Bundesliga - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hoffenheim : Hannover - 27. dubna 2018   20:30

Hoffenheim
17' Kramarić (Gnabry) • 51' Kramarić (Demirbay) • 88' Kramarić (N. Schulz)
3:1
(1:1)
Hannover
25' Karaman  (Schwegler)
Hoffenheim
Baumann – Nordtveit, Vogt (C), Akpoguma – Kadeřábek, Amiri, Demirbay (69. Bičakčić), Kramarić, N. Schulz – Uth (64. Szalai), Gnabry (19. Zuber).
Kobel – Bičakčić, Rupp, Polanski, Zuber, Žulj, Szalai.
Ittrich – Grudzinski, Thielert
WIRSOL Rhein-Neckar Arena, Sinsheim
Hannover
Tschauner (C) – Sorg, Sané, Elez (68. Fossum) – Korb (56. Bebou), Bakalorz (82. Harnik), Hübers, Schwegler, Albornoz – Karaman, Füllkrug.
Esser – Maier, Bebou, Harnik, Fossum, Ostrzolek, Mania.

Hoffenheim - Hannover 3:1. Kadeřábek a spol. jsou devět zápasů bez prohry

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 6:3. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 21:11.
Hoffenheim potvrdil vynikající formu a na domácím trávníku poráží Hannover 3:1.

Domácí celek začal zápas aktivněji, vytvořil si mírný tlak, ale do vedení šel až po hrubici Salifa Sané. Obránce ze Senegalu namazal zpětnou přihrávku Gnabrymu, který před padajícím Tschaunerem postrčil míč na zcela volného Andreje Kramariče, který už umístil střelu do zcela prázdné branky. Vedení Hoffenheimu ale netrvalo příliš dlouho. Schwegler dostal na pravé straně vápna až příliš mnoho prostoru a přesnou přihrávkou umožnil dostat míč do branky Kenanu Karamanovi. Ve druhém poločase měl více ze hry Hannover, ale domácí prchali do rychlým brejků. Druhý gól domácího celku přišel po rohovém kopu, Demirbay parádně našel Andreje Kramariče, který z voleje poslal míč do sítě. Chorvatský ofenzivní fotbalista Hoffenhemi se dočkal i hattricku, těsně před koncem ho dlouhou přihrávkou oslovil Schulz, následně se Kramarič rozhlédl a přeloboval Tschaunera, který byl příliš daleko ze své branky.

