Bundesliga - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Werder : Köln - 27. června 2020   15:30

Werder
22' Osako (M. Eggestein) • 27' Rašica (Osako) • 29' Füllkrug (Friedl) • 55' Klaassen  • 58' Osako (Gebre Selassie) • 68' Sargent
6:1
(3:0)
Köln
62' Drexler
Werder
Pavlenka – Veljković, Vogt (81. Bargfrede), N. Moisander (C) – Gebre Selassie, M. Eggestein, Klaassen (75. Bartels), Friedl – Osako (87. C. Pizarro), Füllkrug (46. Sargent), Rašica (87. Bittencourt).
Bastian Dankert
Wohninvest Weserstadion, Brémy
Köln
T. Horn (C) – Leistner (34. Höger), Bornauw, Czichos – Ehizibue, Schirí, Rexhbecaj (46. Thielmann), Jakobs (75. Lemperle) – Uth (46. Katterbach), Drexler – Modeste (75. Clemens).

Werder o své dnešní výhře rozhodl už v prvním poločase. Ve 22. minutě se trefil Osako, ve 27. minutě Rašica a o další dvě minuty později také Füllkrug. Kolín nastoupil do druhého poločasu odevzdaně a zaslouženě inkasoval ještě třikrát. Nejprve doklepl míč do prázdné svatyně Klaassen a následně po krásné přihrávce Gebre Selassieho skóroval podruhé v utkání Osako. V 62. minutě hosté snížili zásluhou Drexlera, který potrestal chybu při zpětné přihrávce. Závěrečné slovo ale znovu patřilo Werderu. Na konečných 6:1 zvýšil střídající Sargent.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou!
Brémy dnes odvrátily přímý sestup! Díky výhře 6:1 nakonec přeskočily Düsseldorf, který tak po dnešku padá do 2. Bundesligy. Werder samozřejmě potřeboval pomoc Unionu Berlín, která opravdu přišla a pro tuto chvíli jej udržela v lize. Zelenobílé tak bude čekat baráž se třetím týmem druhé nejvyšší soutěže. O soupeři Werderu se rozhodne zítra, nejpravděpodobněji to vypadá na Heidenheim.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 9:4. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 22:16.
90+2'
90+2'
Jiří Pavlenka se ještě ujímá zřejmě posledního výkopu.
90+1'
Nastavovat se budou 2 minuty.
90'
K lavičce Werderu se od lidí z tribun dostala informace, že Union Berlín vede nad Düsseldorfem už 3:0. Hráči Brém už vypadají spokojeně. Pro dnešek utečou hrobníkovi z lopaty a záchranu budou mít ve vlastních rukou.
89'
Czichos si pomohl faulem. Hosté by už se nejraději viděli v šatně, protože letošní sezonu Bundesligy rozhodně chtěli zakončit daleko lepším výsledkem.
88'
Werder mohl vyrazit do dalšího přečíslení. Hosty však uchránil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.
87'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Juja Osako, přichází Claudio Pizarro.
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Milot Rašica, přichází Leonardo Bittencourt.
87'
Werderu hrají všechny okolnosti do karet. Union stále vede 2:0, takže domácí s největší pravděpodobností bude čekat baráž.
86'
Za okamžik na hrací plochu zavítá také velezkušený Claudio Pizarro.
86'
Milot Rašica svou aktivitou vybojoval další kop od rohového praporku.
84'
Z následného rohu to před bránou Kolína znovu hořelo. Jeden z domácích hráčů zakončoval nikým nehlídán, bránu ale přestřelil.
83'
Josh Sargent společně se svým spoluhráčem pronikl do přečíslení dva na jednoho. Ve finální fázi ale akci překombinoval a nakonec musel zvolit přihrávku na Fina Bartelse. Bartels z velké dálky přestřelil.
81'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Kevin Vogt, přichází Philipp Bargfrede.
81'
Milot Rašica vypálil z velké dálky do tyče. Timo Horn vzduchem plachtil marně a nakonec měl štěstí, že rána do sítě nazapadla. Podle všeho se dokonce odrazila také o druhou tyč.
80'
Obrana hostů byla znovu nedůsledná. Centr ze strany zakončil Sargent, který však neměl dostatek času na kloudnější zakončení. Jeho střela totiž bránu minula o velký kus.
