Bundesliga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Wolfsburg : Lipsko - 16. ledna 2021   15:30

Wolfsburg
22' Weghorst (Gerhardt) • 35' Steffen (Gerhardt)
2:2
(2:1)
Lipsko
5' Mukiele  (Forsberg) • 54' Orban
Wolfsburg
Casteels – Mbabu, Lacroix, Brooks, Otávio – X. Schlager, Guilavogui (C) – Baku (70. Brekalo), Gerhardt, Steffen (85. Philipp) – Weghorst.
Stieler – Gittelmann, Beltinger
Volkswagen Arena, Wolfsburg
Lipsko
Gulácsi – Orban, Upamecano, Halstenberg – Mukiele (66. Klostermann), Kampl (78. Kluivert), Haidara, Angeliño – Sabitzer (C), Olmo (90. Y. Poulsen) – Forsberg (46. Nkunku).

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 2:9. Střely mimo: 6:4. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 16:9.
Konfrontace mezi Wolfsburgem a Lipskem vítěze nepoznala. Oba týmy si připisují do tabulky po jednom bodu, což je ztráta zejména pro Lipsko, které nevyužilo možnost posunout se před Bayern na čelo. Začátek přitom mělo vynikající, už od páté minuty vedl zásluhou Mukieleho. Weghorst ale vyrovnal a Steffen ještě v první půli dostal do lepší pozice Wolfsburg. Stav 2:1 platil do 54. minuty, kdy po standardní situaci vyrovnal na konečných 2:2 maďarský stoper Orban. Nejblíže vítězné trefě byl Brooks, Gulácsimu však pomohla pravá tyč.
90+4'
90+4'
Halstenberg uhlídal Gerhardta za cenu posledního rohového kopu. Směrem před Gulácsiho centroval Brekalo, ale Josuha Guilavogui hlavičkoval nějaký metr nad břevno.
90+3'
Velká smůla pro hosty, že Kluivertovi nevyšel krok, když nastavoval nohu proti centru z pravého křídla. Nebyla z toho žádná střela a na propadlý míč už nedosáhl ani dobíhající Poulsen.
90+2'
Byla to od Gerhardta překvapivá rozehrávka na krátko, ovšem Philippova střela z jedničky byla jedním z obránců přesměrovaná mimo hrací plochu.
90+1'
Nkunku v souboji jeden na jednoho předčil Angeliña, jenž si také pomohl nedovoleným zákrokem. Domácí budou kopat z pozice vedle pokutového území.
90'
Marcel Sabitzer na svém podprůměrném výkonu nic moc nezměnil. Z trestňáku sice hezky překopl zeď, ale Casteelse donutil jen k rutinnímu zákroku.
90'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Dani Olmo, přichází Yussuf Poulsen.
89'
Christopher Nkunku se rozběhl proti zelené zdi. Philipp do něj zbytečně strčil a nabídl hostům nebezpečný přímý kop!
88'
Gerhardt v mžiku vymyslel skvělou kolmici z prvního doteku po ose hřiště. Weghorstovi chyběly jen centimetry, aby ji ve společnosti Orbana převzal.
87'
Brekalo se na pravé straně nezbavil Halstenberga, který mu ukopl balon do autu. Pokračuje se vhazováním z rukou Kevina Mbabua.
86'
Angeliño poslal prudký přízemní pas na malé vápno. K dokonalosti chybělo jen to, aby jeho kolega doběhl do tohoto prostoru o chloupek dříve, což by znamenalo jednoduché doklepnutí míče do sítě.
85'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Renato Steffen, přichází Maximilian Philipp.
84'
Čerstvý Kluivert neodcentroval z pravého křídla kvůli výbornému skluzu Otávia. Šestadvacetiletý Brazilec podává velmi dobrý výkon.
83'
Na nerozhodném stavu nic nezměnila ani Haidarova rána z delší vzdálenosti, která proletěla vedle pravé tyče domácí brány.
82'
Na obou stranách panuje velká nervozita. Lipsko touží po třetím gólu a je přece jenom o něco málo aktivnější.
81'
Maxence Lacroix neúspěšně brzdil hostující protiútok. Nkunkua poslal na zem až po uskutečnění přihrávky, ale přesto žluté kartě neunikl.
