Bundesliga - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Wolfsburg : Freiburg - 31. ledna 2021   18:00

Wolfsburg
21' Brooks  • 39' Weghorst (Steffen) • 85' Gerhardt (Baku)
3:0
(2:0)
Wolfsburg
Casteels (C) – Mbabu, Lacroix, Brooks, Otávio – X. Schlager (88. Guilavogui), Arnold (88. Brekalo) – Baku (88. Joao Victor), Gerhardt, Steffen (68. Mehmedi) – Weghorst (79. Białek).
T. Reichel
Volkswagen Arena, Wolfsburg
bez diváků diváků
Freiburg
F. Müller – Lienhart, K. Schlotterbeck, Gulde – Schmid (72. Kübler), Santamaría (72. Keitel), Höfler, Günter (C) – Džong (60. Höler), Demirović (60. Petersen), Grifo (85. Haberer).
Uphoff – Heintz, Höler, Keitel, Kübler, Petersen, Tempelmann, Til, Haberer.

Tímto se s vámi loučím, děkuji vám za pozornost a přeji vám příjemný zbytek večera!
Závěrečný hvizd ukončuje duel, který měl parádní druhý poločas! Viděli jsme šance na obou stranách, nastřelené tyče i skvělé zákroky brankářů, z nichž je nakonec šťastnější domácí Koen Casteels. Kapitán Wolfsburgu se může radovat nejen z vítězství, ale také z nuly!
90'
90'
Wolfsburg navíc mohl ještě zahrozit po pravé straně, ale střelu z úhlu Müller dobře pokryl.
90'
Freiburg z rohového kopu neuspěl. Wolfsburg míří nejen za vítězstvím, ale také za čistým kontem.
89'
Velká šance hostů na kosmetickou úpravu skóre! Do zakončení se na malém vápně dostali dva hráči Freiburgu, jejichž pokusy pokaždé zablokoval bránící hráč.
88'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Xaver Schlager, přichází Josuha Guilavogui.
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Maximilian Arnold, přichází Josip Brekalo.
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Bote Baku, přichází Joao Victor.
87'
Freiburg se navíc musí ohánět, aby se z porážky nestal výprask, protože Wolfsburg nepolevuje a nadále tlačí!
85'
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Krátce po posledním střídání hostů je po nadějích na body! Leinhart od postranní čáry lajdácky odkopl míč do vápna, kde oba týmy chvilku přestaly hrát, ale pak Baku v klidu přiklepl míč na malé vápno, odkud ho YANNICK GERHARDT doklepl do odkryté branky.
85'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Vincenzo Grifo, přichází Janik Haberer.
84'
Karty se obrací, Wolfsburg fauluje a na tahu je Freiburg, kterému zbývají poslední minuty. Pokud chtějí hosté uspět, musí urychleně snížit.
83'
Wolfsburg to však mrzet nemusí, protože drží míč ve své moci a v závěru zápasu drží slibný dvougólový náskok.
82'
Mbabu dělá otevřené hostující defenzivě problémy, ale do zakončení či k centru se stále nedostává.
80'
Rohový kop Wolfsburgu hosté ustáli, načež jejich brejk zastavil dobrý obranný zákrok na polovině hrací plochy.
79'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Wout Weghorst, přichází Bartosz Białek.
79'
Zahrozit se mu nepodařilo a chystá se další střídání, se kterým domácí pochopitelně nespěchají.
79'
Freiburg tuto standardku zvládl, přesto se musí mít stále na pozoru. Wolfsburg vhazuje na útočné polovině.
78'
Wolfsburg si svou aktivitou po levé straně hřiště vybojoval rohový kop, díky kterému může zahrozit a hlavně nasbírat cenné vteřiny.
76'
Wolfsburg drží míč na své polovině a snaží se uklidnit hru. To potřebuje, protože v posledních minutách je pod velkým tlakem.
75'
Do brejku se vydal Wolfsburg, který sice neuspěl, přesto pokračuje v ofenzivní aktivitě. Freiburg si musí dávat na zadní vrátka pozor.
74'
Velmi důležitý a možná klíčový zákrok domácího brankáře! Freiburg je v posledních minutách lepším mužstvem a chce utkání minimálně zdramatizovat.
73'
Freiburg cítí šanci a drží Wolfsburg pod velkým tlakem! První ani druhý rohový kop hostům nevyšel, ale po třetím si Höfler na zadní tyči parádně lehl do střely, kterou Casteels skvělým reflexivním zákrokem vyrazil z brankové čáry vedle levé tyče!