Minimálně do zítra se tak celek Pavla Kadeřábka posouvá tabulkou na čtvrtou příčku před Leverkusen.
90+3'
90+2'
Hannover se ještě snaží o kontaktní branku, ale k vápnu domácího celku se nemůže probojovat. Navíc fauluje Timo Hübers a hra se přesune pořádně daleko od Olivera Baumanna.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
89'
Kevin Vogt nesouhlasil s rozhodnutím hlavního rozhodčího. Ten si to ale nenechal líbit a vytahuje žlutou kartu.
88'
Hoffenheim právě vstřelil branku!
ANDREJ KRAMARIČ je dnešním hrdinou Hoffenheimu! Po zisku míče posílal míč na útočnou polovinu Nico Schulz, Kramarič si perfektně zpracoval balon hrudníkem, mezitím si všiml, že je Tschauner daleko z branky a hned druhým dotekem ho parádně přeloboval. Hattrick chorvatského fotbalisty je dokonán.
87'
Kadeřábek nestíhal unikajícího Füllkruga a tak si pomohl lehkým zatáhnutím za dres. Je za to odměněn žlutou kartou.
86'
Obrovská příležitost Ádáma Szalaie nekončí třetí brankou v síti Hannoveru. Amiri to udělal na levé straně parádně, potáhl si balon podél brankáře, poté centroval k zadní tyči, kde byla hned dvojice domácích hráčů. Szalai nevěděl jak má míč dopravit metr do sítě. Nakonec mu pas propadl vedle tyče.
85'
Tentokrát musel Kadeřábek odvracet nepříjemný prudký centr hlavičkou z vápna, ale ihned poté je faulován Kevin Vogt a akce Hannoveru končí bez zakončení.
84'
Méně než deset minut i s nastavením zbývá hostujícímu celku ke srovnání stavu. Hannoverští se ale nemohou ani usadit před vápnem Olivera Baumanna.
83'
Kevin Akpoguma zasáhl míč ve středu pole rukou. Následně se ale hostující hráči uchýlili jen k postupné rozehrávce a otevřené obrany nedokázali využít.
82'
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Marvin Bakalorz, přichází Martin Harnik.
82'
Karamanův centr ale velmi snadno sebral ze vzduchu do rukavic Baumann. Hostům již příliš času na srovnání skóre nezbývá.
81'
Schulz spolupracoval na levém kraji s Kramaričem, balon ale domácím utekl až za postranní lajnu a tak se dostávají k příležitosti útočit také hosté.
80'
Právě Kramarič centroval do pokutového území, ale hostující obrana tentokrát obstála. Balon se ale odrazil jen k domácím fotbalistům.
79'
Andrej Kramarič ale myslí na hattrick. Chorvatský útočník si to namířil osamocen do vápna a vybojoval pro svůj tým rohový kop.
78'
Hostující celek stále pokračuje v aktivní hře směrem dopředu a tým Pavla Kadeřábka je pod tlakem. Füllkrug udržel míč zády k brance, poté po centru z pravé strany ale hlavičkoval jen lehce do středu přesně k Baumannovi.
77'
Útočné snažení Hannoveru začalo už u Tschaunera. Následnou dlouhou přihrávku zpracoval Albornoz, poté přišla nabídka Karamanovi, ale ten netrefil míč ideálně.
76'
Hoffenheim se snaží otupit tlak hostujícímu celku postupným útokem. Ten ale nyní skončil velmi rychle hned na polovině trávníku po hodně nepřesné nahrávce Kramariče.
75'
Pirmin Schwegler je nyní u všeho. Tentokrát švýcarský záložník centroval od rohového praporku na přední tyč, kde číhal na příležitost Füllkrug, do sítě však nezamířil.
74'
Schweglerův pas na přední tyč zpracoval právě český obránce v barvách Hoffenheimu. Hosté ale zůstávají v blízkosti Baumannovy branky.
73'
Hannover se usadil na delší dobu na útočné polovině. Kadeřábek navíc fauloval u postranní lajny a před Baumanna může přiletět nepříjemný centr.
72'
Nadiem Amiri zakončoval po odraženém balonu z velké dálky, ale mezi tři tyče nezamířil. Nyní je s útokem na řadě Hannover.
71'
Po centru Pavla Kadeřábka museli hosté odvracet balon jen na rohový kop. Vše se tedy přesouvá před Philippa Tschaunera.
70'
Fossum se prvním dotekem na trávníku pokusil o střelu. Pokus z hranice vápna však končí jen na stojícím Vogtovi.
69'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Kerem Demirbay, přichází Ermin Bičakčić.
68'
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Josip Elez, přichází Iver Fossum.
68'
Teď nebyl Szalai daleko od velké šance. Odražený balon ale proskotačil jen metr od jeho kopačky, velká škoda pro domácí celek.
67'