78'
Werder ale o pár sekund později znovu chtěl zaútočit. Juja Osako byl však faulován zhruba u středového kruhu.
77'
Kolín se dostal k míči ve středu pole. Pokusí se rozjet další útočnou akci.
76'
Clemensův centr propadl k Timu Lemperlemu, který se celkem jednoduše dostal do velké šance. V šestnáctce domácích rychle vypálil, ale jeho střela o chlup minula bližší tyč Pavlenkovy svatyně.
76'
Odrazem o nohy Veljkoviće vybojovali hosté rohový kop. Ten rozehrají vzápětí.
75'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Ismail Jakobs, přichází Tim Lemperle.
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Anthony Modeste, přichází Christian Clemens.
75'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Davy Klaassen, přichází Fin Bartels.
73'
Kevin Vogt dokázal přečíst přihrávku hostů. Následně si pomohl s Pavlenkou.
71'
Werder se vydává do další ofenzivní akce. Kolínská obrana v dnešním zápase rozhodně nefunguje. Připsala si totiž další zbytečnou ztrátu míče.
68'
Werder právě vstřelil branku!
Den otevřených dveří hostující obrany pokračuje. Milot Rašica si udělal prostor a z otočky a v pádu se snažil vyslat JOSHE SARGENTA do gólové šance. Přihrávka sice nebyla úplně ideální, ale jemným přistrčením jí pomohl obránce Czichos. Stoper hostů se poté nechal obrat o míč Sargentem, jehož pohodlné zakončení k tyči navýšilo vedení. 6:1.
67'
Josh Sargent těsně u pokutového území hostujícího celku zkoušel vybojovat roh. Útočníkovi Werderu se to však nepovedlo.
66'
Po odraženém centru pálil z voleje Ismail Jakobs. Krajní záložník hostů ale zamířil vysoko nad bránu. Pavlenka zasahovat nemusel.
65'
Marco Friedl na levé straně vlastní poloviny fauloval. Hosté za malou chvíli rozehrají standardní situaci.
64'
Kolín se po vstřelené brance zvedl. Nyní to zkoušel dalším centrem ze strany, ale Moisander v defenzivní činnosti zapracoval dobře.
62'
Köln právě vstřelil branku!
Kolín vstřelil alespoň čestnou branku. Obrovskou hrubku domácího hráče, který vracel míč Pavlenkovi, potrestal DOMINICK DREXLER. Vystihl totiž zpětnou přihrávku a mířil si to úplně sám na hlučínského rodáka. Střelou mezi nohy skóroval. 5:1.
62'
Míč si ve vápně hledal Osako, ale k hlavičce se nedostal.
61'
Aktivita domácích pokračuje. Werder bude mít k dispozici rohový kop.
60'
Dominick Drexler pálil mimo tři tyče. Jiří Pavlenka ani tentokrát zasahovat nemusel.
58'
Pro hosty do začíná zavánět obrovským debaklem. Další branku Werderu přidává JUJA OSAKO. Celou akci založil český bek Theodor Gebre Selassie, který dostihl přihrávku ze středu hřiště a poté krásným přízemním centrem vybídl na penaltovém puntíku právě Osaku. Útočník Werderu už neměl problém s tím, aby poslal míč do sítě. 5:0. Asistence: Theodor Gebre Selassie.
57'
Žlutou kartu dostává Kingsley Ehizibue (1. FC Kolín nad Rýnem).
55'
Z protiútoku Brémy navyšují své vedení. Střela jednoho z domácích hráčů byla sražená přímo na tyč, od které se balón odrazil k nehlídanému DAVYMU KLAASSENOVI, jenž měl před sebou jednoduchou práci. Míč totiž doklepl do úplně prázdné brány. 4:0.
55'
Domácí se znovu dostali k míči a bez komplikací kombinují. Kolín žádný presink nevysunul.
54'
Jiří Pavlenka svůj výkop nasměroval na pravou stranu. Balón ale zamířil do autu.
53'
Pro Brémy navíc přišla další příjemná zpráva z Berlína. Union své vedení nad Düsseldorfem před malým okamžikem navýšil.
