli.
20
Dvacet minut hry pryč, domácí vedou 1:0 zásluhou Raffeolovy přesné střely z 5. minuty.
19
Borussia se dostala ke kombinaci u vápna Augsburgu, ke střele se ale nikdo z domácích neprobojoval.
18
Centr Hahna z pravé strany v pokutovém území nikoho nenašel.
17
Hosté se nyní dostávají častěji před vápno Borussie, na výraznější šance v jejich podání ale čekáme.
15
Vogt vypálil po zemi k tyči, Stegen byl ale připraven a balon chytá.
14
Obrana Borussie si však s touto standardní situací poradila na výbornou.
13
Bobadilla vybojoval pro Augsburg první rohový kop.
12
Augsburg se prokombinoval až k vápnu soupeře, k zakončení se ale nedostal.
11
Balon drží častěji hosté, šance si však na rozdíl od domácích nevytváří.
10
Hodně blízko byli domácí dvoubrankovému náskoku, Manninger ale zastavil balon na brankové čáře!
9
Werner odcentroval do vápna Borussie, Stranzl ale míč odvrací.
7
Od brány bude po nepřesnosti soupeře rozehrávat Manninger.
6
Balon mají hosté, kteří si připravují rozvážnou kombinaci na útočné půli.
5
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Tak to je skvělý vstup do utkání v podání domácí Borussie. Ze střední vzdálenosti napřáhl ke střele RAFFAEL, jehož střela přes obránce končí v pravém dolním rohu brány.
4
Oba týmy zatím hrají dost opatrně, balon se pohybuje zatím především jen okolo středového kruhu.
2
Borussia zakombinovala na útočné půli, Manninger však nemusel zasahovat.
1

Borussia Mönchengladbach: ter Stegen – Korb, Stranzl, Domínguez, Daems (C) – Herrmann, Jantschke, Nordtveit, Arango – Raffael, M. Kruse.
Náhradníci: Heimeroth – Brouwers, Rupp, Marx, Younes, Mlapa, Hrgota.

FC Augsburg: Manninger – Vogt, Callsen-Bracker, Klavan, Ostrzolek – Hahn, Morávek, Baier (C), Altintop, Werner – Bobadilla.
Náhradníci: Amsif – Philp, Hong, Kohr, Milik, Ji, Esswein.

Rozhodčí: Kircher – Kempter, Seidel.
Podrobná onlajn reportáž z utkání začíná v 15:30, nenechte si ji ujít.
Vzájemné zápasy

Z pěti posledních vzájemných zápasů Borussia jednou vyhrála, stejně tak Augsburg. Třikrát se remizovalo, naposledy 2:2.
FC Augsburg

Augsburg je na tom v tabulce o něco hůře, než jeho dnešní soupeř. Po 23 odehraných mačích má Augsburg 35 bodů za 10 výher a 5 remíz při průběžném skóre 35:33. Augsburgu se v posledních zápasech daří výrazně lépe, než Borusii. Z posledních sedmi zápasů tým čtyřikrát zvítězil, k tomu si připsal dvě remízy a jednu prohru. Naposledy tým remizoval doma s Hannoverem 1:1.
Borussia Mönchengladbach

Borussia je po 23 odehraných zápasech na 7. příčce ligové tabulky. Tým dosud nasbíral 36 bodů za 10 výher a 6 remíz při průběžném skóre 40:29. Především defenziva Borussie patří k těm nadprůměrným. Borussia po třech prohrách v řadě zabrala, v následujících třech zápasech vždy remizovala. Naposledy se tak stalo v Braunschweigu, kde oba soupeři remizovali 1:1.
Příjemné odpoledne s německou Bundesligou, dnes nás čeká střetnutí domácí Borussie Möchengladbach s FC Augsburgem. Pojďme si oba týmy představit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.