Bundesliga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Paderborn : Bayern - 28. září 2019   15:30

Paderborn
68' Pröger (Dräger) • 84' Collins
2:3
(0:1)
Bayern
15' Gnabry  (Coutinho) • 55' Coutinho  (Gnabry) • 79' Lewandowski  (Süle)
Paderborn
J. Huth – Dräger, Kilian, Hünemeier (C), Collins – Vasiliadis, Gjasula (84. Shelton) – Antwi-Adjei, Zolinski (62. Pröger), Cauly (73. Ritter) – Michel.
Zingerle – Holtmann, Jans, Pröger, Mamba, Sabiri, Strohdiek, Shelton, Ritter.
Zwayer – Schiffner, Foltyn
Benteler-Arena
Bayern
Neuer (C) – Pavard, Süle, J. Boateng, Lucas Hernández (46. A. Davies) – Kimmich, Th. Alcântara (46. Javi Martínez) – Gnabry, Coutinho, Coman – Lewandowski (80. T. Müller).
Ulreich – Cuisance, Alaba, Tolisso, Javi Martínez, T. Müller, A. Davies.

Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 0:8. Rohy: 11:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 6:6.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Bayernu, který svého soupeře porazil poměrem 3:2. Mnichovský celek se krátce po změně stran dostal do dvoubrankového vedení, což vypadalo na poklidný konec zápasu. Najednou domácí snížili na rozdíl jediné branky, avšak Bayern si vzal dvoubrankové vedení zpět. Aby toho nebylo málo, tak nováček soutěže v posledních minutách pořádně zlobil, jenomže další kontaktní branka vyrovnání nepřinesla.
90+3'
90+3'
Žlutou kartu dostává Sebastian Vasiliadis (SC Paderborn 07).
90+2'
Další dalekonosný nákop se pro změnu snesl na hlavu Kiliana, který poslal míč na opačnou stranu, kde Coutinho celkem zbytečně přišel v souboji o balón.
90+1'
Definitivní tečku za dnešním utkáním mohl udělat Gnabry, který zakončoval uvnitř pokutového území, jenomže Huth s přízemním zakončením počítal.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, ještě můžeme počítat s nastaveným časem. Očekávat se dají čtyři minutky.
88'
Autového vhazování se ujal domácí Drager, jenomže hlavní sudí ukázal opačným směrem. Pavard tak nikam nespěchal, posléze ale zvolil nahrávku na Comana.
87'
Paderborn se pokoušel zaútočit přes pravou stranu, kde na malý moment chyboval Coman. Francouzký křídelník vybojoval míč zpět, jenomže poté o něj zase přišel.
85'
Vzdušná nabídka i tentokráte směřovala do přehuštěného prostoru, kde se dokázal prosadit Martínez. I tak si domácí vyzkouší další roh, jako poslední se balónu dotkl Muller.
84'
Střídání v týmu SC Paderborn 07: ze hřiště odchází Klaus Gjasula, přichází Khiry Shelton.
84'
Paderborn právě vstřelil branku!
Tak to byla fantazie, domácím opět chybí jedna branka! Paderborn totiž zahrával v krátkém časovém sledu hned dva rohové kopy, po tom druhém se za pokutovým územím dostal k prudkému projektilu obránce JAMILU COLLINS, jehož ránu Neuer vůbec neviděl. Výsledkem je míč v síti, Bayern tak musí opět zabrat.
83'
Přenesení hry se Dragerovi přeci jenom podařilo udržet na hřišti, což Daviese hodně zaskočilo. Hostující talent špičkou kopačky zasáhl, následovat bude roh.
80'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Robert Lewandowski, přichází Thomas Müller.
79'
Bayern právě vstřelil branku!
Jenomže zničehonic tady máme třetí branku hostujícího celku, který se pořádně uklidnil! Opět jsme sledovali celkem nenápadnou kombinaci, přičemž nahrávka z kopačky Süleho našla naběhnuvšího ROBERTA LEWANDOWSKIHO, který uháněl sám na brankáře. Polský kanonýr bezpečně přehodil vyběhnuvšího Hutha.
79'
Souza se na poslední chvíli hnul opačným směrem, přihrávku tak dokázal vystihnout dobře postavený Kimmich, který okamžitě zavezl balón na opačnou stranu.
