Bundesliga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lipsko : Union Berlin - 18. ledna 2020   18:30

Lipsko
51' Werner  • 57' Sabitzer  • 83' Werner (Sabitzer)
3:1
(0:1)
Union Berlin
10' Bülter  (Andersson)
Lipsko
Gulácsi – Mukiele, Klostermann, Upamecano, Halstenberg – Laimer, Adams (86. Ilsanker) – Sabitzer (C), Nkunku (79. Haidara) – Schick (68. Y. Poulsen), Werner.
Bastian Dankert – René Rohde, Markus Häcker
Red Bull Arena, Lipsko
Gikiewicz – Friedrich (C), Subotić, Parensen (82. Polter) – Ryerson, Andrich, Gentner, Lenz – Ingvartsen (72. Malli), Bülter – Andersson (75. Ujah).
Busk Jensen – Flecker, Becker, Hübner, Kroos, Polter, Ujah, Reichel, Malli.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 5:5. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 6:18.
Je konec. Lipsko zvítězilo v domácím prostředí nad Unionem Berlín 3:1. Už v 10. minutě se po chybě v domácí obraně dostali hosté do velké šance, kterou proměnil Marius Bülter. Ve 24. minutě mohl srovnat Schick, ale neprostřelil brankáře. Ve 40. minutě přišla další velká šance, ale Klostermannův pokus vytěsnil z brány jeho spoluhráč.
Do druhého poločasu ale Lipsko vstoupilo velice aktivně a v 51. minutě srovnal Werner. O šest minut později už domácí celek vedl, když se trefil Sabitzer. A v 83. minutě si připsal dvacátý gól v lize tuto sezónu Werner.
90+4'
90+2'
Lipsko získalo autové vhazování na své polovině a čas běží.
90'
Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.
89'
Amadou Haidara navíc viděl od sudího kartu žluté barvy.
88'
Domácí drží míč na své polovině. Posléze Gulácsi poslal odkop, po kterém ale přišel faul Lipska.
86'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Tyler Adams, přichází Stefan Ilsanker.
85'
Nyní se dopředu dostali hosté, ale následná střela skončila vedle brány soupeře.
83'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! Marcel Sabitzer poslal centr z pravé strany do vápna, který propadl až na zadní tyč k TIMO WERNEROVI a ten po zpracování vypálil přesně k pravé tyči a připsal si dvacátý gól v lize tuto sezónu. Asistence: Marcel Sabitzer.
82'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Michael Parensen, přichází Sebastian Polter.
80'
Michael Parensen uviděl za svůj nedovolený zákrok žlutou kartu a Lipsko tak bude i nadále u balónu.
79'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Christopher Nkunku, přichází Amadou Haidara.
77'
Nyní musel Rafał Gikiewicz čelit další střele domácího hráče, ale opět si s ní poradil.
76'
Poulsen, který vystřídal českého útočníka Patrika Schicka se procpal ke střele, ale ta byla zblokována.
75'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Sebastian Andersson, přichází Anthony Ujah.
74'
Lipsko se snaží vstřelit třetí branku, která by jim zajistila jasnou výhru, ale Union se brání a můžeme se těšit na dramatický konec.
72'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Marcus Ingvartsen, přichází Yunus Malli.
71'
Ovšem po rohu se do protiútoku dostali domácí a Ryerson tak musel zatáhnout za ruční brzdu a uviděl žlutou kartu za svůj faul.
70'
Do dobré šance se dostal Union, ale nakonec byla střela hostujícího hráče zblokována a následuje rohový kop.
68'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Patrik Schick, přichází Yussuf Poulsen.
67'
Opět míč končí v zámezí a následuje tak autové vhazování pro domácí celek.
65'
Nordi Mukiele centroval míč z pravé strany, ale nakonec Lipsko o něj přišlo a hostující brankář má opět odkop od brány.
63'
Domácí nyní hrají ve velké pohodě a drží balón opět na svých kopačkách.
62'
Union se sice dostal do vápna soupeře, ale následná střela byla zblokována a Gulásci nemusel zasahovat.
60'
Sebastian Andersson neskousnul, že jej Dayot Upamecano odebral o míč a tak jej nakopl a uviděl od sudího žlutou kartu.
57'
Domácí během šesti minut otáčejí vývoj tohoto utkání a jako favorit jdou do vedení 2:1! Po centru z rohového kopu se míč poodrážel ve vápně, kde pohotově zakončil MARCEL SABITZER. Gólman Rafał Gikiewicz si sice na balón sáhl, ale ten mu prošel mezi prsty až do brány.
56'
Timo Werner se ocitl v další šanci, ale jeho pokus skvěle zlikvidoval Rafał Gikiewicz!
55'
Lipsko získalo autové vhazování na polovině soupeře, ale s útokem nikam nespěchají a raději si chtějí Berlín pomalu rozebrat.
54'
Timo Werner je při chuti a už to vypadalo, že se dostane do dalšího zakončení, ale obránce Unionu nakonec dobře zasáhl.
53'
Opět se dopředu dostal domácí celek, ale nynější střela skončila vedle hostující svatyně.
51'
Je srovnáno na 1:1! Nákop Lipska hostující hráč vyrazil nechtěně k TIMU WERNEROVI, jehož halfvolej vyslala pumelici do levé šibenice a potvrdila, že tohle je obrovská kvalita.
50'
Ale tentokrát se standardní situace domácím hodně nepovedla a dopředu se valila lavina v černých dresech, ovšem nakonec byl útok Unionu pozastaven.
49'
Tentokrát ale Lipsko získalo rohový kop z pravé strany a může tak srovnat stav utkání.
48'
A opět nákop z nohy domácího hráče končí bezpečně v moci brankáře Rafała Gikiewicze.