Ádám Szalai se uvedl nadějnou otočkou v pokutovém území, balon mu ale uskočil od nohy a končí až u Tschaunera.
66'
Schulz měl na levém kraji dostatek prostoru, následně přihrával pod sebe na Amiriho, ale jednadvacetiletý Němec pálil jen vysoko nad hostující branku.
65'
Stále se pokračuje ve vysokém tempu. Domácí se museli zatáhnout až k brankáři, ale Hannoverští ukončili svou akci nepřesnou přihrávkou na Karamana.
64'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Mark Uth, přichází Ádám Szalai.
63'
Nico Schulz zatím není tolik vidět jako v prvním poločase, ale nyní přidal povedený centr na Zubera, který ale hlavičkoval hodně nepřesně.
62'
Ani Hannover se ale nevzdává. Schwegler prokličkoval od postranní lajny až do vápna, ale tam v přehuštěném prostoru neuspěl.
61'
Kadeřábek se řítil do otevřené obrany, ještě přihrával pod sebe na nabíhajícího Utha, ale ten se do balonu zamotal a poté zády k brance už Tschaunera neohrozil.
60'
Po hodině hry vede domácí Hoffenheim o jednu branku. Nyní se chce celek Pavla Kadeřábka odpoutat do většího vedení a hlídat potřebné tři body.
59'
U balonu byl Schwegler a Sané. Nakonec pálil druhý jmenovaný, ale míč poslal jen do obranné zdi. Akce ještě pokračovala, ale slabá Karamanova hlavička nemohla Baumanna překvapit.
58'
Amiri zatáhl unikajícího Bakalorze a je potrestán žlutou kartou. Nadějná pozice pro hostující celek.
57'
Po faulu na Albornoze měli hosté k dispozici rozehrávku volného přímého kopu. Když už to vypadalo, že Hoffenheimu nic nehrozí, tak přiletěl před Baumanna prudký centr, který až na druhý pokus dokázal Vogt zkrotit.
56'
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Julian Korb, přichází Ihlas Bebou.
56'
K rozehrávce rohového kopu se postavil znovu Kerem Demirbay, opět mířil do stejné pozice jako při třetí brance zápasu, ale nyní se hosté s přehledem ubránili.
55'
Ale také Hannover se pokoušel odpovědět. Z potenciální akce hostujícího celku byl ale nebezpečný protiútoku. Kramaričova rána byla tečována na rohový kop.
54'
Tentokrát zakončoval Kadeřábek. Jeho střela prošla mezi nohama až k brankáři, ale Tschauner byl ve středu branky připraven.
53'
Hoffenheim je najednou plný sil. Kramarič chtěl projít hned mezi třemi obránci, ale to se mu nepodařilo. Balon se ale odrazil znovu k domácím fotbalistům.
51'
Hoffenheim si ale brzy vybojoval další pokus od rohového praporku. Kerem Demirbay centroval do středu vápna, kde byl nabíhající ANDREJ KRAMARIČ, který přesným volejem uklidil míč vedle stojícího Tschaunera. Druhá branka pro chorvatského fotbalistu v dnešním zápase.
51'
Po rohovém kopu mohl být Tscheuner v klidu. Josip Elez vyskočil ze všech nejvýše a bez potíží odklidil míč do bezpečí.
50'
Pavel Kadeřábek znovu předvedl své rychlé nohy. Byl u balonu dříve než hostující brankář dokázal ho přehodit v rychlosti, ale ještě před brankovou lajnou zasáhl hlavou Sané.
49'
Demirbay našel Schulze na levém kraji. Jak je jeho zvykem, tak si to namířil přímo do vápna, poté centroval ke vzdálenější tyči, ale pád Kadeřábka nebyl oceněn pokutovým kopem.
48'
Problémy s levým kotníkem má také Mark Uth, který zle došlápl a musela být přerušena hra. Domácí útočník se ale zvedá a bude pokračovat v utkání.
47'
Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou domácí fotbalisté. Po kombinaci všech obránců se dostal míč až k Uthovi, který zatáhl balon po pravé straně. Následně se ale Demirbay provinil faulem na Korba.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:31.
Šedesát nastavených sekund je minulostí a první poločas tak končí smírně 1:1. Domácí celek začal zápas aktivněji, vytvořil si mírný tlak, ale do vedení šel až po hrubici Salifa Sané. Obránce ze Senegalu namazal zpětnou přihrávku Gnabrymu, který před padajícím Tschaunerem postrčil míč na zcela volného Andreje Kramariče, který už umístil střelu do zcela prázdné branky. Vedení Hoffenheimu ale netrvalo příliš dlouho. Schwegler dostal na pravé straně vápna až příliš mnoho prostoru a přesnou přihrávkou umožnil dostat míč do branky Kenanu Karamanovi.