53'
Z rohového kopu domácí nic nevytěžili. I nadále ale drží hru pod svou kontrolou.
51'
Po šikovné přihrávce se do velké šance chystal Osako. Střela domácího útočníka mířila na bránu, jenže směr rány na poslední chvíli změnil Iljás Schirí. Kopat se tak bude roh.
50'
Ehizibue byl o míč čistě obrán Davym Klaassenem. Středopolař domácích při vypíchnutí míče špatně došlápl, ale ve hře pokračovat bude.
49'
Kevin Vogt viděl za taktický faul žlutou kartu.
49'
Osakův centr ze strany jen proletěl malým vápnem. Žádný z fotbalistů v bílých dresech na míč nedosáhl.
48'
Druhý poločas začal aktivněji Kolín. Vzhledem k průběhu zápasu se to však dalo čekat.
47'
Po standardní situaci se málem k hlavičce odpoutal Czichos. Stoper Kolína jen těsně na balón nedosáhl. Pavlenka si mohl oddechnout.
46'
Dominick Drexler u lajny dlouho bojoval o míč s Marcem Friedlem. Hráč Werderu ale nechal balón zkušeně doputovat do autu a vzápětí vhazoval.
46'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Niclas Füllkrug, přichází Josh Sargent.
46'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Elvis Rexhbecaj, přichází Jan Thielmann.
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Mark Uth, přichází Noah Katterbach.
46'
První poločas je u konce a v Brémách je zřejmě o majiteli tří bodů jasno. Werder vsítil během sedmi minut hned tři branky a Kolín na tento počin prozatím reagovat nedokázal. Oči fanoušků Werderu tak míří také do Berlína, kde Düsseldorf po prvním poločase prohrává na hřišti Unionu 0:1. Pokud by tyto dva stavy vydržely až do konce, tak sestoupil by Düsseldorf a na Werder by čekala baráž.
45+2'
45+2'
Milot Rašica ukázal, že jeho kopací technika je velmi dobrá. Ze střední vzdálenosti zkoušel překvapit Horna, jenže horní tyč o pár čísel minul.
45+1'
Pavlenka už je v pořádku a okamžitě se zapojí do výkopu. Nastavovat se budou 2 minuty.
45'
N hranici vápna si musel pro míč dojít Jiří Pavlenka. Svému protihráči skočil pod nohy. Hostující hráč ho zřejmě zasáhl, protože český brankář se zatím nezvedá.
44'
Czichos na levé straně uvolnil Jakobse. Následný centr se však druhému jmenovanému vůbec nepovedl.
43'
Tvrdý souboj byl k vidění u středového kruhu. Rozhodčí tam ale faul neviděl, a proto se pokračuje dále.
41'
Pomalu se nám blíží závěr prvního poločasu, ve kterém Werder vede 3:0. Domácí zatím skórovali opravdu ze všeho, protože kromě svých gólů žádný větší tlak neměli. Kolínské dostala pasáž mezi 22. až 29. minutou do kolen. Před první brankou hosté nebyli horším týmem.
41'
Theodor Gebre Selassie našel Rašicu, jehož přihrávka z otočky nebyla přesná.
40'
Ismail Jakobs na přihrávku svého spoluhráče nedosáhl. Ofenzivní postup po levé straně tak Kolínu vůbec nevyšel.
39'
Jiří Pavlenka bez větších komplikací lapil nadýchaný bochánek v podání Högera. Dlouhý pas střídajícího hráče hostů nabíhajícího Modesteho nenašel.
38'
Hosté dvakrát po sobě rozehráli roh. Ani z jedné příležitosti ale vystřelit nedokázali.
36'
Střela Utha ale skončila na zdi. Kolín poté pokračoval akcí na pravé straně, odkud centroval Drexler. Jeho pobídku ale Jiří Pavlenka dokázal vyboxovat.
35'
Zhruba pětadvacet metrů před Pavlenkovou bránou došlo k faulu. Na zemi se ocitl Mark Uth. Kolín nad Rýnem tak rozehraje přímý kop z poměrně kvalitní pozice.
34'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Toni Leistner, přichází Marco Höger.
33'
Hostům až moc dlouho trvala rozehrávka z vlastní poloviny. Následný dlouhý nákop na levou stranu byl přečten Gebre Selassiem.
