Bundesliga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frankfurt : Werder - 6. října 2019   18:00

Frankfurt
55' Rode  • 88' André Silva
2:2
(0:1)
Werder
28' Klaassen   • 90+1' Rašica
Frankfurt
Rönnow – D. da Costa, A. Touré, Hasebe (C), Hinteregger, Kostić – Sow, Rode, Kamada (84. Gaćinović) – Paciência, André Silva.
Winkmann – Bandurski, Blos
Commerzbank-Arena, Frankfurt
Werder
Pavlenka – Veljković, Şahin, Groß – Gebre Selassie, M. Eggestein, Klaassen (C) (90+3. Lang), Friedl – Bittencourt (84. Bargfrede), Rašica – Sargent (72. Goller).
Kapino – Lang, Langkamp, C. Pizarro, Bargfrede, J. Eggestein, Ihorst, Goller.

Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 14:4. Rohy: 10:1. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 12:8.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí nerozhodným výsledkem 2:2. Ve druhém dějství jsme sledovali územní převahu v podání hráčů Frankfurtu, kteří se celkem rychle dostali zpět do zápasu, o vyrovnávací branku se totiž postaral Rode. Domácí měli i posléze více ze hry, přičemž se o vedoucí branku postarali v samotném závěru, což z hlediska branek nebylo vše. Téměř záhy si Werder vybojoval penaltu, díky které srovnal na konečných 2:2.
90+4'
90+3'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Davy Klaassen, přichází Michael Lang.
90+2'
Další z řady nákopů tentokráte skončil přesně na hlavě Grosse, který ho s vypětím všech sil poslal do zámezí. Frankfurt tak bude moci opět vhazovat.
90+1'
Werder právě vstřelil branku!
V krátkém časovém sledu máme opět vyrovnáno! K rozehrávce pokutového kopu se totiž postavil hostující MILOT RAŠICA, kterému se povedlo poslat míč přesně pod břevno, Rönnow byl naprosto bez šance na reakci.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
90'
Žlutou kartu dostává Makoto Hasebe (Eintracht Frankfurt).
90'
Jenomže je tu pokutový kop pro Werder!
88'
Frankfurt právě vstřelil branku!
Tak přeci jenom se domácí hráči dostávají do vedení! Do pokutového území přiletěl další centr, po kterém Pavlenka vyrazil míč pouze před sebe. Tam se zjevil domácí ANDRÉ SILVA, kterému se ve skluzu povedlo zasunout balón za ležícího českého brankáře. Brémy to budou mít nesmírně složité!
88'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, dočkáme se ještě nějaké branky? Oba celky na to budou mít ještě nastavený čas.
87'
V poslední době se hraje spíše jen přes pravou stranu, kde hýří aktivitou da Costa. Domácí zadák chtěl vybojovat rohový kop, bude z toho pouze další aut.
86'
Následovalo další autové vhazování, po kterém Rode zkoušel přihrát vedle stojícímu Kostićovi, jenomže do hry se zapojil také sudí. Bude se pokračovat z místa "činu".
84'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Leonardo Bittencourt, přichází Philipp Bargfrede.
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Dajči Kamada, přichází Mijat Gaćinović.
83'
Da Costa dokázal zalepit prudkou nahrávku od svého spoluhráče Kamady, který se posléze přesunul do útoku. Mezitím ale jeden z jeho spoluhráčů chyboval.
82'
Po delší době zajímavá akce ze strany Werderu. Domácí obrana si nepohlídala nesmírně šikovného Rašicu, jehož slabé zakončení bylo snadným soustem pro Rönnowa.
81'
Na opačné straně si své postavení nedokázal pohlídat Rašica, který se ihned po odkopu nacházel v jasném ofsajdu, což potvrdil také opakovaný záběr.
80'
Hodně prostoru měl kolem sebe střelec vyrovnávací branky Rode. Jeho další pokus zpoza pokutového území tentokráte zamířil do rukavic brankáře.
79'
Brémy po delší době podnikly zajímavý protiútok, jenomže Eggestein rychlý výpad naprosto zabrzdil. Mezitím se dokázala vrátit smečka domácích hráčů.
78'
Problémy měl také druhý krajní obránce, a sice da Costu, kterému ale míč neuskočil až za postranní lajnu. Místo toho jsme sledovali centr, který se stal kořistí Grosse.
77'
Dalekonosný nákop měl směřovat na dnes nesmírně aktivního Kostiće, který měl nečekané problémy s padajícím předmětem. Soupeř tak bude moci opět vhazovat.
76'
Razantní napomenutí obdržel domácí obránce Touré, kterému sudí odpustil kartónek žluté barvy. Na faulu to nic nemění, bylo to celkem daleko od branky domácích.