72'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Jonathan Schmid, přichází Lukas Kübler.
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Baptiste Santamaría, přichází Yannik Keitel.
71'
Freiburg si vybojoval rohový kop, který rozehrál Gunter do hloučku hráčů, v němž si počínali lépe domácí.
69'
Rohový kop domácím nevyšel, proto jsou na tahu hráči Freiburgu, kteří rozehrávají ze své šestnáctky.
68'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Renato Steffen, přichází Admir Mehmedi.
68'
Wolfsburg utekl do dalšího brejku, z něhož vytěžil alespoň rohový kop. Chystá se nejprve střídání.
67'
Casteelsův dlouhý výkop sebrali hosté, kteří však vzápětí míč ztrácí. Obě mužstva se přetahují ve středu hřiště.
66'
Freiburg se dohnal do zámezí, ale hostující lavička se velmi zlobí, že sudí neodpískal šlapák na jednoho z hráčů hostí.
65'
Freiburg se nevzdává a tlačí se do ofenzivy, jenže Wolfsburg reaguje důslednou defenzivou a čekáním na brejky.
63'
Neskutečný brejk Wolfsburgu zakončil na zadní tyči Weghorst, proti jehož tvrdé střele se skvěle přesunul Müller a vyrazil míč!
62'
Freiburg se svým dlouhým nákopem za obranu neuspěl. Wolfsburg tak rozjede další útočný výpad od své branky.
60'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Woo-Jong Džong, přichází Lucas Höler.
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Ermedin Demirović, přichází Nils Petersen.
59'
Centrovaný míč hostující defenziva odvrátila, přesto se domácí dostali k dalšímu pasu na zadní tyč, jenž jeden z domácích hráčů usměrnil mimo branku.
59'
Útočný výpad Wolfsburgu zastavuje pro změnu faul hostů, po němž má zajímavou standardku domácí výběr!
58'
K exekuci přímého kopu se postavil Grifo, jehož přímá střela míří hodně vysoko nad hostující svatyni.
57'
Aktivita Džonga k zakončení nevedla, ale přinesla alespoň zajímavou standardku pro Freiburg.
56'
Hru aktuálně kouskují fauly na obou stranách, ale aktivnější je v tomto směru rozhodně Freiburg.
54'
Ofenzivní aktivitu hostů však zastavuje ztráta míče a obranný faul hostujícího hráče.
54'
Džong ve vápně nezpracoval míč a proti přesile domácích hráčů neuspěl. Freiburg však vzápětí získal míč.
53'
Parádní brejk domácích! Nejprve Weghorst usměrnil přízemní centr do levé tyče, načež domácí přece jen skórovali, ale gólové zakončení už bylo ofsajdové.
53'
Freiburg pokračoval ve své aktivitě, ale k ohrožení domácí branky už se nedostal. Na tahu je pro změnu Wolfsburg.
51'
K hlavičce se ve vápně dostal Schlotterbeck, jehož pokus k levé tyči dokázal Casteels pokrýt!
50'
Wolfsburg odvrací zakroucený míč na rohový kop. Pro domácí je velmi důležité, aby tento nástup Freiburgu ustáli!
49'
Nátlak Freiburgu zastavuje pro změnu Brooksův faul na vlastní polovině, po němž mají hosté příležitost zajímavého přímého kopu.
48'
Freiburg začal druhý poločas velmi dobře a znovu se o rozruch postaral Santamaría, jehož povedená rána zpoza vápna proletěla jen těsně vedle pravé tyče!
46'
Schmidův centr z pravé strany si na přední tyči našel Santamaría, který hlavičkuje těsně nad branku!
46'
Končí úvodní část zápasu, po které Wolfsburg vede o dvě branky. Vedoucí gól vstřelil v podstatě z první nebezpečné akce, kdy zužitkoval rohový kop a v závěru poločasu navýšil skóre důrazný Wout Weghorst.
45+3'
45+3'
Freiburg se přece jen dostal ještě k jednomu centru, na který si na malém vápně vyskočil Demirovič, ale hlavičkuje jen nad branku!
45+2'
První poločas se dohrává v režii Freiburgu, který sice drží míč, ale nemůže se s ním dostat na útočnou polovinu.
45+1'
Tohle bylo od Arnolda až naivní, protože jeho rána z velké dálky letí hodně mimo branku Freiburgu.
45+1'
Nepřesná kombinace stojí Wolfsburg zakončení. Domácí však pokračují ve svém dobývání hostující šestnáctky.