Serge Gnabry první poločas nedohrál. Při akci která vedla k první brance zápasu se zranil a musel být nahrazen Stevenem Zuberem.
45+1'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45'
Kerem Demirbay to ještě zkoušel směrem dopředu. Nakonec pálil Amiri, ale trefil jen prvního bránícího hráče před sebou. Philipp Tschauner může být nyní v klidu.
44'
Minutu před pauzou se zjevil u balonu Nadiem Amiri, který se perfektně vrátil do obrany proti Korbovi. Hoffenheim chce dohrát divokou první půli ve středu pole.
43'
Schulz chtěl spolupracovat s Kramaričem, ale chorvatský ofenzivní fotbalista na prudkou přihrávku rezignoval.
41'
Salif Sané byl faulován na třiceti metrech od domácí branky Zuberem. Nabídnutý volný přímý kop končí jen u Baumanna, který dokázal míč skvěle vyboxovat. Následný rychlý protiútok na druhé straně musel hasit faulem za žlutou kartu Timo Hübers.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Divoké chvíle musel nyní řešit hlavní rozhodčí po několika sporných zákrocích ve středu pole. Vše ale dokázal vyřešit bez žluté karty.
39'
Nico Schulz pláchl na levém kraji svému strážci, poté se prodral až do vápna, ale přihrávku do malého vápna poslal jen do ruky Zubera.
38'
Kramarič to zkusil po přihrávce Amiriho ze střední vzdálenosti. Míč ale nezkrotil ideálně a i proti šla střela jen vysoko nad branku Philippa Tschaunera.
37'
Hoffenheim rozhodně nemá hru pod kontrolou. Nyní se snažil Kadeřábek s Amirim přehrát obrannou hráz Hannoveru, ale dále než deset metrů za půlící lajnu se nedostali.
36'
Následný rohový kop už mohl nechal Baumanna klidným. Bakalorz se sice vyšplhal k hlavičce, ale míč poslal z přední tyče jen vysoko nad.
35'
Nebezpečná situace před Baumennem. Domácí brankář musel řešit tvrdou střelu Karamana, následně se ještě balon odrazil k Füllkrugovi, který ale pálil jen do padajícího Demirbaye.
34'
Amiri přistrčil u postranní lajny stojícího Albornoze a rozhodčí to ocenil odpískáním faulu. Hannover se tak téměř zadarmo dostává k balonu.
33'
Kevin Akpoguma se výborně vrátil s Karamanem. Následně si pomohl přihrávkou na Baumanna a po spolupráci s brankářem se dokonale zbavil napadajícího soupeře.
32'
Schulz se dokázal prosadit v souboji před Eleza, následně si ale dal krajní záložník Hoffenheimu míč dále od kopačky než by potřeboval a toho využil obranným zákrokem Sané.
31'
Oliver Sorg vhazoval na pravém kraji Hannoveru. Po dlouhém pasu na Karamana se ale dostal k míči jen český obránce Kadeřábek.
30'
Po půlhodině hry je stav vyrovnaný. Střídající Steven Zuber přihrával hodně nepřesně na Demirbaye, ale Hübers toho nedokázal využít a také chybuje.
29'
Kadeřábek musel do tvrdého souboje na pravém kraji. Při střetu si pomohl lehce loktem a to neuniklo hlavnímu rozhodčímu, který píská faul.
28'
Karaman je ale při chuti. Nyní si chtěl vyšlápnout na Nordtveita, ale přes norského obránce domácího celku nedokázal přejít.
27'
Hoffenheim se snaží po inkasované brance uklidnit hru postupnou kombinací ve středu pole.
25'
Hannover právě vstřelil branku!
Vedení Hoffenheimu netrvalo příliš dlouho. Schwegler měl na pravé straně vápna soustu času, mohl si počkat na přesný náběh KENANA KARAMANA a ten už jen snadno umístil z blízkosti míč do sítě. Kevin Vogt a celá obrana domácího týmu nyní hodně zaspala.
24'
Hannover ale musel rychle do obrany. Po nepřesné rozehrávce se rozhodl pálit střídající Steven Zuber, ale jeho pokus byl tečován mimo tři tyče.
23'
Schulz spěchal za nakopnutým balonem až k brankové lajně, ale těsně už míč nestihl na hrací ploše. Také Tschauner se může dotknout balonu při rozehrávce.
21'