79'
Na druhé straně si Neuer připsal další zákrok. Antwi-Adjej si hodil míč na pravou nohu, načež zhruba ze třiceti metrů pálil pouze doprostřed hostující svatyně.
78'
Nyní zas tak moc nechybělo. Coutinho přehodil brankáře, přičemž hrací předmět padal do malého vápna, kam jako první přispěchal domácí zadák Kilian.
78'
Gjasula vyvezl míč daleko na opačnou stranu hrací plochy, kde do kombinace zapojil také vedle stojícího Collinse. Jeho přenesení hry směřovalo na Dragera.
77'
Do šestnáctky se přeci jenom protlačil aktivní Michel, kterému se nepodařilo propasírovat nahrávku až do malého vápna. Paderborn bude moci vyzkoušet další rohový kop.
76'
Najednou jsme sledovali rychlou protiakci v podání domácích hráčů, avšak finální nahrávka z kopačky Collinse nebyla dobrá. Ven z branky tak musel Neuer.
75'
Coutinho se s míčem prodral do pokutového území, kde měl příliš málo času na zakončení. Brazilec to nakonec zkoušel levou nohou, což přečetl Kilian.
74'
Do kombinace se navíc zapojil také brankář Neuer, kterému se na pravém křídle podařilo najít zcela osamoceného spoluhráče. Bayern to zkouší postupnou kombinací.
73'
Střídání v týmu SC Paderborn 07: ze hřiště odchází Cauly, přichází Marlon Ritter.
72'
Obrannou povinnost si před malým momentem splnil obránce Pavard, který za sebe nepustil další pokus o nahrávku. Následuje kombinace hráčů Bayernu Mnichov.
71'
Vypadalo to na rohový kop pro domácí, jenomže těsně před brankovou čárou se podařilo odehrát balón Boatengovi, který navíc na druhé polovině našel Comana.
70'
Najednou tu máme pořádnou zápletku, která je pro dobro zápasu jedině dobře. Paderborn má po kontaktní brance více ze hry, Bayern se strachuje o své vedení.
68'
Ono to bude přeci jenom ještě hodně zajímavé! Celkem poklidná pasáž hry nakonec přinesla centrovanou nabídku z pravé strany, která v pokutovém území našla KAIE PRÖGERA. Tomu odskok míče vyhovoval natolik dobře, že se do něj opřel pravou nohou, čímž pokořil zatím dobře chytajícího Neuera.
64'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry. I nadále sledujeme celkem vyrovnanou podívanou, avšak směrem dopředu je nebezpečnější Bayern, který vede o dvě branky.
63'
Dlouhý pas byl tak dlouho signalizován, což hrálo do karet Gjasulovi. Domácí středopolař zasahoval před rychlonohým Gnabrym, Dragerovu nabídku ale odklízel Martínez.
62'
Střídání v týmu SC Paderborn 07: ze hřiště odchází Ben Zolinski, přichází Kai Pröger.
61'
Collins tak na nic nečekal, naopak okamžitě sebral balón a postaral se o provedení autového vhazování. Krátce po něm nebezpečně centroval obránce Drager.
60'
Domácím hráčům nevyšel ani další přechod mezi obranu soupeře, tentokráte úmysl Zolińskiho hravě přečetl Boateng, který okamžitě odkopl hrací předmět.
59'
Davies se na levém křídle dostal ke spolupráci s Kimmichem, který se dostal do nepříjemného obležení protihráčů, avšak přeci jenom přihrál velice přesně.
58'
Už to vypadalo, že by do pokutového území Bayernu přeci jenom přiletěl centr, avšak nakonec včas zakročil Pavard. Až posléze se o vzdušnou nabídku postaral Michel.
57'
Téměř ihned po rozehrávce jsme sledovali zpětnou nahrávku až na brankáře Hutha, který pro změnu konstruktivně roztáhl hru na volného obránce Collinse.
56'
Na druhou branku jsme čekali něco málo přes padesát minut hry, s domácím celkem to nevypadá moc dobře. Paderborn bude muset dotahovat manko.