80'
Otávio uspěl v rychlostním souboji na levém křídle. Za centrem se tlačil Weghorst, ale Klostermann zvládl odehrát míč za postranní čáru.
79'
Kevin Kampl dnes podal hodně nevýrazný výkon. Není v tom ale sám, ještě méně výrazný je s kapitánskou páskou hrající Marcel Sabitzer.
78'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Kevin Kampl, přichází Justin Kluivert.
78'
Olmo ve vápně posunul balon na Nkunkua, jenž se po kontaktu se soupeřem zřítil k zemi, ale hlavní rozhodčí zůstal ledově klidný.
77'
Yannick Gerhardt o krok nedosáhl na spoluhráčův oblouček do velkého vápna. Míč se stal snadnou kořistí pro Pétera Gulácsiho.
75'
Brekalova přihrávka na hrot skončila na noze dobře postaveného Orbana. Angeliño vzápětí otočil hru a přenesl ji na pravou stranu, ale další jeho spoluhráči brejkovou situaci zazdili.
74'
Případná remíza by pro Lipsko byla už třetí bodová ztráta ve čtyřech kolech. Ta by samozřejmě nahrála do karet vedoucímu Bayernu.
73'
Amadou Haidara si zažádal o zásah realizačního týmu. Po ošetření odešel do autu, nicméně se stihl vrátit ještě před rozehrávkou Casteelse.
72'
Maxence Lacroix na poslední chvíli zabránil Haidarovi v zakončení z half-voleje. Hosté si za situaci připomínající šlapák marně žádali odpískání penalty.
71'
Žlutou kartu dostává Kevin Kampl (RB Lipsko).
71'
Na nedostatek práce a s tím spojenou zimu si dnes Casteels určitě nestěžuje. Po hostujícím rohu nyní likvidoval hlavičku Halstenberga.
70'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Bote Baku, přichází Josip Brekalo.
69'
Další zajímavý moment od Olma, který si troufl na hranici vápna vypálit z voleje. Míč opět letěl mezi tři tyče, ale Casteels jej i v tomto případě zkontroloval.
68'
V brzké době se bude poprvé střídat i na domácí straně. U střídačky je již svlečen Josip Brekalo, který nyní mohl vidět přímočarou akci Lipska a sraženou střelu Angeliña.
67'
Snad poprvé o sobě dal více vědět Dani Olmo. Prudká střela z osmnácti metrů ale nebyla tak dobře umístěná a Casteels si připsal vcelku rutinní zákrok.
66'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Nordi Mukiele, přichází Lukas Klostermann.
65'
Vstřeleným gólem namotivovaný Willi Orban na vlastní pěst vyvezl míč na útočnou polovinu, nicméně tentokrát nedostal jakoukoliv šanci vyniknout.
64'
Kevin Mbabu musel zabojovat o přihrávku do prostoru napravo od velkého vápna. Ve společnosti Upamecana zařídil svému týmu další roh.
63'
Bránění dalšího rohu už hosté zvládli mnohem lépe. I nadále ale hrají bez balonu, který Wolfsburg drží v bezpečné vzdálenosti od obou branek.
62'
Nechybělo příliš a byl tady už pátý gól! Brooksovu hlavičku z Gerhardtem zahraného rohového kopu zastavila až Gulácsiho pravá tyč.
61'
Xaver Schlager čistě získal míč na své polovině, jenomže nepřesný pas Gerhardta zamezil Wolfsburgu zahrozit z rodícího se protiútoku.
60'
Držení míče: 49 % – 51 %.
59'
Ještě jednou v hlavní roli Wout Weghorst, který ve středovém kruhu nesmyslně vletěl do nic netušícího Sabitzera. Je to zasloužená žlutá karta.
57'
Další zdržení nastává kvůli zdravotní indispozici u Wouta Weghorsta. Vypadá to na nějakou bolístku v oblasti břicha.
55'
Celá situace se ještě řešila vzhledem k možnému faulu Haidary. Nic takového se ale nepotvrdilo a branka na 2:2 skutečně platí.
54'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Hosté se vrací do hry o plný bodový zisk! WILLI ORBAN sklepl Nkunkův centr ze standardní situace směrem k Haidarovi, na jehož střelu z voleje reagoval Casteels dost pozdě. Míč levou rukou pouze vyrazil a nabídl maďarskému stoperovi rutinní dorážku.