Další závar před Baumannem ukončuje znovu hlavní rozhodčí. Tentokrát se provinil útočným faulem Füllkrug. Oliver Baumann tak může rozehrát z klidové pozice.
20'
Domácí tým pokračuje v aktivní hře. Nyní ale musel zasahovat po přesné hlavičce Karamana i Baumann. Vše ale bylo zbytečné, protože Karaman byl v ofsajdu.
19'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Serge Gnabry, přichází Steven Zuber.
17'
Hoffenheim se dostává po zásluze do vedení. Salif Sané udělal při rozehrávce obrovskou chybu, nepodíval se za sebe a přihrávku na Tschaunera poslal přímo na nohu Gnabrymu. Ten přesně přistrčil míč před hostujícím brankářem na ANDREJE KRAMARIČE, který moc snadnějších gólů ve své kariéře nejspíše nedal. Gnabry se ale při kontaktu s Tschaunerem zranil a nejspíše bude muset střídat.
17'
Hannover se nemůže udržet u balonu. Nyní zkoušel přihrávat na Füllkruga Hübers, ale byl více než nepřesný. Na druhou stranu si to s míčem na mířil Kadeřábek, ale u postranní lajny ztroskotal na Korbovi.
16'
Serge Gnabry se také přihlásil o slovo. Dvaadvacetiletý útočník Hoffenheimu skvěle centroval do šestnáctky, ale Uth si pomohl přistrčením a poté už je pískán faul.
14'
Domácí to tentokrát zkusili po straně Pavla Kadeřábka. Dlouhý pas směřoval právě na naběhnutého českého obránce, který hlavičkoval jen dva metry od levé tyče.
13'
Hoffenheim se začíná dostávat do tlaku. Demirbay vysunul přihrávkou mezi obránci Schulze, ten ale balon dostihl až u brankové čáry a tak už neměl čas zakončovat.
12'
Serge Gnabry se perfektně uvolnil ve středu pole, následně našel volného Schulze, který ale poté pálil jen do připraveného Tschaunera. Akce končí faulem napadajícího Utha.
11'
Julian Korb je v úvodu zápasu hodně aktivní. Nyní hledal přihrávkou po trávníku rozběhnutého Füllkruga, ale tomu balon utekl až k Baumannovi.
10'
Schwegler centroval na zadní tyč, ale ani jeden z nabíhající dvojice Albornoz, Karaman se nedostal k míči. Nordtveit skvěle pozdržel útočící hráče soupeře.
9'
Také na druhé straně bude pořádně horko. Julian Korb byl faulován na pětadvaceti metrech od vápna Hoffenheimu.
8'
Hannoverští si ale balonu příliš dlouho neužili. Oliver Sorg fauloval na levém kraji Gnabryho a Hoffenheim měl k dispozici volný přímý kop. Po odraženém míči nakonec zakončoval Kramarič, ale Tschauner byl připraven.
7'
Domácí tým výborně vykombinoval pravou stranu, ale přihrávka na Kadeřábka už byla příliš dlouhá. Míč zajel až za postranní lajnu a vhazovat tak mohou hosté.
6'
Amiri spolupracoval na pravém kraji s Kadeřábkem, následně se ale český reprezentant nedostal přes Korba a musel zvolit přihrávku zpět až na své stopery.
5'
Hoffenheim pokračoval v mírném tlaku rohovým kopem. Prudký centr poslal jen vysoko nad vápno Oliver Sorg a poté si již míč našel Tschauner.
4'
Nico Schulz se tentokrát prosadil až k centru do pokutového území. Před Tschaunerem na poslední chvílí odklízel balon na rohový kop Sané.
3'
Baumann měl problémy s rozehrávkou, odkopl míč jen za postranní lajnu a Hannover se tak udržel na útočné polovině. Následně ale nic u rohového praporku nevymyslel Albornoz.
2'
Domácí se rychle přesunuli ze středu pole až k vápnu soupeře. Tam ale zazmatkoval Schulz, který přihrával jen na obsazeného Utha a u míče jsou také hosté.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas dvaatřicátého kola nejvyšší německé soutěže Bundesligy tak může za několik málo okamžiků začít.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Nordtveit, Vogt (C), Akpoguma – Kadeřábek, Amiri, Demirbay, Kramarić, N. Schulz – Uth, Gnabry.
Náhradníci: Kobel – Bičakčić, Rupp, Polanski, Zuber, Žulj, Szalai.

