ČFL - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chrudim : Čížová - 2. června 2018   10:15

Chrudim
Chrudim
5' Vašulín  • 18' Drahoš  • 21' Kesner  • 45+2' Dostálek  • 49' Vašulín  • 58' Kopecký  • 65' Rybička  • 81' Zavřel
8:1
(4:1)
Čížová
Čížová
31' Jirouš
Chrudim
Mrázek – Řezníček (46. Ptáček), Drahoš, Mastík (64. Stránský) – Langr (C) – Kesner, Vodrážka, Kopecký, Dostálek (62. Vavrouš) – Vašulín (68. Zavřel), Rybička (76. Tlapák)
Zíma, Tlapák, Stránský, Zavřel, Vavrouš, Ptáček, Tlapák
Vaňkát – Klupák, Plzák
Městský fotbalový stadion Za Vodojemem, Chrudim
Čížová
Přibyl – Pedro, Novák (46. Havel), Rozhoň, Zahrádka – Held (68. Janda), Dvořák, Mudra, Bálek – Kočí, Jirouš
Kratochvíl, Vávra, Nečas, Janda, Havel

Rozhodčí nakonec nenastavil ani jednu minutu a utkání s výsledkem 8:1 ukončil. Osm branek domácích nastřílelo sedm různých hráčů, kteří přiblížili Chrudim k postupu do Fotbalové národní ligy. Vltavín však dokázal přetlačit Dobrovici, Chrudimští tak mají dvě kola před koncem stále náskok čtyř bodů. Z Chrudimi přeje příjemný zbytek dne Petr Dejnožka.
Statistiky zápasu:

střely celkem: 28:3
střely na branku: 17:2
rohy: 7:3
fauly: 9:9
ofsajdy: 3:3
90'
89'
Ondřej Kesner se mohl těšit z postupu sám na gólmana, ale jen do té chvíle, kdy mu byl zdvižen praporek za postavení mimo hru.
88'
Utkání se již pouze dohrává, ani jedno z mužstev již nikam extra nespěchá.
85'
Po centru Kopeckého hlavou zakončoval Patrik Tlapák, jeho pokus ale Přibyla ohrozit nedokázal.
83'
Čížová se snaží držet míč a zbytečně o něj nepřijít. Ve vzduchu totiž reálně visí i desítka.
81'
Chrudim právě vstřelila branku!
Šanci na reparát již ADAM ZAVŘEL splnil a znovu rozjásal chrudimské fanoušky! Parádní práci u gólu odvedl Josef Stránský, který získal míč a následně vyslal chrudimského mladíka do samostatného úniku. Zavřel si počínal jako mazák a po zemi vstřelil svoji první třetiligovou branku – 8:1!
80'
Festival šancí Chrudimi nebere konce. Kopecký nyní centrem přes celou šíři hřiště našel volného Ondřeje Kesnera, ten nesobecky vrátil míč na nohu Adama Zavřela. Chrudimský mladík ale z první branku Čížové netrefil.
79'
Z levé strany o několik sekund později branku netrefil ani Lukáš Kopecký.
79'
Na branku Čížové se valí jeden útok za druhý. V pořadí již čtyřiadvacátou střelu vyslal střídající David Vavrouš, sympatický pokus prolétl zhruba půl metru nad břevnem.
78'
Osmou trefu Chrudimi mohl vsítit Matěj Ptáček, z bezprostřední blízkosti ale brankáře Přibyla neprostřelil!
77'
Do rychlého protiútoku byl vyslán Jirouš, v souboj s Drahošem ale získal na konto Čížové jen rohový kop.
76'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Petr Rybička, přichází Patrik Tlapák.
75'
Kopecký chytře otřel odkop o Vávru a získal míč znovu na stranu Chrudimi.
74'
Po delší době se hlavičkáři Čížové přesunou do pokutového území Chrudimi, následovat totiž bude rohový kop.
72'
Střídající Vavrouš chytře vzduchem prostrčil míč na volného Kopeckého, který ale příliš prostoru na zakončení nedostal. Zápas se pouze dohrává, domácí si se soupeřem již pouze hrají.
71'
Postup Kesnera končí pro ofsajd.
70'
Pěkná rána z repertoáru Lukáše Kopeckého! Přibyl byl ale včas na místě a lvím skokem vytáhl zakončení chrudimského střelce na rohový kop.
69'
Hra bude pokračovat volným přímým kopem, který si staví Lukáš Kopecký. Podaří se mu stáhnout střelecký náskok štěchovického Batky?
69'
Střídá také kouč Pavel Jirousek. Ze hřiště stahuje Daniela Vašulína, místo kterého půjde na plac Adam Zavřel.
68'
Střídání v týmu Sokol Čížová: ze hřiště odchází Michal Held, přichází Petr Janda.
66'
Další šanci dostanou domácí z následného rohového kopu.
65'
Tak to je demolice Čížové, která působí naprosto odevzdaným dojmem! Dvojice mladých útočníků Daniel Vašulín – PETR RYBIČKA si nyní s obranou hladce poradila a přidala sedmý zářez. První jmenovaný si míč ve vápně chytře zpracoval, našel nabíhajícího spoluhráče, který z malého vápna neměl problém posedmé překonat Přibyla – 7:1!
64'
Lukáš Mastík pro dnešek končí, za rozhodnutého stavu dostane zhruba půlhodiny na hřišti Josef Stránský.
63'
Domácí jsou i nadále při chuti, Ptáček se pokusil vysunout Kesnera po lajně. Nyní jeho lobu scházela přesnost.
62'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Tomáš Dostálek, přichází David Vavrouš.
61'
Mrázek vyboxoval centr pouze na hlavu Bálka, který ale dorážkou prostor mezi třemi tyčemi nezasáhl.
60'
Na opačné straně zastavili Drahoš s Ptáčkem unikajícího Jirouše pouze za cenu rohového kopu.
59'
A s Čížovou mohlo být ještě hůře, to by ale Ondřej Kesner musel svůj samostatný únik proměnit! Přibyl tentokrát vyšel ze vzájemného souboje jako vítěz.
58'
Ani návrat kapitána však Čížové nepomohl, Chrudimští slaví šestý gól! Tentokrát se prosadil LUKÁŠ KOPECKÝ, který napřáhl zpoza pokutového území k parádnímu zakončení, které utěšeně zaplulo pod břevno Přibylovy branky – 6:1!
58'
Kapitán Jirouš je zpět na hrací ploše s novým dresem, hosté znovu v jedenácti.
57'
Další dva centry v krátkém sledu zamířily do pokutového území Čížové, ani jeden z nich ale nepatřil do kategorie nejpřesnějších.
55'
Humorná situace před brankou Chrudimi. Po volném přímém kopu se do zakončení dostal Martin Jirouš, který se sice k hlavičce dostal, byl mu ale odpískán ofsajd. Zároveň si čížovský kapitán odnesl ze souboje roztržený dres, který si nyní byl v kabině měnit.
54'
Následně již spálenou tutovku počítáme, Ondřej Kesner dostal přesný balon od Dostálka a i když měl relativně dost času na zakončení, nedokázal brankáře Přibyla prostřelit!
53'
Pěkně zahraný rohový kop nabídl zakončení pro Petra Rybičku, rána ze vzduchu však trefila pouze obránce stojícího na brankové čáře. Domácí to ale za současného stavu zase tolik mrzet nemusí.
52'
Tomáš Dostálek si při cestě do vápna hodně předkopl balon, nakonec je z toho alespoň roh pro Chrudim.
50'
Hosté si znovu zahrávali s odvážnou rozehrávkou v předbrankovém prostoru. Nyní se ale chrudimští dravci k balonu nedostali.
49'
O několik sekund později již David Přibyl takové štěstí neměl! Další hodně špatná rozehrávka nabídla míč Tomášovi Dostálkovi, ten pohotově vylepšil pozici pro DANIELA VAŠULÍNA, jenž neměl se zakončením sebemenší problémy – 5:1!
48'
Nyní právě Přibyl odkopem zasáhl právě Vašulína a měl velké štěstí, že se míč od něj odrazil mimo branku Čížové.
47'
První střela vyšla z nohy Lukáše Kopeckého, který zprava prověřil kvalitu rukavic Přibyl. Brankář Čížové si tak ve druhé půli připsal první úspěšný zákrok.
46'
I druhá půlka odstartovala ve stejném duchu, Chrudimští se ihned nastěhovali na útočnou polovinu a snaží se navýšit vypracované vedení.
46'
Střídání v týmu Sokol Čížová: ze hřiště odchází David Novák, přichází Bohumil Havel.
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Vojtěch Řezníček, přichází Matěj Ptáček.
46'
Obě jedenáctky se již vrací na trávník. Hodně aktivně se u střídačky rozcvičuje chrudimský Matěj Ptáček, vypadá to tedy na výměnu v chrudimském dresu.