53'
Gulácsi si křikl a došel si pro centr z hloubi pole. Jeho spoluhráči poté bleskově přešli do ofenzivní fáze a Mbabuem faulovaný Nkunku získal na levém křídle standardní situaci.
52'
Weghorst hlavou sklepl míč před Bakua, ale Halstenberg se vynikajícím obranným zákrokem postaral o to, že se bude jen vhazovat. O to se postará Mbabu.
51'
Úvod druhé půle je hodně rozkouskovaný. Po faulu na půlící čáře hráli hosté, ale platilo to jen do neúspěšného centru Angeliña.
50'
Mbabu je dalším žlutě potrestaným hráčem. Nesportovně totiž naskočil do Angeliña, který se zrovna chystal provést autové vhazování.
49'
Autor dnešní první trefy je už několik desítek vteřin ošetřován. Podle kulhání a bolestivé grimasy to nevypadá nejlépe.
48'
Liduprázdným stadionem se nyní rozhlehl výkřik Mukieleho, do kterého zboku zajel Otávio. Ten po menší prodlevě viděl i žlutou kartu.
47'
Halstenberg ukořistil pro Lipsko rohový kop. Ten zrealizoval nově příchozí Nkunku, jenže centr před bližší tyč k ničemu podstatnému nevedl.
46'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Christopher Nkunku.
46'
První půle rozhodně nenudila. Na první gól jsme čekali jen do začátku páté minuty, kdy propadnutí domácí obrany ztrestal Mukiele. O pár vteřin později vyrovnal Weghorst jen s přispěním ruky, takže platná vyrovnávající branka padla "až" ve 22. minutě, kdy Weghorst poděkoval za skvělý centr Gerhardta. Lipsko postupně ztrácelo půdu pod nohama a v 35. minutě ztratilo i průběžnou remízu, když chybu Sabitzera využil Steffen. Jedinou šanci na čtvrtý gól měl Upamecano, ale Casteels si s hlavičkovým pokusem poradil.
45+2'
45+1'
Nákop na Weghorsta neměl šanci na úspěch. Lipsko rychle otočilo hru, nicméně Mukiele byl na pravé straně precizně zabržděn Steffem.
45'
Nastavují se 2 minuty.
44'
A zase ten aktivní presink, kterým domácí rychle napravili zbytečnou ztrátu v postupné kombinaci.
43'
Mbabu přenesl hru zpátky na levou stranu, ale následný centr hostující obrana bez větších problémů přežila. Závěrečný nákop už byl lahůdkou pro Gulácsiho.
42'
Otávio vyhrál jeden rychlostní souboj. Další překážkou pro něj byl Mukiele, který jej na křídle sestřelil žlutým skluzem.
41'
Přesně tak se i stalo, jenže Steffenův příliš vysoký balón byl v ideální letové hladině pro dlaně hostujícího strážce branky.
40'
Sérii soubojů přerušil Haidarův faul na Weghorsta. Wolfsburg disponuje standardní situací, při které Steffen bude muset nakopávat.
39'
Přímo z rohu drama ve vápně nevzniklo. Po chvilce do něj přišel ještě jeden pas, ale střela Lacroixe byla ještě před Gulácsim sražená.
38'
Haidara skočil do Gerhardtovy finální přihrávky. Z rychlého protiútoku Lipska tak rovněž resultuje rozehrávka od rohového praporku.
37'
Forsbergův centr z pravé strany měl velmi dobré parametry. Stejně tak i hlavička urostlého Upamecana, kterou Casteels spolehlivě vyrazil na další roh.
36'
Jeden z domácích zadáků trochu zbytečně zakopl neadresný centr Angeliña do zámezí. Pokračovalo se autem Mukieleho a pak také rohovým kopem.
35'
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Domácím se v pětatřicáté minutě podařilo otočit nepříznivý stav! Vděčí právě svému napadání, při kterém Gerhardt obral o míč Sabitzera. Zároveň ho rychle posunul na RENATA STEFFENA, jehož střelu z dálky ztečoval obránce Orban mimo dosah Gulácsiho.