47'
Lipsko vstoupilo do druhého poločasu velice aktivně, ale centr z pravé strany nic nepřinesl.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:31.
První poločas je u svého konce a Union Berlín překvapivě vede nad Lipskem 1:0. Už v 10. minutě se po chybě v domácí obraně dostali hosté do velké šance, kterou proměnil Marius Bülter. Ve 24. minutě mohl srovnat Schick, ale neprostřelil brankáře. Ve 40. minutě přišla další velká šance, ale Klostermannův pokus vytěsnil z brány jeho spoluhráč.
45'
44'
Nordi Mukiele se nyní dostal do šance, ale jeho pokus skončil těsně vedle levé tyče!
43'
Opět šla útočná akce Lipska po pravé straně, ale přízemní centr Nordiho Mukieleho nikoho nenašel a následuje opět jen odkop od brány Unionu.
41'
A tentokrát to byl Timo Werner, který si sběhl za obranu na nákop, ale svou hlavičku poslal pouze do gólmana Rafała Gikiewicze.
40'
Tentokrát už Lipsko bylo velice blízko k vyrovnání, ale Lukas Klostermann metr před brankovou čárou nastřelil svého spoluhráče, který se přimotal do souboje!
39'
Patrik Schick si naskočil na přední tyči, ale nakonec nezakončil, protože balón odhlavičkoval obránce soupeře.
38'
Tentokrát Red Bull získal rohový kop z pravé strany, který může být hodně nebezpečný.
37'
Balón už se dostal do zámezí a Lipsko získalo na polovině soupeře autové vhazování.
36'
Nakonec z toho byla přímá střela, která ale rozhodně neměla gólové parametry, jelikož letěla někde do horních řad tribuny za bránou Unionu.
35'
Patrik Schick byl zfaulován Christianem Gentnerem a Lipsko tak získalo standardní situaci, ze které by možná mohl padnout gól.
34'
Posléze to Lipsko zkoušelo nákopem za obranu, ale tam byl připraven Neven Subotić, který dostal balón ze svého vápna a zachoval se tak jako pravý stoper.
33'
Domácí celek získal autové vhazování na polovině soupeře, ale bohužel nám toho zápas momentálně moc nepřináší.
31'
Nebezpečný centr z pravé strany přiletěl do vápna domácího celku, ale nakonec pomezní rozhodčí zvedl praporek na znamení ofsajdu.
30'
Půl hodina hry je u svého konce a Lipsko stále prohrává v domácím prostředí s Unionem Berlín 0:1.
28'
Pro změnu to Red Bull zkusil z pravé strany, ale centr končí bezpečně v moci brankáře Rafała Gikiewicze.
27'
Union je zatažený a čeká především na soupeře co vymyslí, ovšem Lipsku se toho zatím moc nepodařilo vymyslet.
26'
Domácí hráči nyní vybojovali balón na své polovině, ale do nějakého protiútoku se nakonec nerozhodli jít.
25'
Posléze byl ještě jeden hráč z řad Unionu Berlína ošetřován, ale vypadá to, že bude moct pokračovat v dnešním střetnutí.
24'
Málem se mohli čeští fanoušci radovat, protože se do velké šance dostal Patrik Schick, ale jeho přízemní střela slabší pravačkou skončila na zákroku Gikiewicze!
23'
Opět velké nepřesnosti v rozehrávce Lipska, pro které tento zápas nezačal dvakrát nejlíp.
22'
Standardní situace ale nepřinesla nic velkého a posléze se do protiútoku vrhl Patrik Schick, ale bývalý hráč Borussie Dortmund Neven Subotić si s ním poradil.
21'
Hráč domácího celku se dopustil faulu na své polovině a Union Berlín tak má k dispozici volný kop.
19'
Lipsko kombinuje ve středu hrací plochy, ale zatím můžeme vidět spíše nepřesné přihrávky, které nikam moc nevedou.
18'
Po exekuci rohového kopu se ke skákavému míči dostal Nordi Mukiele, ale jeho pokus z otočky letěl jen nad bránu Unionu.
17'
Timo Werner byl nyní pochválen, jelikož získal pro domácí celek rohový kop z pravé strany a to je šance na srovnání.
16'
Následně měl Red Bull možnost standardní situace, po které Patrik Schick bojoval ve vápně o míč, ale obrana soupeře jej dostala do bezpečí.
15'
No a opět musel zasahovat Péter Gulácsi proti tečované střele hostujícího hráče, se kterou si poradil.
14'
Berlín se dostal dopředu a získal autové vhazování na polovině svého soupeře.
12'
Lipsko chce rychle odpovědět, ale tentokrát přišel jen nedovolený zákrok Marcela Halstenberga a u balónu tak bude Union.
11'
Na stadionu je také trenér německé reprezentace Joachim Löw, který je rovněž překvapen vývojem utkání.
10'
Union Berlin právě vstřelil branku!
Tak tohle je šok, jelikož hosté otevírají gólový účet tohoto utkání! Po chybě v rozehrávce Lipska se k míči dostal Andersson, který soupeři nasadil jesle a posunul balón do velké tutovky MARIUSOVI BÜLTEROVI, který si poradil a z první zakončil k levé tyči. Asistence: Sebastian Andersson.
8'
Ovšem nakonec z toho nebylo nic nebezpečného, ale Lipsko zůstává u míče po faulu Ryersona.
7'
Domácí celek získal autové vhazování na polovině soupeře a může tak něco vymyslet.
5'
Hra je momentálně přerušená, jelikož domácí hráč zůstal ležet na trávníku, ale vypadá to, že bude v pořádku a bude tak moct pokračovat.
4'
Lipsko je v dnešním utkání velkým a jasným favoritem a jde to vidět už od začátku utkání, kdy se snaží dostat dopředu co nejrychleji.
3'
Timo Werner se z levé strany dostal do vápna, ale jeho následná přihrávka byla zblokována.
2'
Hosté se dostali dopředu, ale nakonec z toho nebylo nic nebezpečného a Péter Gulácsi má odkop od své svatyně.
1'