75'
Do tandemu přispěchal také obránce da Costa, který to zkoušel centrem pravou nohou, jenž našla pouze zkušeného Sahina. Eintracht se opět dostává k tlaku.
74'
Naopak si sudí všiml nedovoleného počínání v podání napadajícího Silvy, který to přehnal s důrazem. Po jeho souboji bylo pískáno proti brance Frankfurtu.
73'
Jenomže obránce Kostić to nevyřešil zrovna nejlépe, neboť svým vysokým centrem našel pouze rukavice brankáře Pavlenky, který rozehrál výhozem do strany.
72'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Josh Sargent, přichází Benjamin Goller.
71'
Rašica si teatrálním pádem na zem chtěl vybojovat další standardní situaci, avšak to se mu nakonec nepovedlo. Místo toho se domácí chystají do protiútoku.
70'
Nakonec budeme sledovat zajímavou standardku v podání Frannkfurtu. Chyboval totiž Veljković, který celou situaci hasil taháním za dres domácího Hintereggera.
69'
Nakonec jsme sledovali další střelecký pokus v podání domácích, který ale dokázal srazit na rohový kop obránce Gross. K rozehrávce se tak postavil Kamada.
64'
Sám na sebe to zkoušel vzít domácí Hasebe, který se prohnal kolem protihráče, jenomže ten druhý ho fauloval. Eintracht se nakonec rozhodl rozehrát po zemi.
63'
Avšak krátká konzultace s videorozhodčím ruku nepotvrdila. Frankfurt tak zahrával další rohový kop, krátce po centru se v ofsajdovém postavení zjevil Paciencia.
62'
Da Costa dokázal odcentrovat do pokutového území, kde hodně podezřelým zákrokem zakročil Sahin. Dost možná se jednalo o hraní horní končetinou.
61'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, druhý poločas opět nabízí velice zajímavou podívanou. Eintracht před malým momentem neuspěl z rohu.
60'
I tak mají domácí hráči stále více ze hry. Silvovi se navíc povedlo roztáhnout hru na volného Kostiće, jehož centr levou nohou skončil na zádech protihráče.
59'
Posléze si nedovoleným zákrokem pomohl jeden z domácích obránců, který byl v souboji s protihráčem příliš pozdě. Netrvalo dlouho a na zemi skončil také Rode.
58'
Míč se opět celým objemem dostal za postranní lajnu, z čehož pramenilo autové vhazování pro hostující celek. Gebre Selassie si tentokráte vybral Sahina.
57'
Téměř ihned po rozehrávce se balónu chopil Kostić, který nadějnou příležitost svého celku zbytečně uspěchal. Výsledkem byla nepovedená nabídka po zemi.
56'
V tuto chvíli je stav opět nerozhodný, což je pro nezaujatého fanouška dobře. Oba celky tak mají k vítězství zase stejně daleko, o to to bude zajímavější.
55'
Tak přeci jenom se domácím podařilo srovnat krok! Frankfurt totiž zahrával rohový kop z pravé strany, po kterém se za pokutovým územím velice sympaticky napřáhl SEBASTIAN RODE, jehož prudká rána pravým nártem zapadla přesně ke vzdálenější konstrukci branky.
55'
Paciencia dokázal velice chytře prodloužit na Kamadu, který z bezprostřední blízkosti přestřelil branku soupeře. Pavlenka by byl v opačném případě bez šance.
54'
Po dalekonosném odkopu se jako první dostal k míči domácí Kostić, kterému se povedlo odkopnout před napadajícím protihráčem. Bude z toho aut pro Brémy.
53'
Sudí se nakonec běžel podívat na video, které poodhalilo úplně jinou skutečnost. Paciencia se totiž nacházel v ofsajdu, penalta to tedy nemohla být.
52'
Frankfurt na nic nečekal a okamžitě se dostal zpět k pokutovému území. Tam se jeden z domácích poroučel k zemi, sudí ale penaltu nenařídil!
51'
Přihrávka do volného prostoru nakonec proletěla na da Costu, který ihne d centroval do pokutového území. Pavlenka vyrazil ke Kamadovi, který pálil vysoko nad.
50'
Nakonec to z velké vzdálenosti zkoušel Rašica, jehož střelecký pokus nebyl vůbec povedený. Míč sotva proletěl do zámezí, Rönnow tak nemusel zasahovat.
49'
U postranní lajny byl nakonec mnohem důraznější právě Paciencia, kterému se čistým způsobem podařilo přetlačit soupeře. Směrem dopředu ale uhánějí hosté.
48'
Pavlenka opět v akci! Tentokráte se v pokutovém území dostal k hlavičkovému pokusu Paciencia, jenomže jeho prudkou hlavičku Pavlenka vyrazil vedle sebe.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl hodně vyrovnanou podívanou, navíc jsme sledovali ofenzivní partii. Oba celky si nakonec vypracovaly několik velice slušných šancí, avšak prosadil se pouze Werder, který udeřil prostřednictvím rychlého protiútoku. To znamená, že Eintracht Frankfurt bude muset ve druhém dějství pořádně zabrat.
