Bundesliga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Köln : Schalke - 29. února 2020   18:30

Köln
9' Bornauw (Kainz) • 39' J. Córdoba (Rexhbecaj) • 75' Nübel(vl.)
3:0
(2:0)
Köln
T. Horn – Ehizibue, Leistner, Bornauw, Schmitz – Schirí, Hector – Kainz (85. Thielmann), Rexhbecaj, Jakobs (76. Drexler) – J. Córdoba (80. Modeste).
Krahl – Drexler, Höger, Meré, Modeste, Risse, Schindler, Terodde, Thielmann.
Gräfe – Foltyn, Sinn
RheinEnergieStadion (Kolín nad Rýnem)
Schalke
Nübel – Kenny, Kabak (29. Todibo), Nastasić, Oczipka – McKennie, Boujellab (74. Kutucu), Schöpf – Harít – Gregoritsch (59. Burgstaller), Raman.
Schubert – Becker, Burgstaller, Kutucu, Matondo, Mercan, Todibo.

On-line přenos je u konce. Děkujeme vám za pozornost a přejeme hezký večer.
Kolín uhrál další přesvědčivý výsledek. Po Freiburgu (4:0) a Hertě (5:0) zničil třemi góly trápící se Schalke. Na vítězství domácího klubu se podíleli Bornauw, Córdoba a kuriózním vlastňákem i gólman Nübel. Poražené Schalke nedokázalo skórovat ve třetím utkání v řadě a reálně mu hrozí, že po víkendovém kole opustí pohárové pozice.
Držení míče: 39% : 61%.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 3:5. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 8:0. Fauly: 7:8.
90'
89'
Na druhé straně si pro dlouhý pas běžel Raman (Schalke). Jak se záhy ukázalo, zbytečně.
87'
S přihrávkou do vápna otálel Rexhbecaj (Kolín nad Rýnem) tak dlouho, až se žádná neuskutečnila.
85'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Florian Kainz, přichází Jan Thielmann.
83'
Drexler (Kolín nad Rýnem) uvízl v ofsajdu.
80'
Guido Burgstaller (Schalke) pyká za podražení Kainze.
80'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Jhon Córdoba, přichází Anthony Modeste.
78'
Střídání připravují také hosté. U postranní čáry už netrpělivě přešlapává Modeste.
76'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Ismail Jakobs, přichází Dominick Drexler.
76'
Statistika držení míče: 42% : 58%.
75'
Kolín nad Rýnem právě vstřelil branku!
Alexander Nübel předvedl nevídaný kiks, po kterém je všem pro smích! Jednoduchou střelu z úhlu od Kainze už měl ve své moci, jenže z chyceného míče udělal horkou bramboru a tu si pustil mezi nohama za svá záda. Školáckou chybu se ještě honem snažil napravit, balon ale zastavil až za brankovou čárou.
74'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Nassim Boujellab, přichází Ahmed Kutucu.
71'
Kolínský brankář s rozehrávkou vůbec nespěchá.
70'
Po dvou faulech hosté konečně zaútočili. V palebné pozici se objevil McKennie a samozřejmě toho využil. Horn však s jeho střelou neměl starosti.
68'
A protože tvrdě zahrál také Todibo (Schalke), musel hlavní rozhodčí opět přerušit hru. Tentokrát už ale žlutý kartonek ponechal v kapse.
67'
Alessandro Schöpf (Schalke) v souboji o míč udeřil Rexhbecaje loktem do tváře a trest na sebe nenechal dlouho čekat.
65'
Kenny (Schalke) odvedl dobrou práci při zblokování Jakobsovy střely z otočky.
63'
Píská se až poté, co Córdoba (Kolín nad Rýnem) při pressingu odhodil Nastasiće jako kus hadru.
62'
Kainz (Kolín nad Rýnem) po kontaktu s protihráčem padá v pokutovém území! Co na to rozhodčí? Nic.
61'
60'
Leistner (Kolín nad Rýnem) po centru ze strany vysokou volejí překopnul břevno.
59'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Guido Burgstaller.
58'
Je to tak. Po ztrátě míče uprostřed hřiště ale vznikl brejk, při kterém Boujellab (Schalke) účelně zahrál rukou. Upřímně se divím, že není napomenut kartou.
57'
Při souboji u postranní čáry se míč zatoulal do zámezí. Zpět do hry by ho měli uvést hosté.
56'
Ukázkovou práci předvedla také defenziva Schalke, když odvrátila centrovaný míč.
55'
Sám na vlastní pěst pronikal obranou Gregoritsch (Schalke). Prvnímu soupeři se ještě vyhnul, tomu druhému už však nikoliv.
53'
Ale ne, Kainzovi se nízký kop vůbec nepovedl. Domácí po něm okolí šestnáctky zcela vyklidili.
52'