45'
Wolfsburg z následného brejku nezahrozil, přesto v závěru poločasu kombinuje na útočné polovině.
45'
Prudký centr na malé vápno domácí odvrátili, vzápětí se Freiburg pokusil zahrozit dalším pasem, který sebral Casteels.
44'
Tlak Freiburgu nepolevuje, ba naopak pokračuje dvěma rohovými kopy v krátkém sledu.
44'
Džong utíkal sám na branku, ale těsně před vápnem byl zastaven ukázkovým skluzem Otávia! Skvělá defenzivní práce!
43'
Mbabu byl při své ofenzivní snaze příliš důrazný a fauloval Schlotterbecka. Freiburg rozehrává.
42'
Wolfsburg v závěru poločasu tlačí na defenzivu Freiburgu, která má co dělat, aby udržela alespoň dvougólové manko.
40'
Zasloužené vedení Wolfsburgu, který si vytváří slibný náskok a základ úspěchu. Domácí navíc rozehrávají další akci!
39'
Domácí odskakují na rozdíl dvou gólů! WOUT WEGHORST dostal šikovnou přihrávku do vápna, kde přetlačil obránce a z rohu malého vápna usměrnil míč k zadní tyči.
38'
Freiburg v ofenzivě neuspěl, navíc se musel vracet a pomohl si faulem. Centrovaný míč však sbírá Müller.
36'
Rozehrávku však mají na starosti hosté, kteří kombinují na své polovině hrací plochy.
35'
Po jednom ze soubojů musí být ošetřen Weghorst, který dostal úder do nosu, z něhož se spustila krev.
34'
Grifo v souboji se soupeřem fauloval a domácí mohou rozehrávat od svého rohového praporku. Domácí borec se těžce zvedal, ale spíš kvůli svému nešťastnému pádu.
34'
Wolfsburg uhlídal svou přední tyč, přesto se musí nadále bránit. Freiburg pro změnu vhazuje v blízkosti rohového praporku.
33'
Centr do vápna domácí defenziva úspěšně ohlídala, přesto útok Freiburgu pokračoval a zablokovaná střela Grifa končí rohovým kopem.
32'
Wolfsburg nadále pokračuje ve své ofenzivní aktivitě, ale Freiburg se úspěšně brání. Celek v černých dresech je po slibném úvodu bezzubý.
31'
Centr nevyšel ani hostům, protože Casteels dokázal zkrotit nebezpečný pas na svou zadní tyč.
31'
Zakroucený míč hostující defenziva odvrací jen na kopačky domácích hráčů, kteří zkouší druhý centr, ale do vzduchu se vyšvihl Müller a míč sbírá.
30'
Hráči v reflexních dresech po vstřelení gólu ožili a jsou aktivnějším mužstvem. Centr z pravé strany odvrací Džong na rohový kop.
29'
Freiburgu útočný nákop vůbec nevyšel, protože o míč okamžitě přišel a musí se bránit dalšímu útoku domácích.
28'
Akce Wolfsburgu byla neúspěšná. Na tahu je Freiburg, který rozehrává výkopem svého brankáře.
27'
Au, au. Höfler u postranní čáry přišlápl soupeře, čímž nabídl domácím přímý kop. Po jeho exekuci se Wolfsburg dožadoval penalty za hraní rukou, leč marně.
26'
Dlouhý centr za obranu Casteels bezpečně sebral, načež Wolfsburg vybojoval vhazování v blízkosti velkého vápna.
25'
Wolfsburg tak z první vážnější akce udeřil a opět se snaží rozehrávat ze své poloviny. V nevýrazném utkání jsou domácí zatím šťastnějším týmem.
23'
Na malém vápně zůstal ležet hráč Freiburgu, sudí Tobias Reichel se ještě radil s VAR, ale gól nakonec uznává!
21'
Demirovič sice na přední tyči odhlavičkoval letící centr, ale jen nahoru a po šťastném odrazu dopadl míč k JOHNU BROOKSOVI, který ho nekompromisně poslal k levé tyči!
21'
Steffen se na levé straně nedostal k centru, respektive ho nedoručil až do vápna – rohový kop pro Wolfsburg.
20'
Wolfsburg znovu útočí ze své poloviny, kde se ho hráči Freiburgu pokouší napadat co nejvýše.
19'
Konečně jsme viděli náznak nebezpečné akce! Centr na malé vápno při přečíslení Wolfsburgu však mířil na Arnoldovy paty a k zakončení nedošlo.