střely celkem: 13:2
střely na branku: 8:2
rohy: 3:0
fauly: 6:5
ofsajdy: 1:1
45+2'
45+2'
Tak nejen, že se domácím podařilo zaútočit, ještě přichází i jedna gólová radost! Ondřej Kesner dostal přesný balon za obranu, křižným centrem našel volného TOMÁŠE DOSTÁLKA, který dává Čížové do kabiny čtvrtý dárek – 4:1!
45+1'
Čížová kombinuje na vlastní půlce a nijak dopředu nespěchá. Podaří se jednomu z mužstvem v prvním poločase ještě zaútočit?
45'
Nastavovat se v první půli budou dvě minuty.
45'
Centr Drahoše na rozběhnutého Kesnera doskákal pouze do náruče Přibyla.
44'
Tak přece jen se Chrudimští ještě dostali do pokutového území. Vašulín však čas na zakončení nedostal, rána Rybičky z hranice šestnáctky nebyla povedená.
43'
Nyní již delší čas čekáme na brankovou příležitost, u míče jsou mnohem častěji fotbalisté z Chrudimi.
41'
Dostálek si sice v akci jeden na jednoho poradil s Dominikem Pedrem, při postupu si ale balon předkopl až příliš. Míč skončil v zámezí, hrát bude Čížová.
40'
Signál z rohového kopu zprvu zakončení nepřinesl, následná rána Vojtěcha Řezníčka zpoza vápna neměla gólové parametry.
39'
Na standardní situaci si naskočil ve vápně Petr Drahoš, hlavička na přední tyč donutila Přibyla k dalšímu zákroku. Domácí ale díky rohovému kopu zůstanou nastěhováni v předbrankovém prostoru.
38'
Centr Kesnera obrana Čížové odvrátila k Dostálkovi, ani jeho dělovka ale k Přibylovi nedoputovala.
37'
Rybička z dobré pozice připravil zakončení pro Lukáše Kopeckého, bylo to ale zřejmě do mírně nevýhodného místa. Zakončení nejlepšího střelce Chrudimi bylo zblokováno na roh.
36'
Pedro mohl odčinit svůj penaltový zákrok, když si nebezpečně nabíhal na zajímavý centr. Jen o kousek byl ale u balonu dříve chrudimský gólman Mrázek.
35'
Brankář Přibyl chytá Petru Rybičkovi penaltu! Následně ještě Kesner vracel balon do malého vápna, Rybička ve skluzu o milimetry na míč nedosáhl!
34'
Pedro podkopl ve vápně Tomáše Dostálka, ač nechtěný zákrok, je penaltový. Chrudimští tak mohou získat zpět tříbrankové vedení!
33'
Vstřelená branka Čížovou povzbudila, hosté se znovu dostali až k šestnáctce Chrudimi. Tentokrát nic nevymysleli, Mrázek rozehraje balon z klidu.
31'
Čížová právě vstřelila branku!
Tak přece jen se hosté na hřišti lídra prosazují a po půlhodině hry snižují na rozdíl dvou branek! Ve vápně si na centr z levé strany naskočil nikým nehlídaný kapitán Čížové MARTIN JIROUŠ a přesnou hlavičkou nechal plachtit Mrázka vzduchem marně – 3:1!
31'
Centr na přední tyč v poklidu odklidil do bezpečných vod Vašulín.
30'
Právě po zákroku Kesnera dostanou hosté dobrou šanci z volného přímého kopu kousek od velkého vápna Chrudimi.
28'
Už to vypadalo na další velkou šanci Kesnera, tomu byl ale na poslední chvíli odmáván ofsajd.
27'
Vltavín se v zápase s Dobrovicí ujal vedení. Pokud se mu podaří dotáhnout zápas do vítězného konce, v Chrudimi se dnes vítězství v České fotbalové lize zatím slavit nebude.
26'
Pauza na občerstvení nabídne trenérům možnost udělit svým svěřencům nůši taktických pokynů.
26'
Utkání má spíše tréninkové tempo. Chrudimští mají nahráno a ve zbytku duelu mají v plánu si se soupeřem hrát jako kočka s myší.
25'
Lukáš Dvořák už už postupoval sám na Mrázka, skvělý návrat ale předvedl Petr Drahoš, který ho předběhl a čistým způsobem o míč obral.
24'
Teď se Sokolu daří vyvinout souvislejší kombinaci na polovině Chrudimi, žádné zakončení se ale vymyslet nepodařilo.
23'
Chrudimští si dělají prakticky, co chtějí. Pěkné akci nyní chyběl pouze přesnější centr Vojtěcha Řezníčka.
22'
Čížová ve středu ve vloženém kole nepříjemně kousala s Vltavínem, dnes jí ale utkání vůbec nevychází. Po dvaceti minutách je zaděláno na debakl.
21'