Domácí roztáhli hru doleva, odkud odcentroval Jakobs. Po hlavičce obránce následuje roh.
51'
A další přerušení kvůli nedovolenému zákroku. Tentokrát byl provinilcem Todibo (Schalke).
50'
Útočný faul. Spáchal ho McKennie (Schalke).
48'
Nakrátko rozehraný rohový kop paseku nenadělal. Domácí pak balon snadno odkopli.
47'
Roh pro Schalke.
46'
Začátek druhého dějství se opozdí. Domácí fanoušci totiž na protest roztáhli urážlivý transparent.
Ačkoliv hosté častěji drželi míč, šance si neměli z čeho vytvářet. Většina jejich střel totiž mířila mimo a Tima Horna vlastně ohrozila pouze jediná. To by se mělo po přestávce zlepšit.
Mezi Kolínem a Schalke je po prvním poločase dvoubrankový rozdíl. Z něj má radost domácí tým, za který skórovali Bornauw (9. min.) a Córdoba (39. min.)
Držení míče: 44% : 56%.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 1:3. Rohy: 3:0. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 3:2.
45+3'
45+2'
Před odchodem do kabin stihl zahrozit Raman (Kolín nad Rýnem)! Jeho bomba sestrojená na levé straně vápna Nübelem pořádně otřásla.
45'
Po časomíře pokukující hráči už vědí, že je čeká tříminutové nastavení.
44'
Nyní už se hraje v okolí středového kruhu.
42'
A svou kombinaci také zakončili. Jednu zblokovanou střelu ovšem vystřídala druhá.
41'
Hosté si přihrávají na kolínském území.
39'
Vydařený brejk posunul domácí tým do dvougólového vedení! Na pravé straně dostal prostor JHON CÓRDOBA, který v pádu prostřelil vyběhnuvšího Horna.
38'
Jhon Córdoba (Kolín nad Rýnem) dostal žlutou kartu.
36'
Kombinační souhra je dostala na levý okraj hřiště, kde Schöpf nedokázal obehrát Schmitze.
34'
Hosté raději uklidňují hru.
33'
Po zisku míče ve středu hřiště zakončili domácí rychlou akci. Córdoba při snaze vystřihnout nůžky promáchl, ale za ním postavený Rexhbecaj to zkusil hlavou. Nübel stál naštěstí pro Schalke na správném místě.
31'
Statistika držení míče: 45% : 55%.
29'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Ozan Kabak, přichází Jean-Clair Todibo.
28'
Komplikace pro Schalke! Stoper Kabak pověstným mlýnkem ukazuje, že bude muset střídat.
27'
Rexhbecaj (Kolín nad Rýnem) při snaze zvýšit náskok hlavičkoval přímo do středu brány. Nübel si tak připsal jednoduchý zákrok.
25'
Penalta? Domácí se jí dožadovali po Oczipkově ataku na Ehizibueho. Manuel Gräfe měl ale jiný názor a s klidem nechal pokračovat ve hře.
22'
Ne však na dlouho, protože jejich rozehrávku úspěšně napadl Córdoba (Kolín nad Rýnem).
21'
Rexhbecaj tam v hlavičkovém souboji fauloval Schöpfa a to znamená, že hrát mohou hosté.
20'
Po dvou nepřesných střelách na obou stranách se hra přestěhovala doprostřed hřiště.
18'
Přesnou mušku neměl ani Schirí (Kolín nad Rýnem), ten se do míče opřel ze střední vzdálenosti.
16'
Statistika držení míče: 40% : 60%.
14'
Na opačné straně střílel z hranice šestnácky Harit (Schalke). Z hlubokého záklonu mířil vysoko nad.
13'
Ofsajd a v něm Hector (Kolín nad Rýnem).
11'
O navýšení skóre usilující Rexhbecaj (Kolín nad Rýnem) trefil pouze před sebou postaveného obránce.
9'
Z neuznané branky se Kozlové rychle otrkali! Kainz trestňákem od levého okraje vápna oslovil SEBASTIAANA BORNAUWA a ten hlavou už doopravdy otevřel skóre. Míč nasměroval na zadní tyč, kterou by v případě nepřesné střely uzavřel nepokrytý Schirí.
7'
Domácí vstřelili neregulérní gól! Ten neplatí kvůli ofsajdu hráče, který při střele proběhl před brankářem.
6'
A v pokračující akci si Córdoba (Kolín nad Rýnem) nepohlídal ofsajdovou linii.
5'
Po něm vyskočil nejvýše Nastasić (Schalke), který odhlavičkoval míč do bezpečí.
4'
Útok domácích zastavil pro změnu faul. A protože Kainzovu ránu z nařízené standardky tečovala zeď mimo bránu, bude následovat rohový kop.
3'
Ten založil Boujellab (Schalke). Rozběhl se středem hřiště, kde narazil na Rexhbecaje.
2'
Fotbalisté Schalke zatím kombinují na svém území trpělivě a vyčkávají na správnou příležitost k útoku.
1'
Balon rozpohybovali hosté.
1'
Manuel Gräfe už vede hráče na hřiště.