45+1'
45+1'
Nyní se do zajímavé pozice dostal domácí Silva, který si přehodil hrací předmět na levou nohu, což vedlo k zakončení zhruba tři metry nad horní konstrukci.
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
43'
Žlutou kartu dostává Milot Rašica (Werder Brémy).
43'
V posledních minutách se nám hodně přiostřilo. Sudí musel řešit další nedovolený zákrok, posléze se ale míče ujal napadající Sargent, který rovněž skončil na zemi.
42'
Brémy si vybojovaly standardní situaci z pravé strany, nicméně to je daleko od branky soupeře. Buď budeme sledovat centr, nebo rozehrávku nakrátko.
41'
Další taktický zákrok, který neunikl hlavním sudímu. Pavlenka ani tentokráte nezkoušel rozehrát po zemi, navíc po jeho odkopu se Werderu povedlo vybojovat aut.
40'
Žlutou kartu dostává Martin Hinteregger (Eintracht Frankfurt).
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
39'
Krátce po něm si Hinteregger pomohl v hlavičkovém souboji nedovoleným způsobem, což uviděl také hlavní sudí. Hostující Sargent je navíc značně otřesen.
38'
Tento střet se nakonec obešel bez kartónku, na první žlutou kartu tohoto zápasu tedy stále čekáme. Český brankář Pavlenka se již chystá k odkopu od branky.
37'
Až v tuto chvíli je pískáno. Hodně agresivním způsobem šel do souboje před pokutovým územím soupeře Sow, který zezadu tvrdě sestřelil právě Rašicu.
36'
Na vlastní polovině se dostal k míči Veljković, který ho prudkým nákopem poslal na opačnou polovinu. Jeho kolega Rašica ale nevybojoval standardní situaci.
31'
Frankfurt má ale problémy s mezihrou, což nyní mohl využít napadající Klaassen. Doposud jediný střelec se dostal k míči, který přeposlal na pravou stranu.
30'
Pavlenka si navíc vyzkoušel odkop od své branky, který poslal ke středovému kruhu. Tam se Eggestein dokázal zorientovat, následná kolmice byla nepřesná.
29'
Na úvodní branku tohoto zápasu jsme čekali skoro třetinu zápasu, avšak do vedení se dostal Werder. To znamenám, že domácí hráči budou muset zabrat.
28'
Tak přeci jenom tady máme úvodní branku zápasu! Nejprve v zakončení selhal Sargent, který trefil pouze vyběhnuvšího brankáře. Další dorážka skončila na břevně, posléze opět zasahoval domácí brankář Rönnow. Aby toho nebylo málo, tak dílo úspěšně zakončil DAVY KLAASSEN, který vypálil přesně pod břevno.
28'
Obrannou povinnost si dokázal splnit domácí Touré, který se dostal nejvýše do vzduchu. K odraženému míči se ale dostal Klaassen, který přihrál až na Pavlenku.
27'
Krátká kombinace Werderu nebyla vůbec dobrá. Naopak se málem zrodil rychlý protiútok, jenomže před Silvou se na poslední chvíli povedlo zakročit soupeři.
26'
Hrací předmět opět skončil pouze v zámezí, Kostićovi se nepodařilo ho odehrát včas. K němu se tak dostal český obránce Gebre Selassie, který si vybral Sahina.
25'
Kostić se před malým momentem dostal kolem protihráče, což vedlo k dalšímu pohotovému centru. Zakončující Silva ale svůj pokus směřoval doprostřed.
24'
Rönnow nepředvedl zrovna přesvědčivý odkop od své branky, ten totiž skončil na polovině jeho vlastního celku. Nic závratného se přeci jenom neudálo.
23'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, ve které jsme se žádné branky nedočkali. Nyní mají více ze hry hráči Eintrachtu, naopak soupeř je čím dal více pasivní.
22'
Aby toho nebylo málo, tak po dalším centru hlavou zakončoval zatím nevýrazný Silva, jenž minul branku. Pavlenka tentokráte nemusel vůbec zasahovat.
21'
Fantastický Pavlenka! Kamada si dokázal seběhnout před hostujícího brankáře, který střelu vyrazil i s přispěním brankové konstrukce.
17'
Kostić ideálně odcentroval do pokutového území, kde si nejvýše do vzduchu naskočil Paciencia. Jeho hlavička nakonec skončila pouze na horní síti.
16'
Brémy měly k dispozici standardní situaci ze zajímavé vzdálenosti od branky. Nakonec to na sebe vzal Eggestein, který našel pouze náruč brankáře.