55'
Fantastická kombinace Bayernu končí druhou brankou! Mnichovský celek rozjel kombinaci za pokutovým územím, kde se k senzační kolmici dostal Kimmich, který uvnitř šestnáctky našel Gnabryho. Ten z jedničky předkládal před prázdnou branku PHILIPPEMU COUTINHOVI, který měl snadnou práci.
55'
Martínezovi se podařilo načasovat nahrávku na Lewandowskiho, který si uvnitř pokutového území hodil míč na pravou nohu, avšak centr se mu moc nepovedl.
54'
U postranní lajny to na jedničku zvládl aktivně hrající Drager, který navíc v tísni vyprodukoval velice pohlednou kolmici na Michela, před kterým zasahoval Neuer.
53'
Výsledkem byl zisk rohového kopu. Odpovědnost na sebe vzal Coutinho, jehož nadýchaný bochánek směřoval ke dvojici spoluhráčů, která se nedokázala prosadit.
52'
Až v tuto chvíli se mnichovskému celku podařilo usadit na útočné polovině. Boateng to okamžitě zkoušel dlouhým pasem na Lewandowskiho, který ustál souboj s protihráčem.
51'
Z pravé strany se o autové vhazování postaral Collins, který si pro spolupráci vybral naběhnuvšího Antwiho, jehož další nahrávku dokázal vystihnout Kimmich.
50'
Nováček soutěže si připsal další rohový kop, nicméně ani tentokráte nemusel Neuer zasahovat. K odraženému míči se dostal Gjasula, který vyprodukoval zpětnou nahrávku.
49'
Posléze se ve vzdušném souboji prosadil také střídající Martínez, od jehož hlavy se balón odrazil ven z hrací plochy. Drager si tak vyzkouší autové vhazování.
48'
Hned v úvodu druhého poločas jsme sledovali rohový kop v podání Paderbornu. Michel nebezpečně stáčel míč do malého vápna, kde se nacházel soupeř.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Lucas Hernández, přichází Alphonso Davies.
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Thiago Alcântara, přichází Javi Martínez.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec přinesl jedinou branku, o kterou se postaral hostující Gnabry. Bayern Mnichov byl směrem dopředu výrazně nebezpečnější, nicméně měl velké problémy s koncovkou akcí. Své by o tom mohl říct Lewandowski, který netrefil prázdnou branku. Naopak nováček soutěže nehraje vůbec špatně, nicméně zatím neustále naráží na připravenou mnichovskou obranu.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Před koncem poločasu proběhla ještě jedna standardní situace. Míč se nebezpečně snášel do malého vápna, kde byl s velkou prodlevou odpískán ofsajd.
43'
Žlutou kartu dostává Niklas Süle (Bayern Mnichov).
43'
Sám na sebe to vzal Antwi, který si nastolil pořádné sousto. Na opačné straně nebezpečně zakončoval Gnabry, jenž to zkoušel levou nohou, ale míč vystoupal kousek nad.
42'
Bayern si vyzkoušel další rohový kop, kterému předcházela zablokovaná střela v podání Coutinha, která se snesla kousek vedle. Následný rohový kop nebyl nebezpečný.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
40'
Paderborn se po celkem dlouhé době dostal k opačné šestnáctce, kde si moc neporozuměl. Poté ještě zadovkou zkoušel nahrávat Antwi, jeho nahrávka nebyla přesná.
36'
Lewandowski to na hranici velkého vápna zkoušel netradiční nahrávkou patičkou, do dráhy letu míče se ale připletl Collins, od kterého se odrazil ke Gnabrymu.
35'
Coman to zkoušel vzít sám na sebe, avšak na dobře bránícího Dragera si nepřišel. Hostující rychlík to navíc zkoušel ochotným pádem, který mu sudí nezbaštil.
34'
U vlastního pokutového území se nejlépe zorientoval obránce Collins, který poté nepřesně rozehrál na opačnou stranu, kde si tak trochu hraničně počínal Thiago.
33'
Krátce poté se za obranu pokoušel vydat zatím nenápadně hrající Lewandowski, proti kterému bleskově vystartoval Huth, který odkopem zažehnal nebezpečí.
32'
K zajímavému pokusu se před několika vteřinami dostal jeden z hostujících hráčů, který zkoušel vypálit ke vzdálenější konstrukci, kde byl připraven brankář Huth.