1. FC Kolín nad Rýnem: T. Horn – Ehizibue, Leistner, Bornauw, Schmitz – Schirí, Hector – Kainz, Rexhbecaj, Jakobs – J. Córdoba.
Náhradníci: Krahl – Drexler, Höger, Meré, Modeste, Risse, Schindler, Terodde, Thielmann.

FC Schalke 04: Nübel – Kenny, Kabak, Nastasić, Oczipka – McKennie, Boujellab, Schöpf – Harít – Gregoritsch, Raman.
Náhradníci: Schubert – Becker, Burgstaller, Kutucu, Matondo, Mercan, Todibo.

Rozhodčí: Gräfe – Foltyn, Sinn.
Fotbalisté obou celků se v tuto chvíli rozcvičují.
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou co nejsrdečněji přivítat u sledování textového on-line přenosu z utkání 24. kola Bundesligy mezi Kolínem nad Rýnem a Schalke 04.
Podzimní duel

Schalke 04 – Kolín nad Rýnem 1:1 (0:0)
Góly:
72. Serdar – 90+1. Hector.

Držení míče: 55% : 45%.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 8:3. Rohy: 7:10. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 15:15.

1. FC Kolín nad Rýnem

O záchranu hrající Kolín nad Rýnem je na tom výkonnostně lépe. Vestfálský tým po zimní pauze pravidelně střídá výhry s prohrami (3-0-2), díky čemuž se vzdálil baráži na šest bodů. Obě porážky se přitom očekávaly – v Dortmundu 1:5 a doma s Bayernem 1:4. Naopak překvapivé bylo vítězství 3:1 nad Wolfsburgem i debakly uštědřené Freiburgu a Hertě. Na svém hřišti vyhráli Kozlové 4:0 a v hlavním městě dali dokonce o jedem gól víc. I proto většina sázkařů věří právě jim.

FC Schalke 04

Klub z Gelsenkirchenu se vinou ztráty formy tak tak drží mezi nejlepší šestkou. A pokud po pěti zápasech bez výhry (0-3-2) konečně nezabere, může pohárovou příčku už v tomto kole opustit. Alarmující jsou nejen shodné debakly 0:5 na Bayernu a naposledy doma s Lipskem, ale také remízy s týmy ohroženými sestupem – Herthou, Paderbornem a Mohučí. Děravá obrana s neproduktivním útokem při nich vytvořila hrozivě vypadající skóre 1:11.
Sobotní program 24. kola Bundesligy uzavře zápas mezi Kolínem nad Rýnem a Schalke 04.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.