34'
Gulácsi si doskočil pro zablokovaný centr z pravého kraje. Jeho spoluhráči se znovu musí vypořádat s nepříjemným presinkem.
33'
Ze spolupráce mezi Weghorstem a Gerhardtem vznikl odmávaný ofsajd. Domácí pak napadali mnohem aktivněji, byť to bylo s velkým rizikem.
32'
Steffenova střela z osy hřiště byla zablokovaná u hranice velkého vápna. O chvíli později nakopával vpřed Brooks, ale byl z toho jen faul na Haidaru.
31'
Napadání Lipska není ani trochu intenzivní. Domácí tak mají naprostý klid na rozehrávku, do které se zapojuje i Koen Casteels.
30'
Držení míče: 51 % – 49 %.
29'
Volkswagen Arena je zatím jediným místem, kde dnes padaly v Bundeslize góly. O další z nich se po autu Otávia budou snažit domácí fotbalisté.
28'
Maxence Lacroix zvládl dost riskantní skluz v pokutovém území. Odnesl ho Haidara, který si musí nechat ošetřit pochroumaný kotník. .
27'
Znovu v akci Mukiele, který anticipoval náběh Haidary. U toho však byl jeden z obránců, který nenechal Casteelse ve štychu.
26'
Mukieleho centr z pravé strany byl vysoký nebo dlouhý pro všechny jeho kolegy. Míč ve hřišti neudržel ani agilní Španěl Angeliño.
25'
Bote Baku nedosáhl na nepřesnou přihrávku z prvního doteku od Weghorsta. Po autu Angeliña hosté míč ztratili, ale nebylo to na dlouho.
24'
Podle dosavadního průběhu první půle se zdá, že oba týmy mají trochu problém s defenzivou. Z pohledu nezaujatých fanoušků to ale není na škodu, určitě se ještě dočkáme něčeho zajímavého.
22'
Krásná rychlá akce znamená vyrovnání stavu na 1:1! Přes Otávia a Steffena se míč dostal na levé křídlo ke Gerhardtovi, který fantasticky odcentroval a hostující obranou nepohlídaný WOUT WEGHORST zkušeně potvrdil roli nejgólovějšího hráče Wolfsburgu.
22'
Poprvé od neuznané trefy Weghorsta se domácí probili až do pokutového území. Akce skončila u Bakua, kolem kterého bylo až moc obránců.
21'
Hosté se pokusili rychle uvést míč do hry. Centr zleva však letěl pouze do míst, kde John Anthony Brooks zahrál malou domů brankáři Casteelsovi.
20'
Forsbergova snaha pomoct obraně se ukázala být kontraproduktivní. Po jeho faulu se konala standardka, avšak Steffen nakopl míč jen do rukavic maďarského gólmana.
19'
Orban zahrál před Bakuem do autu. O vhazování se postaral Otávio, nicméně ze spolupráce se Steffenem nevznikl žádný pořádný centr před Gulácsiho.
18'
Wolfsburg s přehledem ubránil Angeliñův centr do pokutového území. Snaha o rychlý kontr už tak úspěšná nebyla, muži v červeném se stihli vrátit.
17'
Znovu je pískáno. Tentokrát za to mohla Otáviova hrubost vůči Mukielemu. Standardka se však bude konat hodně daleko od brány.
16'
Maxence Lacroix jistil situaci u postranní čáry. Místo hry na riziko vsadil na bezpečný odkop do autu.
15'
Kousek za půlkou došlo k faulu na Orbana, kterému Weghorst vystavil pomyslnou stoličku. Už poněkolikáté za sebou se tak domácí daleko nedostali.
14'
Forsbergův centr propadl skrz celé vápno bez jediného kontaktu a Angeliño si dokonce musel dát velký pozor, aby domácím nedal výhodu rychlého protiútoku.
13'
Sabitzer roztáhl hru na levou stranu. O přetažený centr Angeliña u koncové čáry ještě zabojoval Mukiele a tam získal rohový kop.
12'
Ve hře Wolfsburgu je zatím velký počet nepřesností. Po faulu na Mbabua navíc rychle rozehrává hostující jedenáctka.
11'
Steffenův oblouček zůstal u nabíhajícího spoluhráče naprosto nepochopen. Angeliño vhazuje z obranné poloviny vedoucího Lipska.