31'
Během necelých deseti minut se na straně Werderu úplně změnila atmosféra. Domácí jsou rázem mnohem jistější na míči. Naopak Kolín je nepřesvědčivý.
29'
Parádní sedmiminutovka Werderu končí vedením 3:0. Marco Friedl zastavil odražený míč a ihned poté z levé strany nacentroval. Ve vápně našel NICLASE FÜLLKRUGA, který svou pohotovou střelou k tyči nedal Hornovi šanci. 3:0. Asistence: Marco Friedl.
29'
Žlutou kartu dostává Mark Uth (1. FC Kolín nad Rýnem).
27'
Werder dává v rychlém sledu další gól. Skvělou práci ovedl MILOT RAŠICA, který si fantasticky navedl míč do vápna a následnou kličkou obehrál stopera Leistnera. Poté vypálil po zemi. Na jeho tvrdou přízemní ránu Horn nedosáhl. 2:0. Asistence: Juja Osako.
26'
Stopeři Werderu předvedli daleký odkop, který doputoval až k Hornovi. Brankář hostů tak bude mít dostatek času a prostoru na rozehrání.
25'
Kingsley Ehizibue uvede míč do hry autovým vhazováním z pravé strany.
24'
Kolín chtěl vyrazit dopředu, ale jeho útočný postup byl přečten.
22'
Domácí dávají nesmírně důležitou branku, díky které jdou do vedení! Friedl vyvezl míč od lajny a přestože mohl pálit, tak na středu uvolnil Eggesteina. Jeho střela povedená nebyla, ale celkem šťastně našla spoluhráče. JUJA OSAKO se najednou uvolnil před bránou a poslal míč do šibenice. 1:0. Asistence: Maximilian Eggestein.
20'
Do ofenziního výpadu ale mohl vyrazit Milot Rašica. Mířil si to mezi stopery, ale ti vystartovali rychle. Cestu mu překřížili, ale kosovský fotbalista zkoušel přihrát do strany. Volný Osako se ale k míči nedostal, neboť přihrávka byla pomalá.
20'
Domácí se při své rozehrávce od vlastní brány dostali pod tlak.
18'
Marco Friedl centroval dvakrát po sobě. Nejprve jeho centr byl z přední tyče ihned odvrácen, ale o pár sekund později už plaval daleko nebezpečněji. Ve vápně ale došlo k faulu, takže Werder musí útočnou polovinu opustit.
18'
Juja Osako míč velmi šikovně odrazil od protihráče. Werder bude kopat svůj první rohový kop.
17'
Po standardní situaci hledal Mark Uth své spoluhráče ve vápně. Nejvýše však vyskočil Moisander, jenž míč odvrátil do autu.
15'
Kevin Vogt předložil Osakovi přihrávku. Ofenzivní hráč Werderu si rychle míč přebral a z velké dálky vypálil levou nohou. Brankáře Horna ale tento pokus neohrozil, neboť byl velmi nepřesný.
14'
Na trávníku začalo hustě pršet. Uvidíme, komu bude rychlejší skluz balónu vyhovovat více.
14'
Czichosův postup vpřed byl zastaven vracejícím se Eggesteinem. Werder mohl vyrazit do rychlého přečíslení, ale průnikovou přihrávku na útočníka Füllkruga nezvládl.
13'
Werder v úvodních minutách nehraje moc přímočaře. Vše se snaží prokombinovat až k vápnu. Hosté hrají na rychlé protiútoky.
12'
Modeste opět využil své robustní postavy, díky které odtlačil beka. Následně zkoušel přihrávat za obranu, jenže jeho úmysl dokonale vystihl stoper Miloš Veljković.
11'
Milot Rašica se protáhl po levém křídle k centru. Jeho přízemní pobídku zablokovali pohotoví obránci hostů.
9'
Jiří Pavlenka si připsal první těžký zákrok tohoto utkání. Musel si poradit se zakončením z nohy Modesteho. Útočník hostů si zpracoval balón a ihned se pohotově otočil. Střela mířila do středu brány, přesto měl Pavlenka plné ruce práce.