31'
Máme za sebou třicet minut hry, v tuto chvíli sledujeme hodně neurovnanou pasáž. Bayern se nejeví vůbec jistým dojmem, to samé se dá říct o obraně domácích.
30'
Domácí brankář okamžitě zkoušel rozehrát po zemi do strany, kde se do nepříjemného nátlaku dostal Drager, jehož rozehrávku dokázal zablokovat napadající křídelník Coman.
29'
V krátkém časovém sledu jsme sledovali další nedovolený zákrok, avšak Kilian si dle sudího počínal v rámci pravidel. Posléze se z branky dostal brankář Huth.
28'
Nováček Bundesligy si vybojoval další standardní situaci, kterou rozehrával Souza. Jeho centrovaná nabídka pravou nohou nakonec skončila pouze u Comana.
27'
Sledovali jsme hodně nebezpečný souboj mezi Pavardem a Zolińskim. Druhý jmenovaný hráč skončil na zemi, naopak Pavard si ve vzduchu pomohl loktem.
26'
Máme za sebou něco málo přes dvacet minut hry, Bayern se před malým momentem dostal do vedení. Mnichovský celek je navíc i nadále aktivnější.
25'
To mohl být šok. Thiago to zkoušel zpětnou nahrávku na Neuera, který se nacházel úplně někde jinde. Míč nakonec proletěl kousek vedle hostující branky.
25'
Na opačné straně se Coutinho také postavil k rozehrávce rohového kopu, který posílal k přední tyči. Tam celou situaci dobře vyhodnotil Drager, který vystoupal do vzduchu.
24'
V pokutovém území si lehkým zatažením za dres pomohl Michel, který poslal k trávníku Kimmicha. I tentokráte byl sudí pozorný, Bayern rozehrál volný kop urychleně.
23'
Kilian naprosto přesně přenesl hru na pravou stranu, kam se vzorným způsobem vrátil Hernández. Dobrý obranný zákrok přinese domácím další rohový kop.
22'
Coutinho se skvělým manévrem dostal kolem protihráče, navíc se mu podařilo roztáhnout hru na levou stranu, kde volnému Hernándezovi nevyšel centr dle představ.
21'
Na pořadu dne byl další rohový kop pro domácí, avšak s naprosto totožným výsledkem. Tentokráte na hranici malého vápna v poklidu zasahoval obránce Boateng.
16'
Drager se manévrem pokoušel zbavit napadajícího Comana, avšak ten mu do míče vložil kopačku. Paderborn se přesto dostal do vápna, kde pálil vedle Michel.
15'
Hosté se dostávají do zaslouženého vedení! Kimmichovi se podařilo najít vedle stojícího Coutinha, který to udělal senzačním způsobem. Jeho kolmice na SERGE GNABRYHO byla velice přesná, posledně jmenovaný hráč si počkal na pohyb brankáře a poté pohodlně zamířil do opuštěné svatyně.
15'
Taktický zákrok vytasil hostující Hernández, který místo balónu trefil kopačku Dragera. Sudí byl celé situaci na blízku, Paderborn bude zahrávat standardku.
14'
Obrana domácích naprosto zapomněla na rychlonohého Comana, proti kterému včas vystartoval brankář Huth, jenomže obstřel skončil vysoko nad brankou.
13'
Ke kostrbatému zakončení se dostal domácí Michel, jehož rána doputovala přímo do rukavic brankáře Neuera, který posléze konstruktivně rozehrál do strany, kde si o nahrávku řekl Boateng.
12'
Nováček soutěže tak mohl opět vhazovat z levé strany, nicméně jeho nabídka se stala kořistí Thiaga. To nemuselo vadit, nedovolený zákrok vybojoval Souza.
11'
Ve středu hrací plochy operoval s balónem Kimmich, který zkoušel roztáhnou hru na pravou stranu, kde Collins velice chytře otřel balón o kopačku protihráče.
10'
Paderborn tak přečkal hodně krušné momenty, nicméně stále drží čisté konto. Mezitím to na útočnou polovinu zkoušel Zoliński, kterého včas zastavil Pavard.