Hannover 96: Tschauner (C) – Sorg, Sané, Elez – Korb, Bakalorz, Hübers, Schwegler, Albornoz – Karaman, Füllkrug.
Náhradníci: Esser – Maier, Bebou, Harnik, Fossum, Ostrzolek, Mania.

Rozhodčí: Ittrich – Grudzinski, Thielert.

Hannover 96

Hannover postrádá v letošní sezoně stabilní formu. Dvakrát po sobě vyhrál Hannover jen v prvních dvou kolech celé soutěže, od té doby na šest bodů ve dvou zápasech čeká. Nepříjemnou sérii si prožil od konce února i po celý březen letošního roku, kdy prohrál hned pětkrát v řadě a propadl se až na aktuální třináctou pozici. Sestupové problémy se již Hannoveru nejspíše týkat nebudou, ale bude se rozhodně pokoušel ještě tabulkou poskočit do první poloviny nejvyšší německé soutěže.

V útoku se Hannover opírá především o Niclase Fullkruga, který se v celém průběhu ligové sezony prosadil již dvanáctkrát a dělí se o šestou pozici mezi střelci Bundesligy.
TSG 1899 Hoffenheim

Hoffenheim si v závěru předešlé sezony vybojovala parádním finišem konečné čtvrté místo, které zaručovalo účast v předkole Ligy mistrů. V něm se ale na německý celek štěstí neusmálo. Proti slavnému Liverpoolu inkasoval ve dvou zápasech dohromady šest branek a musel se tak spokojit jen s Evropskou ligou. Ale ani v druhé nejprestižnější klubové soutěže se týmu nedařilo, v konkurenci Bragy, Ludogoretse a Basaksehiru obsadilo poslední místo jen s pěti body na kontě.

V Bundeslize to dlouho nebyla žádná sláva. Hoffenheim už dávno nechal zapomenout na ne zcela povedený úvod sezony a po výrazně zlepšených výkonech přišly i důležité body do tabulky. Aktuálně patří týmu Pavla Kadeřábka vynikající páté místo s minimálním odstupem na čtvrtý Leverkusen. Již sedm kol neporažený tým myslí na účast v základní skupině Ligy mistrů na kterou zatím schází dva body. Před týdnem si Hoffenheim vyšlápl na Lipsko na jeho trávníku, když se prosadil hned pětkrát, jednou dokonce i sám Pavel Kadeřábek.
Krásný páteční večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší německá soutěž Bundesliga spěje ke svému závěru, již v rámci dvaatřicátého kola přivítá Hoffenheim před domácím publikem Hannover.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.