17'
K dělovce zpoza vápna se dostal Arnold, jehož ránu však zablokoval bránící hráč. Vzápětí se Wolfsburg zahnal do zámezí.
16'
Zablokovaný a sražený centr doskákal do Casteelsova náručí. Wolfsburg rozjíždí další útočný výpad od své branky.
15'
Přízemní pas za obranu si dokázal včas pohlídat brankář Müller, po jehož rozehrávce rukou končí míč v zámezí – aut pro Wolfsburg.
14'
Dlouhý pas podél lajny nedoběhl jeden z hráčů Wolfsburgu, který tak odevzdal míč soupeři, ale krátce po vhazování se míč vrací do moci domácího mužstva.
13'
Útočný faul pro změnu vyprodukoval Steffen, který tak nešťastně zakončil ofenzivní výpad po levé straně.
12'
Oběma týmům kazí ofenzivní kombinaci nepřesnosti v rozehrávce. Když už se oba týmy dostanou k vápnu, přichází špatná finální přihrávka.
10'
Wolfsburg se velmi rychle dostal k blízkosti šestnáctky, jenže tu si Freiburg dobře stráží. Domácí navíc chybují v kombinaci.
9'
Útočná kombinace dlouho netrvala, načež se dopředu vydali hosté, ale Demirovič přihrávku za obranu nedohnal.
8'
Na tahu je tentokrát Wolfsburg, jenž se postupným útokem pokouší prosadit na útočné polovině hrací plochy.
7'
Centrovaný míč si na přední tyči našel Höfler, jehož hlavička míří mimo domácí branku.
6'
Wolfsburgu se nepodařilo zaútočit, naopak se musel rychle vracet a Mbabu v souboji se soupeřem raději odvrátil míč na rohový kop.
5'
Marná snaha, útočnou akci Freiburgu kolem domácího vápna zastavuje útočný faul hostů.
5'
Džong pelášil po pravé straně, ale ukázkovým skluzem ho zastavil bránící hráč Wolfsburgu. Freiburg bude vhazovat.
4'
Zajímavý brejk Wolfsburgu po levé straně postrádal přesnější centr do vápna, přesto domácí pokračovali v aktivitě a střelou zpoza vápna prověřili Müllerovu pozornost.
3'
Freiburg se do zakončení nedostal a se svou rozehrávkou je vytlačen až k vlastní brance. Důležité však je, že o míč nepřišel.
2'
Nátlak Freiburgu pokračuje dalším autovým vhazováním v blízkosti velkého vápna.
1'
Wolfsburg musel okamžitě zařadit zpátečku, protože Freiburg krátce po rozehrávce zahrozil, jenže domácí defenziva odvrátila míč do autu.
1'

VfL Wolfsburg: Casteels (C) – Mbabu, Lacroix, Brooks, Otávio – X. Schlager, Arnold – Baku, Gerhardt, Steffen – Weghorst.
Náhradníci: Pervan – Białek, Brekalo, Ginczek, Guilavogui, Mehmedi, Philipp, Pongračić, Joao Victor.

SC Freiburg: F. Müller – Lienhart, K. Schlotterbeck, Gulde – Schmid, Santamaría, Höfler, Günter (C) – Džong, Demirović, Grifo.
Náhradníci: Uphoff – Heintz, Höler, Keitel, Kübler, Petersen, Tempelmann, Til.

Rozhodčí: T. Reichel.
Forma obou mužstev slibuje atraktivní bitvu, které nahrává také vzájemné bilance. Ve vzájemných zápasech padají góly, pouze jednou z pěti duelů padl jediný, ale navrch má Freiburg. Wolfsburg ho zdolal naposledy v září 2018, od té doby hosté v pěti duelech neprohráli.
Ve Wolfsburgu je nemastný neslaný začátek sezony zapomenut! Zeleno-bílí neprohráli už čtyři ligové zápasy v řadě a v posledních dvou duelech uspěli proti Mohuči i na půdě Leverkusenu, což je posunulo na šestou příčku, která zajišťuje účast v pohárové Evropě.

V pohodě je také Freiburg, který sice prohrála na půdě Bayernu, čímž skončila jeho série sedmi ligových zápasů bez porážky, ale pak urval remízu s Frankfurtem a vybojoval výhru 2:1 proti Stuttgartu. I díky tomu se SC drží na deváté příčce tabulky.
Víkendový program 19. kola bundesligy vyvrcholí od 18 hodin soubojem Wolfsburgu proti Freiburgu, který budeme společně sledovat!