9'
Hrací předmět se opětovně dostal za postranní lajnu, z čehož pramenilo autové vhazování pro Paderborn. Collins to raději zkusil dozadu, k míči se tak dostal Hünemeier. Aby toho nebylo málo, tak se do zakončení dostal Coutinho, jehož pokus skončil na břevně.
8'
Vzdušná nabídka z kopačky Souzy se nakonec snesla ke vzdálenější konstrukci, kde se nacházel Neuer. Zkušený brankář výhozem našel volného Coutinha. Následná průniková nahrávka našla Gnabryho, jenž přihrával před prázdnou branku na Lewandowskiho, který naprosto nepochopitelně minul.
7'
Kousek od pokutového území sáhl k velice hraničnímu zákroku Sule, jenž si nakonec dle sudího počínal čistým způsobem. I přesto budou domácí zahrávat roh.
6'
Nedovoleným zákrokem si pomohl domácí Kilian, jenomže hlavní sudí ponechal výhodu. Mezitím Thiago přenášel hru na levou stranu, kam si seběhl Hernández.
5'
Jenomže rohový kop nebyl zrovna povedený, ba naopak usedl přesně na hlavu Boatenga, který ho poslal ven z hrací plochy. Collins bude ještě vhazovat.
4'
O úvodní zakončení zápasu se postarali domácí. Konkrétněji to byl Antwi, který si seběhl k pokutovému území, odkud pravou nohou zakončil daleko vedle.
3'
O provedení autového vhazování se postaral obránce Pavard, kterému se ke spolupráci jako první nabídl vedle stojící Kimmich, jenž zpětnou nahrávkou našel soupeře.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hostující hráči, kteří budou v prvním dějství hrát zleva doprava.
1'

SC Paderborn 07: J. Huth – Dräger, Kilian, Hünemeier (C), Collins – Vasiliadis, Gjasula – Cauly, Antwi-Adjei – Zolinski, Michel.
Náhradníci: Zingerle – Holtmann, Jans, Pröger, Mamba, Sabiri, Strohdiek, Shelton, Ritter.

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Pavard, Süle, J. Boateng, Lucas Hernández – Kimmich, Th. Alcântara – Gnabry, Coutinho, Coman – Lewandowski.
Náhradníci: Ulreich – Cuisance, Alaba, Tolisso, Javi Martínez, T. Müller, A. Davies.

Rozhodčí: Zwayer – Schiffner, Foltyn.
Bayern Mnichov

Na opačné straně stojí nejtěžší možný oříšek, kterým je mnichovský Bayern. Jasný favorit tohoto zápasu rovněž neprožívá zrovna nejpovedenější vstup do nové sezony, avšak i přesto se v současné době nachází na druhé pozici, přičemž na vedoucí Lipsko ztrácí pouze dva body. Bayern překvapivě ztratil body hned v prvním kole, ve kterém na vlastním stadionu remizoval 2:2 s Herthou Berlín. Poté přišly na řadu dva velice přesvědčivé výsledky, a sice 3:0 proti Schalke a 6:1 proti Mohuči. Sérii dvou výher přerušil další nerozhodný výsledek, souboj proti prvnímu Lipsku nabídl dvě branky a také remízu 1:1. Bayern Mnichov si v minulém kole spravil chuť, před vlastními fanoušky vyhrál 4:0 proti Kolínu.
SC Paderborn 07

Fotbalisté Paderbornu se po pěti kolech nacházejí na samotné chvostu tabulky, tedy na poslední pozici. Nováček soutěže doposud nasbíral pouze jeden jediný bod, na nesestupové příčky tak ztrácí tři body. Paderborn vstoupil do ligového ročníku porážku 2:3 proti Leverkusenu, navíc výsledkově nevyšel ani souboj proti Freiburgu, který si pro změnu odvezl vítězství 3:1. Doposud jediný získaný bod přišel v duelu s Wolfsburgem, avšak to bylo z bodového hlediska naprosto vše. V rámci čtvrtého kola si hráči Schalke pohodlně zastříleli a vyhráli výsledkem 5:1, v minulém kole Paderborn pro změnu nestačil na berlínskou Herthu, jenž na vlastním stadionu zvítězila 2:1
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Německá Bundesliga má na programu zápasy prvního kola, my budeme společně sledovat souboj mezi SC Paderborn 07 a Bayern Mnichov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.