15'
Da Costovi se autové vhazování nepovedlo dle představ, našel totiž hlavu jednoho z protihráčů. K šestnáctce tak postupoval Sargent, který narazil na Hasebeho.
14'
Hlavní sudí si všiml nedovoleného zákroku, o který se postaral domácí Hinteregger. Posléze se na zemi zjevil také Sargent, tentokráte se o faul nejednalo.
13'
O rozehrávku se tak staral domácí Touré, kterému se přeci jenom u postranní lajny povedlo najít volného da Costu, jenž pro změnu vybojoval autové vhazování.
12'
Rode hlavičkou dokázal poslat míč přesně na nohu Silvy, avšak ten měl příliš málo času na práci s kulatým nesmyslem. Bleskově ho ubránil Veljković.
11'
Centrovaná nabídka našla u zadní tyče Hintereggera, který se ještě pokoušel vrátit míč před branku, jenomže tam se nenacházel nikdo ze spoluhráčů.
10'
Zničehonic se do palebné pozice dostal domácí Kamada, jehož ránu na poslední chvíli přizvedl jeden z protihráčů. Na pořadu dne bude rohový kop.
9'
Frankfurt se bleskovým způsobem dostal na opačnou stranu, kde se Kostićovi povedlo odcentrovat přes protihráče, jenomže poté se povedlo zasáhnout Grossovi.
8'
První šance zápasu! Rönnow si neporozuměl se spoluhráčem, posléze dostal do ideální pozice nabito Eggestein, jehož technická rána skončila na tyči.
7'
Na jistotu se rozhodl zahrát hostující Veljković, který špičkou kopačky odvrátil míč zpět do zámezí. V úvodu utkání sledujeme celou řadu autových vhazování.
6'
Dalekonosný nákop se nakonec stal kořistí Sahina, který v tísni volil odkop pouze za postranní lajnu. To přinesl aut pro domácí, toho se ujal obránce Hinteregger.
5'
O autové vhazování se postaral Gebre Selassie, kterému jako první přispěchal na pomoc volný Klaassen, jenž posléze vyprodukoval zpětnou nahrávku.
4'
Na hrací plochu se omylem dostal také druhý míč, na což byl upozorněn hlavní sudí. Krátce poté to střelecky zkoušel Kostić, jehož rána minula branku soupeře.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu to centrem z levé strany zkoušel domácí Rode, který našel pouze nohu soupeře. Posléze na útočnou polovinu přešel Rašica.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hostující hráči, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Eintracht Frankfurt: Rönnow – D. da Costa, A. Touré, Hasebe, Hinteregger, Kostić – Sow, Rode, Kamada – Paciência, André Silva.
Náhradníci: Wiedwald – D. Abraham, Durm, G. Fernandes, Gaćinović, Chandler, Joveljić, Kohr, N'Dicka.

Werder Brémy: Pavlenka – Veljković, Şahin, Groß – Gebre Selassie, M. Eggestein, Klaassen, Friedl – Bittencourt, Rašica – Sargent.
Náhradníci: Kapino – Lang, Langkamp, C. Pizarro, Bargfrede, J. Eggestein, Ihorst, Goller.

Rozhodčí: Winkmann – Bandurski, Blos.
Werder Brémy

Na opačné straně stojí nevyzpytatelné Brémy, které si nepočínají zrovna přesvědčivým způsobem. Werderu totiž v tuto chvíli patří dvanáctá pozice, přičemž se mu podařilo nasbírat sympatických sedm bodů. Brémy si vytvořily nadějnou dvouzápasovou sérii bez ztráty bodů, avšak ta se hodně rychle zastavila. Nejprve byla k vidění vysoká porážka na domácí půdě proti Lipsku, které si připsalo vítězství poměrem 3:0. V minulém kole jsme sledovali vyrovnaný duel na hřišti dortmundské Borussie, přičemž tento zápas nakonec skončil nerozhodným výsledkem 2:2, což znamenalo dělbu bodů.
Eintracht Frankfurt

Fotbalisté Frankfurtu se po šesti kolech nacházejí na průběžné deváté pozici tabulky, což značí přesnou polovinu tabulky. Eintrachtu se doposud podařilo nasbírat deset bodů, nicméně svůj zápas sedmého kola má ještě k dobru. Frankfurt se v případě vítězství může vrátit do horní poloviny tabulky, dokonce tomu může být až šestá pozice. Domácí celek tohoto zápasu se nachází v hodně rozpačité formě, nicméně v posledních dvou duelech neucítil hořkost porážky. Nejprve se mu podařilo uhrát cennou remízu 2:2 proti Dortmundu, v minulém kole navíc zdolal nováčka soutěže Union Berlín výsledkem 2:1.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Německá Bundesliga má na programu zápasy prvního kola, my budeme společně sledovat souboj mezi Eintracht Frankfurt a Werder Brémy.