7'
Kingsley Ehizibue hledal svým centrem svého spoluhráče, který si nabíhal k opačné straně vápna. Jeho pobídka ale byla tečována do zámezí, takže hosté rozehrají svůj první roh.
6'
K prvnímu střeleckému pokusu v tomto zápase se dostali domácí. Rašicovu dalekonosnou ránu velmi dobře vyrazil Timo Horn.
5'
Theodor Gebre Selassie si při souboji s Jakobsem pomohl faulem. Sudímu tento prohřešek českého obránce neunikl.
4'
Werder se ujímá míče ve středu hrací plochy. Zkouší to postupnou kombinací, do které zapojuje i stopery.
3'
Modesteho náběhy jsou od úvodních minut velmi nebezpečné. Z dalšího ale útočník hostů nic nevytěžil, neboť mu balón utekl do zámezí.
3'
Anthony Modeste si nejprve zaběhl za obranu, ale následně se už s míčem na kopačkách vrátil na hranici vápna. Poté centroval na zadní tyč, ovšem jeho spoluhráč se k zakončení neprotlačil.
2'
Po útočném faulu se k míči dostali znovu domácí. Rychlý kontr po pravé straně ale nevyšel podle představ.
1'
Vogt si poradil s centrovaným míčem. Hosté ale vzápětí budou mít k dispozici autové vhazování.
1'
Rozehrál domácí Werder. Fotbalisté v bílých dresech začínají kombinovat na vlastní polovině hřiště.
1'
Werder nastupuje v bílých dresech. Hostující Kolín navlékl dresy červené.

Werder Brémy: Pavlenka – Veljković, Vogt, N. Moisander (C) – Gebre Selassie, M. Eggestein, Klaassen, Friedl – Osako, Füllkrug, Rašica.
Náhradníci: Kapino – Augustinsson, Toprak, Bittencourt, Bartels, Bargfrede, Selke, C. Pizarro, Sargent.

1. FC Kolín nad Rýnem: T. Horn (C) – Leistner, Bornauw, Czichos – Ehizibue, Schirí, Rexhbecaj, Jakobs – Uth, Drexler – Modeste.
Náhradníci: Kessler – Schmitz, Meré, Katterbach, Höger, Schindler, Clemens, Lemperle, Thielmann.

Rozhodčí: Bastian Dankert.
Také poslední kolo Bundesligy se odehraje před prázdnými tribunami.
WERDER BRÉMY

Werder se po dnešku může ocitnout v situaci, kterou zažil naposledy v roce 1981. Sestup do druhé ligy pro tento tradiční tým visí ve vzduchu. Zelenobílí nutně potřebují porazit Kolín a zároveň doufat, že Düsseldorf padne na pažitu Unionu Berlín. Skóre má lepší Düsseldorf, takže v případě výhry Werderu a remízy Düsseldorfu se zachrání druhý jmenovaný tým. Brémy by měly lepší skóre, jen kdyby dnes Kolín porazily opravdu vysokým rozdílem. Ani šestnáctý tým nebude mít udržení jisté, protože sehraje baráž s třetím týmem 2. Bundesligy. Tým, ve kterém působí dva čeští fotbalisté Jiří Pavlenka a Theodor Gebre Selassie, padl čtyřikrát z posledních pěti zápasů. V závěru sezony vyhrál jen na půdě posledního Paderbornu poměrem 5:1, uplynulé dvě kola ale nestačil na Bayern a Mohuč. Nejlepším střelcem mužstva je Milot Rašica, jenž nastřílel 7 branek.
1. FC KOLÍN NAD RÝNEM

Kolín už se v Bundeslize zachránil, a tak v posledním kole může hrát o co nejlepší konečnou pozici. Tým kouče Markuse Gisdola se v předešlých kolech až neuvěřitelným způsobem propadl tabulkou a nyní je na 14. příčce. Kolínu se druhá polovina sezony vůbec nepovedla, protože od 6. března nevyhrál. Po koronavirové pauze sehrál 8 utkání, ve kterých si připsal 4 remízy a 4 prohry. Naposledy remizoval na domácím hřišti s Frankfurtem, předtím ale dvakrát nebodoval po prohrách s Unionem Berlín a Leverkusenem. Nejlepším střelcem mužstva je Jhon Córdoba se třinácti zásahy.