A je tu další chrudimská radost! Lukáš Kopecký napřáhl z velké dálky k ostrému pokusu, ten však mířil doprostřed branky, odkud ho gólman Přibyl vyrazil pouze k ONDŘEJI KESNEROVI. Chrudimský záložník si ještě zvládl míč zpracovat a pohotově ho umístil přesně k tyči – 3:0!
18'
Standardní situace z poloviny hřiště přinesla přesný centr z dílny Lukáše Mastíka na nohu PETRA DRAHOŠE, který z první umístil míč ke vzdálenější tyči Přibylovy branky. Chrudim jde jasně za vítězství a vede již 2:0!
16'
Rychlou akci Chrudimi táhl středem Petr Rybička, zkusil lob na zabíhajícího Kopeckého, ke kterému ale balon nedoputoval.
15'
Roman Zahrádka si nepohlídal ofsajdové postavení, akce Čížové tak skončila ještě dříve, než stihla kloudně začít.
14'
Štěstí z velké dálky zkusil Daniel Vašulín, rána nabrala velkou rychlost, bohužel pro domácí fanoušky ale i výšku. Gólman Přibyl bude vykopávat z klidu.
13'
Chrudim se stále drží na míči a kombinuje v okolí šestnáctky Čížové.
12'
Mastík přistrčil na půlící čáře soupeře, hráči v zeleném si budou moci po delší době znovu vyzkoušet také útočnou fázi.
11'
Aktivní Vašulín má nyní v obličeji bolestivou grimasu a jeho pokračování v zápase je ohroženo. Časem uvidíme, zda dokáže tvrdý zákrok soupeře rozchodit.
10'
Deset minut hry je za námi, zatím sledujeme jednoznačnou podívanou a troufám si tvrdit, že vedení Chrudimi je tím pádem zasloužené.
9'
Defenzíva Čížové dnes bude zřejmě prožívat krušné chvilky, domácí si znovu říkali o vstřelení branky. Vašulín hlavou prostor mezi třemi tyčemi nezasáhl, byl totiž v záklonu.
8'
Střela Rybičky odražena na úvodní rohový kop sobotního dopoledne.
7'
Domácí jsou i nadále aktivnější, centr Řezníčka byl ale tentokrát sražen. Defenzíva předposledního týmu České fotbalové ligy si může na malou chvilku oddychnout.
5'
Domácí celek neponechává nic náhodě a v páté minutě se dostávají do vedení! Mastík s Dostálkem to lišácky vymysleli na levé straně, následně našli na malém vápně DANIELA VAŠULÍNA. Mladý forvard si míč zpracoval a přesným zakončením po zemi odčinil předchozí neproměněnou tutovku – 1:0!
5'
Diváci se zatím rozhodně nenudí, do pokutového území totiž nyní vyrazil i předposlední tým tabulky, který výrazně zahrozil. Střelu Lukáše Dvořáka z úhlu ale Mrázek zpacifikoval.
4'
Hrubice Michala Helda, který se jako poslední nechal obrat o míč Danielem Vašulínem, což přineslo druhou tutovku Chrudimi! Vašulín měl spoustu času na zakončení, brankáře nakonec obstřelil, ale o milimetry minul branku Čížové!
3'
Na druhé straně jsme viděli první velkou šanci! Pěkná kombinace přivála míč na pravou stranu na uzdraveného Řezníčka, který parádním centrem našel volného Tomáše Dostálka! Jeho složité zakončení z voleje Přibyl dokázal vyrazit!
2'
Centr Zahrádky z pravé strany naprosto v poklidu sebral do svých rukavic brankář Mrázek.
1'
Čížová po rozehrávce v klidu kombinuje na vlastní polovině, první nákop následně přináší vhazování kousek od rohového praporku Chrudimi.
1'
Týmy právě nastupují na hrací plochu, duel odstartuje s mírným zpožděním,.

MFK Chrudim: Mrázek – Řezníček, Drahoš, Mastík – Langr (C) – Kesner, Vodrážka, Kopecký, Dostálek – Vašulín, Rybička
Náhradníci: Zíma, Tlapák, Stránský, Zavřel, Vavrouš, Ptáček, Tlapák

Sokol Čížová: Přibyl – Pedro, Novák, Rozhoň, Zahrádka – Held, Dvořák, Mudra, Bálek – Kočí, Jirouš
Náhradníci: Kratochvíl, Vávra, Nečas, Janda, Havel

Rozhodčí: Vaňkát – Klupák, Plzák.
Příjemné dopoledne z Chrudimi! Lídr České fotbalové ligy se dnes může opět o krůček přiblížit k vysněnému cíli, který je vítězství v soutěži a také případný postup do Fotbalové národní ligy. V současné době má Chrudim čtyřbodový náskok před druhým Vltavínem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.