10'
Mbabu udržel za zády Angeliña, který měl být příjemcem ve finále nepřesné přihrávky. Švýcarský zadák doprovodil míč do autu, aby Casteels mohl rozehrávat.
9'
Na stejném místě však přišel o míč také Mukiele, takže Wolfsburg opět začíná akci z hloubi vlastní poloviny. K míči se dostal i Casteels.
8'
Zbytečná chyba při zakládání domácího útoku. Paulo Otávio vycestoval s míčem mimo hrací plochu.
7'
Kvůli vysokému presinku rozehrávalo LIpsko pod obrovským tlakem. Orban srazil jednu z riskantních přihrávek směrem na Weghorsta, který dokonce poslal míč do sítě, ale ještě předtím se ho dotkl zápěstím, takže se Wolfsburg z rychlého vyrovnání radovat nemůže.
5'
Na první gól jsme dlouho čekat nemuseli! Haidara v útoku proti otevřené obraně vybídl Forsberga, který zleva ještě jednou přihrával a úplně volný NORDI MUKIELE s naprostou lehkostí uklidil balon za bezmocného Casteelse.
4'
Důrazně dohraný Maxence Lacroix přetáhl svou přihrávku až mimo hrací plochu. Zpět do hry tentokrát uvede balon hostující brankář Péter Gulácsi.
3'
Hostující kombinace na malém prostoru, skončila tím, že se míč odrazil od Forsberga do zámezí. Následovat bude vhazování Kevina Mbabua.
2'
Upamecano zažil hodně smolný první souboj s Weghorstem. Utrpěl totiž zranění kolena, které se bude snažit v nejbližších okamžicích rozběhat.
1'
O úvodní výkop se postarali domácí, kteří nastupují ve světle zelených, zatímco hosté v kompletně červených dresech.
1'

VfL Wolfsburg: Casteels – Mbabu, Lacroix, Brooks, Otávio – X. Schlager, Guilavogui (C) – Baku, Gerhardt, Steffen – Weghorst.
Náhradníci: Pervan – Białek, Brekalo, William, Ginczek, Mehmedi, Philipp, Joao Victor, Siersleben.

RB Lipsko: Gulácsi – Orban, Upamecano, Halstenberg – Mukiele, Kampl, Haidara, Angeliño – Sabitzer (C), Olmo – Forsberg.
Náhradníci: Martínez – Adams, Hwang Hi-čchan, Klostermann, Kluivert, Nkunku, Y. Poulsen, Samardžič, Sörloth.

Rozhodčí: Stieler – Gittelmann, Beltinger.

VfL Wolfsburg

Klub z Dolního Saska si vede podobně, jako tomu bylo v předchozí sezóně. S bilancí šesti výher, sedmi remíz a pouhých dvou porážek je na šestém místě, kde má stejně bodů jako pátý Union Berlín. Náskok na devátou příčku je pouze dvoubodový. Z předchozích čtyř ligových zápasů vyhrál Wolfsburg pouze nad Stuttgartem. S Bayernem a Dortmundem ale nebodoval a proti zmíněnému Unionu bral alespoň bod za několik dní starou remízu 2:2. Na celé soupisce je jediný fotbalista, který dal více než dvě branky. Jedná se o desetigólového střelce Wouta Weghorsta. Kvůli kartám chybí záložník Arnold, zdraví do hry nepustí Roussillona a Brumu.
RB Lipsko

Hostující fotbalisté si v předchozích dnech zkomplikovali boj o úplné čelo. V patnáctém kole mohli využít zaváhání Bayernu a poskočit na první místo, jenomže na svém stadionu prohráli s Dortmundem v poměru 1:3. Ztráta na obhájce titulu činí dva body, stejný velký je i náskok na třetí Leverkusen. Lipsku po odchodu Tima Wernera schází vyložený kanonýr. O pozici nejlepšího střelce se s čtyřmi trefami dělí Yussuf Poulsen a překvapivě také Angeliňo. Kouč Julian Nagelsmann se musí obejít bez zraněných Sabitzera, Szoboszlaie, Konatého, Henrichse a Kondrada Laimera.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu šestnáctého kola německé Bundesligy. Od patnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na utkání mezi Wolfsburgem a Lipskem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.