RB Lipsko: Gulácsi – Mukiele, Klostermann, Upamecano, Halstenberg – Laimer, Adams – Sabitzer (C), Nkunku – Schick, Werner.
Náhradníci: Mvogo – Ampadu, Haidara, Ilsanker, Hartmann, Lookman, Krauss, Y. Poulsen, H. Wolf.

1. FC Union Berlín: Gikiewicz – Friedrich (C), Subotić, Parensen – Ryerson, Andrich, Gentner, Lenz – Ingvartsen, Bülter – Andersson.
Náhradníci: Busk Jensen – Flecker, Becker, Hübner, Kroos, Polter, Ujah, Reichel, Malli.

Rozhodčí: Bastian Dankert – René Rohde, Markus Häcker.
1. FC Union Berlín:

Union Berlín se aktuálně nachází na 10. pozici se 23 body a skóre 28:31. V posledním zápase zavítal Union na stadion Düsseldorfu. Před 45 490 diváky poslal domácí celek do vedení ve 38. minutě Hennings. Ve 48. minutě se sice podařilo srovnat Parensenovi, ale v 90. minutě rozhodl o výhře Düsseldorfu 2:1 Thommy. Nejlepším střelcem je s 8 góly Andersson.
RB Lipsko:

Lipsko momentálně najdeme na samé špici tabulky Německé Bundesligy se 37 body a skóre 48:20. V posledním zápase přivítal na své půdě před 40 562 diváky Augsburg. Do vedení šli ovšem hosté a to už v 8. minutě, jelikož se trefil Niederlechner. Do poločasu už branka nepadla a Augsburg vedl 1:0. Ovšem v 68. minutě srovnal Laimer, v 79. minutě se prosadil český útočník Schick a vše pojistil v 89. minutě Poulsen. Lipsko tak vyhrálo 3:1. Nejlepším střelcem je s 18 góly Werner.
V 18. kole se proti sobě utkají týmy RB Lipsko a 1. FC Union Berlín. Naposled se spolu tato mužstva utkala v srpnu na půdě Unionu, kde ale Lipsko zvítězilo naprosto jasně 4:0. Dnes se navíc bude bojovat v Red Bull Aréně v Lipsku. Tento stadion nabídne kapacitu pro 41 939 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Bastian Dankert a jeho asistenti René Rohde a Markus Häcker. Úvodní výkop je naplánován na 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.